Pagrindinis » Kategorija: Medicinos naujienos » Peržiūrų: (213) Komentarų: (0) (22.07.2018 - 17:10)

Negalite valgyti kviečių? Galbūt kaltas cukrus

Daugelis žmonių netoleruoja glitimo. Suvalgius riekę duonos ar porciją makaronų, prasideda pilvo pūtimas ir kiti žarnyno sutrikimai. Vis dėlto, tyrėjų nuomone, tai galėtų būti susiję ne su kviečiais, o su cukrumi. Galbūt reakciją sukelia fruktanai - cukrų grandinės kviečiuose, miežiuose ir rugiuose.

glitimo netoleravimas, moksliniai tyrimai, glitimas, cukrus, kviečiai

Tyrėjams iš Monašo universiteto Australijoje (Monash University) kilo įtarimas, kad tikroji problemų priežastis galėtų būti cukrus, nes dirgliosios žarnos sindromu sergantiems asmenims šios problemos tęsiasi ir tada, kai jie laikosi griežtos dietos be glitimo. 2013 metais per vieną tyrimą mokslininkai konstatavo, kad tarp glitimą netoleruojančių asmenų simptomai nesikeitė, nepriklausomai nuo to, ar jie vartodavo daug glitimo, ar ne.

Tyrėjai nutarė imtis šios teorijos ir surinko 59 žmones, netoleruojančius glitimo. Visą savaitę tyrimo dalyviai gaudavo įvairių javų batonėlių. Jie atrodė vienodi, tačiau vienuose buvo glitimo, kituose-fruktanų, o trečiuose - nei to, nei kito.

Batonėliai su fruktanais padidino pilvo pūtimą 15 proc., o skrandžio ir žarnyno problemas - 13 proc. Savo ruožtu batonėliai su glitimu ir batonėliai be minėtų ingredientų nesukėlė jokių nusiskundimų.

Jei fruktanai yra tikroji problemos priežastis, glitimo netoleruojantys asmenys gali vartoti sojų padažo, nes jame yra mažai cukraus, taip pat valgyti tam tikrų rūšių plikytos duonos, nes kepimo metu fruktanai joje išnyksta.

Gastroenterology, 2017; doi:10.1053/j.gastro2017.10.040


Taip pat skaitykite:

Patiko straipsnis? Pasidalinkite su draugais tinkluose!


ŽYMĖS: cukrus, glitimo netoleravimas, kviečiai, moksliniai tyrimai, glitimas
Svetainėje sukaupta daugiau nei 1000 sveikatos patarimų. Ieškokite patarimų apie:

Leidžiamas medžiagos citavimas negavus išankstinio paranormal.lt sutikimo su sąlyga, kad tekste bus patalpinta privaloma nuoroda į paranormal.lt - Pasaulio naujienos kitaip. Interneto leidiniams privaloma tiesioginė, paieškos sistemoms atvira hipernuoroda į cituojamus straipsnius ne žemiau, kaip antroje teksto pastraipoje. Išimtinių teisių pažeidimas užtraukia baudžiamąją atsakomybę


// Susiję straipsniai »


//Taip pat skaitykite »

Komentarai: (0) Komentuoti gali tik registruoti vartotojai!
avatar