- 26.10.2024
- 0.0 Reitingas
- 206 Peržiūros
- 1 komentarai
Ar kada nors susimąstėte, ką daryti, kai netikri vaizdo įrašai apie nežinomus padarus užplūsta socialinius tinklus? Atsiradus dirbtinio intelekto galimybėms, ne tik Holivudo kūrėjai, bet ir įprasti žmonės gali kurti įspūdingus, bet klaidinančius vaizdo įrašus. Tačiau ar galime pasikliauti tuo, ką matome?
Atsiradus galimybei įsigyti įvairiausių kostiumų ir kaukių, anksčiau prieinamų tik Holivudo adeptams, tinkle atsirado daugybė netikrų vaizdo įrašų apie „sniego žmogų“, „undines“, „ateivius“ ir kitas nežinomas būtybes. O kai sukčiams tapo prieinamas dirbtinis intelektas, prasidėjo neįsivaizduojami dalykai.
Šiuo metu rinkoje galima rasti tiek daug įrankių, kad netikri vaizdo įrašai gali būti sukurti vos per kelias minutes. Pavyzdžiui, programos kaip „DeepFaceLab“ leidžia sukurti realistiškus veido pakeitimus, o „DALL-E“ generuoja nuotraukas iš teksto aprašymų. Tokios technologijos skatina ne tik kūrybiškumą, bet ir sukelia didelių etinių klausimų.
Tiesą sakant, už tokius ir panašius dalykus netikrus peržiūrų "generatorius" reikėtų bausti, nes jie teršia temą, neleisdami žmonėms sekti aplink juos besikaupiančių anomalijų. Kažkokių nesuvokiamų būtybių planetoje tikrai yra, apie tai visose pasaulio tautose sklando atitinkamas folkloras, o Teksaso ūkininkai gali parodyti ir negyvus gyvūnus, kurių kūno dalys išpjautos nesuprantamai kaip ir kieno.
Ir štai spalio viduryje socialiniuose tinkluose pasirodė toks klipas:
Jį geresne raiška galite pažiūrėti facebook ir insta, originalas pasirodė kažkur ten.
Jei kadre būtų vienas iš gyvūnų, būtų galima su 90 proc. garantija pasakyti, kad visa tai klastotė. Tačiau gyvūnų yra daug, o jų forma tokia, kad sunku sugalvoti kostiumą.
Galima daryti prielaidą, kad tai kompiuterinė grafika, tačiau šešėliai yra geri: jie visi yra ir juda sinchroniškai.
Holivudas, žinoma, moka padaryti daugiau nei tai, bet netikrumas turi savo ribas. Galima, pavyzdžiui, už porą milijonų dolerių nufilmuoti ateivių nusileidimo sceną, viską padarant taip aiškiai, kad joks ekspertas neišgirs. Bet kaip susigrąžinti tas išlaidas? Paskelbti ją „Facebook“, kur ją pavogs?
Klastotė turėtų būti sąlyginai nemokama, tada ji atsipirks. O jei samdai krūvą aktorių, važiuoji kažkur su traktoriumi, o paskui sugaišti valandų valandas mašinos darbo - visa tai šiek tiek brangiai kainuoja. Todėl žmonės komentaruose, viena vertus, rašo, kad tai neįmanoma, kad tai tikriausiai klastotė, bet, kita vertus, tie patys žmonės klausia savęs: kaip tai buvo padaryta ir kam, po velnių, to reikėjo?
Atsižvelgiant į tai, kas išdėstyta, geriau manyti, kad tokių padarų yra, nei nėra, nes kai jų atsiras daug ir visur - tai nesukels šoko, o kažkur užnugaryje bus galima apytiksliai suprasti, kas vyksta, todėl seksime įvykių raidą.
Naujausi tyrimai rodo, kad dirbtinio intelekto technologijos, kaip „DeepFake“ ir „DALL-E“, leidžia vartotojams kurti vis realistiškesnius ir įtikinamesnius vaizdo įrašus bei vaizdus, o tai kelia rimtų etinių klausimų bei iššūkių autentiškumo patikrinimui.
Remiantis: https://paranormal.lt/
Pasaulio naujienas kitaip... skaitykite Paranormal Telegram, FB ir X(twitter) kanale...kadangi jau perskaitėte šį straipsnį iki pabaigos, prašome Jus prisidėti prie šio darbo. Skaitykite „Paranormal.lt“ ir toliau, skirdami kad ir nedidelę paramos sumą. Paremti galite Paypal arba SMS. Kaip tai padaryti? Iš anksto dėkojame už paramą! Nepamirškite pasidalinti patikusiais tekstais su savo draugais ir pažįstamais.
Susijusios naujienos:
Skaityti daugiau