Asmeninė anketa Prisijungimas ir registracija
Atgal Pagrindinis » Paranormal.lt - Pasaulio naujienos kitaip » Medicina » 2018 » Sausio » 2

Mūsų kūne knibžda bakterijos ir kirmėlės: jos sukelia ligas - vaistai nepadeda"

Viena iš didžiausių šių laikų medicinos mokslo problemų - antibiotikams atsparios bakterijos. Jau egzistuoja ligas sukeliančių bakterijų, kurios nebijo jokių mūsų turimų vaistų. Tai - ne tik evoliucijos įrodymas, bet ir tūkstančius mirčių galintis sukelti fenomenas. Visgi, mokslininkai jau ruošia atsakymą - bakterijas nuodys ne vaistais, o badys plieniniais nano-strypais.

#bakterijų, #bakterijos, #antibiotikai, #moksliniai_tyrimai

Bakterijų atsparumą antibiotikams sukėlė pati žmonija. Kuo dažniau naudojami antibiotikai, tuo greičiau mutuoja bakterijos, išsiugdydamos atsparumą, nuo kurio vaistų kol kas nėra. Mokslininkai stengiasi surasti įvairių sprendimų, tačiau dažniausiai jie visi susiveda į seną metodą - kuriami vis stipresni antibiotikai. Visgi, Džordžijos Technologijų Instituto mokslininkai sukūrė šį tą kitokio - plieninį paviršių, kuris pats savaime visada būtų sterilus.

Mokslininkai panardino nedidelį plieno gabalėlį į azoto rūgštį ir paleido per jį nestiprią elektros srovę. Kadangi panašus procesas jau naudojamas nerūdijančio plieno poliravimui, pritaikyti jį medicinos pramonėje nebūtų sunku. Taip apdoroto plieno paviršiaus struktūra pasikeičia - jis užsiaugina daugybę nano-strypelių, kurie yra pakankamai maži ir aštrūs, kad pribaigtų bet kokias prie jų prisilietusias bakterijas.

Šių nano-strypelių ilgis yra vos 25 nanometrai - jie yra vos kelių atomų dydžio. Todėl žmogaus ląstelėms jie niekaip nepakenktų, ką įrodė ir bandymai su pelėmis. Iš tikrųjų, tai liesdami tokį plieninį paviršių mes nieko neįprasto ir nepastebėtume. Visgi, šis pasiekimas bakterijų atsparumo problemos neišspręs.

Bakterijos, kad ir kokios jos būtų, nėra atsparios elementariam nudūrimui - jos žūva. Tačiau kaip nudurti bakterijas, kurios jau sukėlė infekciją? Jos jau žmogaus kūne, todėl ir geriame antibiotikus. Šios problemos mokslininkai šiuo pasiekimu tikrai negali išspręsti ir neteigia, kad yra kitaip. Tačiau taip pašiauštas plienas pasitarnaus kitose srityse. Pavyzdžiui, taip apdorota chirurginė įranga praktiškai visada būtų sterili - sumažėtų infekcijų tikimybė. Iš tokio plieno taip pat būtų galima gaminti stalo įrankius ir kitus daiktus, kuriuos svarbu išlaikyti švariais.

Tai ką mokslininkai darys dėl jau nebeveiksmingų antibiotikų? Mokslininkai bando į antibiotikus įterpti papildomus enzymus, kuriuos besiginančios bakterijos ir pultų vietoj veikliųjų medžiagų. Kitaip tariant, vaistai turėtų jauką, kuris tarsi nukreiptų bakterijų dėmesį, kol antibiotikai darytų savo darbą. Taip pat bandoma keisti bakterijų atsparumą. Tai yra, svarstoma pradėti naudoti vaistus, kurie mažintų bakterijų atsparumą taip, kad būtų išsaugotas dabartinių antibiotikų efektyvumas.

Mūsų kūne knibžda bakterijos ir kirmėlės

Įdomus pasaulis:
Pasaulio naujienas kitaip... skaitykite Paranormal Telegram, FB ir X(twitter) kanale

Pasaulio naujienas kitaip... skaitykite Paranormal Telegram, FB ir X(twitter) kanale

...kadangi jau perskaitėte šį straipsnį iki pabaigos, prašome Jus prisidėti prie šio darbo. Skaitykite „Paranormal.lt“ ir toliau, skirdami kad ir nedidelę paramos sumą. Paremti galite Paypal arba SMS. Kaip tai padaryti? Iš anksto dėkojame už paramą! Nepamirškite pasidalinti patikusiais tekstais su savo draugais ir pažįstamais.

O dabar įvertink šią naujieną, padaryk gerą darbą šiandieną + komentuok:

Niekas neišdrįso palikti komentaro.
Komentarai su keiksmažodžiais bus šalinami automatiškai, be atsiprašymo.
avatar

Nemokami skelbimai

Skanaus:
23.11.2019 laikas 12:50 Receptai Purūs Naminiai Mieliniai Blynai

Kaip pasigaminti namuose purius, naminius mielinius blynus, blynelius pusryčiams? Gaminame namuose. Purūs mieliniai blynai. Skanaus!

Skaityti daugiau

07.06.2019 laikas 07:28 Receptai Kvapnūs varškėčiai su apelsino žievele
Gaminame. Varškėčiai su apelsino žievele Varškę dedame į dubenį. Įmušame kiaušinį. Beriame miltus, cukrų, druską ir apelsino žievelę. Visus ingredientus išmaišome, išminkome. Tešlą padalijame nedideliais gabalėliais ir apibarstome...

Skaityti daugiau

02.11.2017 laikas 08:52 Receptai Svogūnas, žąsų taukai gydo bronchitą

Liaudies medicinos receptas. Gydo nuo: Bronchitas. Ingredientai: Svogūnas, Žąsų taukai

Skaityti daugiau

Taip pat skaitykite:
02.11.2024 laikas 21:54 Kodėl CŽV manė, kad Bormanas buvo sovietų šnipas, o SSRS - amerikiečių šnipas, ir kur dingo Hitlerio «rudasis kardinolas»
Martinas Bormanas, per visą Trečiojo reicho egzistavimo laikotarpį, tapo neatsiejamu Adolfui Hitleriui, tačiau jo paslaptingas dingimas paskutinėmis karo dienomis sužadino daugybę spekuliacijų. Kaip šis „pilkasis kardinolas“ įgijo tokį stiprų poveikį...

Skaityti daugiau

02.11.2024 laikas 17:50 Ruduo prie upės: graži gamta, upė ir paukščių garsai
Ruduo prie upės: graži gamta, upė ir paukščių garsai. Pabūkite ir prisiminkite šių metų šilta rudenį prie upės. Nuostabus oras, net uodai, mašalai skraido

Skaityti daugiau

02.11.2024 laikas 14:06 Senos sielos: ar tikrai gyvename daugybę gyvenimų?
Klausimas apie tai, ar žmogus gali turėti ne vieną, o daugybę gyvenimų, peržengia laikų ir kultūrų ribas. Senovės išminčiai ir šiuolaikiniai ezoterikai tvirtina, kad mūsų siela keliauja per nesuskaičiuojamas inkarnacijas. Tačiau kaip mokslo požiūris ...

Skaityti daugiau

02.11.2024 laikas 12:53 Dirbtinis intelektas bepiločių orlaivių koordinavimui: nauja era
Plačiai diskutuojama apie dirbtinio intelekto (AI) panaudojimą kare, tačiau naujausi Kinijos mokslininkų pasiekimai kelia klausimų dėl ateities karo strategijų. Naudodami pažangias technologijas, kuriamos AI sistemos, galinčios koordinuoti bepiločių ...

Skaityti daugiau

02.11.2024 laikas 08:32 Bilas Gatesas Skelbia Pasaulinės Religijos Idėją DI Eroje
Globalistų milijardierius Billas Gatesas neseniai sukėlė diskusijų audrą, pareikšdamas, kad žmonijai reikia „vienos pasaulinės religijos“, kuri sujungtų elementus iš krikščionybės, judaizmo ir islamo, kad galėtume sėkmingai gyventi dirbtinio intelekt...

Skaityti daugiau