Mėnesio TOP 6
Pagrindinis » Kategorija: Medicinos naujienos » Peržiūrų: (380) Komentarų: (0) (12.10.2017 - 18:49)

Braškės galėtų sulėtinti krūties vėžio progresą

Jau žinoma, kad, suvalgant per dieną 10-15 braškių uogų, galima gauti daug antioksidantų, o tai efektyvi priemonė nuo uždegimo, bet dabar mokslininkams gimė viltis, kad braškės galėtų padėti ir gydyti krūties vėžį.

Braškės galėtų sulėtinti krūties vėžio progresą

Iki šiol braškių ekstrakto efektyvumas buvo stebimas laboratorijoje, tiriant vėžio ląsteles, ar per bandymus su laboratorinėmis pelėmis, todėl tyrėjai nėra tikri, ar toks poveikis būtų ir žmonėms, tačiau bandymų rezultatai teikė vilčių.

Tyrėjai iš Markės politechninio universiteto Ankonoje, Italijoje (Universitd Politecnica Delle Marche), išgavo ekstraktą iš 'Alba' veislės braškių, kuriose gausu fenolių junginių, ir patikrino jo poveikį agresyviausio invazinio krūties naviko ląstelėms.

Vėžinių ląstelių augimą pavyko sustabdyti net iki 72 valandų, kartu buvo stimuliuojamas genas, stabdantis vėžinių ląstelių plitimą limfinėje sistemoje (jei taip įvyksta, navikas gali formuotis ir kitose organizmo vietose).

Be to, tyrėjai tvirtina, kad pavyko ne tik sustabdyti vėžio raidą, bet ir „iš esmės sumažinti" naviko svorį bei tūrį.

Deja, esama ir kito dalyko, į kurį būtina kreipti tiek pat daug dėmesio - tyrėjai neįsitikinę, ar tokio poveikio galima tikėtis ir tikriems vėžiu sergantiems asmenims. Žmonės yra skirtingi, skiriasi ir navikų rūšys bei fenolių junginių koncentracija įvairių veislių braškėse, todėl rezultatas negali būti vienodas.

Bet kuriuo atveju kiekvienam asmeniui, sergančiam vėžiu, patartina sveika dieta, kurioje netrūksta ir braškių - tokią išvadą padarė tyrėjai.

ŽYMĖS: Vėžys, braškės, moksliniai tyrimai, Krūties vėžys

Griežtai draudžiama PARANORMAL paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu, be (gyvos) nuorodos su logotipu į PARANORMAL.LT šaltinį.

Komentarai: (0) Komentuoti gali tik registruoti vartotojai!
avatar

//Taip pat skaitykite »

Sveikatos patarimai / Liaudies medicina
Kaip imuninė sistema reaguoja į maistą: virškinimas, ps...

Tai jūsų sveikatos pagrindas ir daugelis procesų, vykstančių jūsų organizme, prasideda šiame organe, dar žinomame kaip žarnyn...

Sveikatos patarimai / Liaudies medicina
Detoksikacijos gėrimas per 2 minutes...

Šis gėrimas puikiai tinka esant kraujospūdžiui, nutukimui ir turint didelį cukraus kiekį. Niekas nemėgsta sirgti, bet kaip ta...

Sveikatos patarimai / Liaudies medicina
Kaip atsikratyti kraujagyslių "žvaigždučių" per 10 dien...

Galite išbandyti abu metodus. Šios priemonės praktiškai identiškos. Vis dėlto, veidui gėriau darykite kompresą su pomidoru, n...

Sveikatos patarimai / Liaudies medicina
Tik viena stiklinė šio gėrimo ir jūsų kepenys atsinauji...

Mūsų kūnas beveik visada pilnas toksinų, dėl šiuolaikinio gyvenimo ir mažo vartojimo sveiko maisto. Prekybos centrų lentynose...