Meniu
Asmeninė anketa Prisijungimas ir registracija
Atgal » » 2018 » Sausio » 2

Mūsų kūne knibžda bakterijos ir kirmėlės: jos sukelia ligas - vaistai nepadeda"

Viena iš didžiausių šių laikų medicinos mokslo problemų - antibiotikams atsparios bakterijos. Jau egzistuoja ligas sukeliančių bakterijų, kurios nebijo jokių mūsų turimų vaistų. Tai - ne tik evoliucijos įrodymas, bet ir tūkstančius mirčių galintis sukelti fenomenas. Visgi, mokslininkai jau ruošia atsakymą - bakterijas nuodys ne vaistais, o badys plieniniais nano-strypais.

#bakterijų, #bakterijos, #antibiotikai, #moksliniai_tyrimai

Bakterijų atsparumą antibiotikams sukėlė pati žmonija. Kuo dažniau naudojami antibiotikai, tuo greičiau mutuoja bakterijos, išsiugdydamos atsparumą, nuo kurio vaistų kol kas nėra. Mokslininkai stengiasi surasti įvairių sprendimų, tačiau dažniausiai jie visi susiveda į seną metodą - kuriami vis stipresni antibiotikai. Visgi, Džordžijos Technologijų Instituto mokslininkai sukūrė šį tą kitokio - plieninį paviršių, kuris pats savaime visada būtų sterilus.

Mokslininkai panardino nedidelį plieno gabalėlį į azoto rūgštį ir paleido per jį nestiprią elektros srovę. Kadangi panašus procesas jau naudojamas nerūdijančio plieno poliravimui, pritaikyti jį medicinos pramonėje nebūtų sunku. Taip apdoroto plieno paviršiaus struktūra pasikeičia - jis užsiaugina daugybę nano-strypelių, kurie yra pakankamai maži ir aštrūs, kad pribaigtų bet kokias prie jų prisilietusias bakterijas.

Šių nano-strypelių ilgis yra vos 25 nanometrai - jie yra vos kelių atomų dydžio. Todėl žmogaus ląstelėms jie niekaip nepakenktų, ką įrodė ir bandymai su pelėmis. Iš tikrųjų, tai liesdami tokį plieninį paviršių mes nieko neįprasto ir nepastebėtume. Visgi, šis pasiekimas bakterijų atsparumo problemos neišspręs.

Bakterijos, kad ir kokios jos būtų, nėra atsparios elementariam nudūrimui - jos žūva. Tačiau kaip nudurti bakterijas, kurios jau sukėlė infekciją? Jos jau žmogaus kūne, todėl ir geriame antibiotikus. Šios problemos mokslininkai šiuo pasiekimu tikrai negali išspręsti ir neteigia, kad yra kitaip. Tačiau taip pašiauštas plienas pasitarnaus kitose srityse. Pavyzdžiui, taip apdorota chirurginė įranga praktiškai visada būtų sterili - sumažėtų infekcijų tikimybė. Iš tokio plieno taip pat būtų galima gaminti stalo įrankius ir kitus daiktus, kuriuos svarbu išlaikyti švariais.

Tai ką mokslininkai darys dėl jau nebeveiksmingų antibiotikų? Mokslininkai bando į antibiotikus įterpti papildomus enzymus, kuriuos besiginančios bakterijos ir pultų vietoj veikliųjų medžiagų. Kitaip tariant, vaistai turėtų jauką, kuris tarsi nukreiptų bakterijų dėmesį, kol antibiotikai darytų savo darbą. Taip pat bandoma keisti bakterijų atsparumą. Tai yra, svarstoma pradėti naudoti vaistus, kurie mažintų bakterijų atsparumą taip, kad būtų išsaugotas dabartinių antibiotikų efektyvumas.

Mūsų kūne knibžda bakterijos ir kirmėlės

Įvertink šį straipsnį. Prieš tai pakomentuodami, arba parašykite patys! Norėdami tobulėti, suteikiame jums galimybę įvertinti skaitomą PARANORMAL turinį.
Nutiko kažkas, ko negalite paaiškinti? Persekioja paranormalūs reiškiniai? Žinote liaudies receptą ir ne tik? Pasidalinkite savo istorija - rašykite patys. Nemokamai! Laukiame Jūsų straipsnių, naujienų, apžvalgų ar istorijų.
Niekas neišdrįso palikti komentaro.
Būkite pirmi, kurie pasidalins savo nuomonėmis su kitais. Galima rašyti anonimiškai, po komentaro apačioje paspaudę Anonimas.
avatar
TAIP PAT SKAITYKITE:
13.07.2020 laikas 20:04 Piešiniai Laukuose (Crop Circles) Pastebėti Anglijoje (2020)

Apskritimų javų laukuose reiškinys yra vienas tų, kuriuos mes priskiriame prie naujausių paslapčių, nors yra duomenų, kad keistas laukuose atsirandančias linijas žmonės pastebi jau daugiau kaip tris šimtus metų. Kartais jos atsiranda smėlyje, ant ledo arba netgi ant sniego.

...

Skaityti daugiau

13.07.2020 laikas 17:59 Virš Notingemo (Anglija) Pastebėtas Danguje NSO
Liepos 12 d. Notingemo gyventojai stebėjo NSO, kuris lėtai kilo dideliame aukštyje. Notingemas – miestas vidurio Anglijoje, prie Trento upės; Notingamšyro grafystė centras. Lengvosios pramonės centras, mašinų, vaistų pramonė. Yra universitetas, dailės muziejus, pilis, gotikinė Šv. Marijos bažnyčia,...

Skaityti daugiau

13.07.2020 laikas 09:59 Kur yra Saulės sistemos centras? Tikrai ne ten, kur dauguma pagalvotų jį esant

Gravitacinių bangų signalų atradimai kol kas daugiausiai daromi „Advanced LIGO“ bei VIRGO detektoriais, kurių pagrindinė dalis yra keleto kilometrų ilgio tuneliai. Šviesos spinduliai per tunelius keliauja dešimtis kartų, tad detektorius geriausiai gali aptikti gravitacines bangas, kur...

Skaityti daugiau

12.07.2020 laikas 21:06 Salieras Gydo. Gydomosios Savybės Vietoje Tablečių
Šiandien salieras dažniausiai vartojamas kaip prieskoninis augalas, kuriuo pagardinami įvairūs patiekalai. Tačiau salierai ne tik paskanina maistą, tačiau turi ir kai kurių gydomųjų savybių Apie jas ir papasakosime....

Skaityti daugiau

12.07.2020 laikas 20:46 Kaip gydyti rožę liaudies receptais
Noriu pasidalinti patikrintais receptais, kurie padeda atsikratyti tokios klastingos ligos kaip rožė. Tai yra infekcinis odos susirgimas. Jį sukelia streptokokai, kurie dauginasi pažeistose odos vietose - žaizdose, įdrėskimuose, nutrynimuose, pūliniuose ir panašiose vietose....

Skaityti daugiau

12.07.2020 laikas 19:13 Plungės dvaro parke – pusės tūkstančio metų senumo Perkūno ąžuolas traukiantis prisiliesti

Lietuva senovėje buvo ąžuolų kraštas: gamtinės aplinkos raidos tyrinėtojai mano, jog XVI a. ąžuolai galėjo sudaryti 15–20 proc. visų miškų ploto. Tuos laikus mena iki šiol augantis ir žaliuojantis Perkūno ąžuolas, skaičiuojantis 500 metų ar net daugiau. Plungės dvaro parke augantis didingas...

Skaityti daugiau