- 17.10.2024
- 0.0 Reitingas
- 284 Peržiūrų
- 1 komentarai
Neseniai „Google Maps“ žemėlapiuose pasirodė neįprasta struktūra Antarktidoje, kuri sukėlė begalę teorijų ir spekuliacijų. Internete pasirodžius nuotraukoms, šimtai vartotojų ėmė spėlioti, kas galėtų būti šios paslaptingos „durys“ – nuo Bigfooto atostogų namų iki įėjimo į Agarthą. Tačiau mokslininkai skuba nuraminti šiuos gandus, pateikdami racionalų paaiškinimą.
„Google“ žemėlapiuose aptiktos paslaptingos „durys“ Antarktidoje.
Šis atradimas, sukėlęs įvairių teorijų internete, buvo pastebėtas į pietryčius nuo Japonijos valdomos Šovos stoties.
Atskleisdami, kas iš tikrųjų yra šis statinys, mokslininkai teigia, kad yra paprastas paaiškinimas.
Apie tai praneša „ Mail Online“: Reddit“ vartotojas neįprastą struktūrą pastebėjo ‚Google Maps‘ žemėlapyje, koordinatė 69°00'50″ pietų platumos 39°36'22″ rytų ilgumos.
Skelbdamas žinutę forume jis parašė: „Masyvios durys Antarktidoje?“ ir nurodė koordinates.
Įrašas sulaukė didžiulio dėmesio, šimtai žiūrovų plūdo į komentarus ir diskutavo, kas tai galėtų būti.
„Tai tiesiog nuplėštos „Boeing“ durys“, - atsakė vienas naudotojas, o kitas rašė: ‚Tai iš tikrųjų Bigfoots atostogų namas‘.
Vienas naudotojas pasiūlė, kad tai „durys į Agarthą“, o kitas teigė, kad tai gali būti „didelė sėklų saugykla, panaši į esančią Svalbarde, Norvegijoje“.
Deja, tikroji statinio tapatybė yra daug mažiau įdomi, nei šios teorijos gali priversti jus manyti.
Niukaslo universiteto glaciologijos profesorė Betana Deivis (Bethan Davies) pažvelgė į koordinates „Google Earth Pro“ programoje, leidžiančioje pamatyti istorines nuotraukas.
Šis objektas yra greito jūros ledo zonoje Rytų Antarktidoje, visai netoli pakrantės, - paaiškino ji MailOnline.
„Ten yra keletas salų, o vanduo gana seklus.
„Tai ledkalnis, kuris sustojo ant žemės ir dabar yra įstrigęs ir tirpsta vietoje. Toje vietovėje galima pamatyti daug kitų ledkalnių.
Profesorius Martinas Siegertas (Martin Siegert), vienas iš Granthamo instituto direktorių, pritarė profesorei Deivis.
Jis MailOnline sakė: „Tai tiesiog ledo tekėjimas aplink kietą poledinę kliūtį, kuriam įtakos turi ir ledo tirpimas bei pakartotinis užšaldymas ir katabatiniai vėjai.
„Ledas čia gana plonas, kaip rodo kitos netoliese esančios uolienų atodangos, todėl dugno įtaka ledo tekėjimui bus didelė.
Tai įdomus modelis, tačiau neįprastas ar netikėtas glaciologiniu požiūriu.
Tuo tarpu Lesterio universiteto vulkanologas profesorius Džonas Smelis (John Smellie) juokavo: „Ką darytume be sąmokslo teorijų šalininkų?
„Rez nėra puikus ir aš neatpažįstu vietovės, bet man atrodo, kad trumpa uolėta keteros atodanga buvo iškelta dėl ledo nusileidimo.
'Ji sudaro „durų“ „viršūnę“. Ir yra dvi iškilios lygiagrečios sniego uodegos, sudarančios „durų angos“ šonus. Sniego uodegos rodo vyraujančios vėjo krypties orientaciją.
'Taigi, turint gerą vaizduotę, apskritai susidaro silpnas ir visiškai netikras durų pavidalas.
'Esu įsitikinęs, kad tai tiesiog gamtos reiškinys ir nėra ko dėl to jaudintis'.
Šiuo metu nėra žinomų naujesnių naujienų apie šią temą, tačiau mokslininkų tyrimai ir komentarai apie Antarktidos klimatą ir ledynus nuolat atnaujinami, todėl verta sekti naujienas apie ledynų tirpimą ir jo poveikį.
Remiantis: https://paranormal.lt/
Pasaulio naujienas kitaip... skaitykite Paranormal Telegram, FB ir X(twitter) kanale...kadangi jau perskaitėte šį straipsnį iki pabaigos, prašome Jus prisidėti prie šio darbo. Skaitykite „Paranormal.lt“ ir toliau, skirdami kad ir nedidelę paramos sumą. Paremti galite Paypal arba SMS. Kaip tai padaryti? Iš anksto dėkojame už paramą! Nepamirškite pasidalinti patikusiais tekstais su savo draugais ir pažįstamais.
Susijusios naujienos:
Skaityti daugiau
Skaityti daugiau
Skaityti daugiau
Skaityti daugiau