- 13.07.2017
- 0.0 Reitingas
- 3756 Peržiūros
- Komentarai
Naujas tyrimas rodo, kad svogūnuose esantis junginys gali padėti kovoti su kiaušidžių vėžiu. Tyrimą atlikę Japonijos Kumamoto universiteto mokslininkai nustatė, kad šis junginys pavadintas onioninu A (ONA) stabdo vėžio vystymąsi.
Japonai taip pat išsiaiškino, kad auglio veikla stabdoma stiprinant organizmo imuninį atsaką į vėžines ląsteles, nes veikia limfą. Limfa - tai skaidrus skystis, gaminamas kūno audiniuose ir cirkuliuojantis limfagyslėmis po visą kūną. Limfoje yra ląstelių, vadinamų limfocitais, jie padeda organizmui apsisaugoti nuo infekcijos. Pvz., jei jums skauda gerklę, galite pastebėti, kad padidėjo limfmazgiai kaklo srityje (limfmazgiuose susikaupė daugiau limfocitų). Tai ženklas, kad jūsų organizmas kovoja su infekcija.
Yra du svarbiausi limfocitų tipai: B limfocitai (B ląstelės) ir T limfocitai (T ląstelės). B limfocitai gamina antikūnus, kurie vadovauja imuninei sistemai kovojant su infekcija – sunaikinant kenksmingas bakterijas. T limfocitai atpažįsta ir sunaikina viruso ar vėžio pažeistas ląsteles. Jie taip pat sugeba atpalaiduoti tam tikras medžiagas (vadinamus citokinus), pritraukiančias kitus limfocitus, padedančias sunaikinti infekuotas ląsteles.
Daugiau apie svogūno naudą:
Atėjus šaltajam metų laikotarpiui, vis dažniau pagalvojame apie natūralias priemones, kurios sustiprintų mūsų organizmo gyvybines funkcijas. Viena iš tokių priemonių - svogūnas. Svogūnai turi mažai kalorijų ir pasižymi vitaminų, mineralų ir atioksidantų gausa. Pasaulio sveikatos organizacijos rekomenduojama daržovė nepamainoma ne tik siekiant sumažinti kraujospūdį, cukraus kiekį organizme, gydant peršalimo ligas, bet ir naudinga sveikatai užkertant kelią kai kurių tipų vėžiui ir padeda kovoti su depresija. Svogūnuose gausu vitamino C, jie padeda kovoti su laisvaisiais radikalais, kurie turi įtakos vėžio atsiradimui.
Sveikatos specialistai teigia, kad svogūnuose gausu eterinių aliejų, vitaminų, mineralinių medžiagų (tokių kaip geležis, kalis, kalcis, magnis, manganas, fluoras, fosforas, siera), flavonoidų ir augalinio hormono gliukinino (natūrali priemonė, mažinanti cukraus kiekį kraujyje).
Vitaminas C didina organizmo pasipriešinimą ligoms, stiprina kraujagysles. Vitaminas B1 gerina virškinimą, B2 reguliuoja centrinės nervų sistemos darbą. Svogūnų laiškuose gausu beta-karotino, iš kurio organizme susidaro vitaminas A, būtinas normaliam kepenų ir skydliaukės darbui. Šis vitaminas stiprina ir nervų sistemą, reguliuoja cholesterolio lygį. Svogūnuose yra fruktozės, sacharozės, taip pat ir citrinos bei obuolių rūgšties. Šioje daržovėje yra ir fitoncidų, kurie naikina puvimo bakterijas.
Svogūnai padeda nuo įvairių ligų, įskaitant ir peršalimą, ir širdies negalavimus, diabetą ar osteoporozę. PSO teigia, kad svogūnas gali būti naudojamas kaip apetitą gerinanti ar aterosklerozės profilaktikos priemonė. Svogūnai taip pat aktyvina medžiagų apykaitą, skatina kraujo gamybą ir jo valymą, stimuliuoja virškinimo procesus, šalina iš organizmo nereikalingus skysčius.
Svogūnai, kaip ir pienas, padeda išlaikyti sveikus ir tvirtus kaulus. Ypač jie naudingi moterims menopauzės laikotarpiu.
Šaukštelis svogūnų sulčių prieš valgį gydo žarnyno ligas.
Pats žinomiausias vaistas — svogūnų sirupas, kuris nepakeičiamas peršalus, ypač kosint ir esant gerklės uždegimui. Pagaminti tokį sirupą labai lengva: sumaišykite smulkiai supjaustytą svogūną su trimis šaukštais medaus, uždenkite dangteliu ir palikite šaldytuve kokioms šešioms valandoms. Nukoštas sultis vartokite kas 3 val. po šaukštą. Svogūnų sultys, per pusę sumaišytos su medumi, – tinkamas kompresas akims stiprinti, jei jos nėra pažeistos rimtos ligos.
Kad virusai Jūsų nepaliestų, reikia ne tik valgyti svogūnų, bet ir padėti jų supjaustytų ar tarkuotų visuose buto kampuose. Žiemą rekomenduojama vartoti po pusę svogūno per dieną. Pats paprasčiausias būdas — dėti šviežių svogūnų į salotas, o kad skonis nebūtų toks aštrus, supjaustytą svogūną apiberkite druska ir palikite kelioms minutėms, tada citrinos sunka ir palikite dar kelioms minutėms. Kitas būdas — nuplikykite supjaustytą svogūną verdančiu vandeniu.
Tvarsčiai su pašildytais svogūnų žiedais labai padeda nuo vočių, uždegimų ir blogai gyjančių žaizdų. Į švarią marlę įvyniojus tarkuotų svogūnų.
Trynimai šviežiomis svogūnų sultimis gelbsti nuo tinimų, reumatinių skausmų, žvynelinės, plaukų retėjimo, pleiskanojimo. Du kartus per savaitę galvos odą trinant svogūnų sultimis, plaukai klestės.
Svogūne esantys sulfidai mažina kraujyje esančių lipidų kiekį bei patį kraujospūdį. Flavonoidai saugo nuo širdies ir kraujagyslių ligų. Svogūnai natūraliai mažina kraujo krešėjimą, mažina infarkto ar insulto pavojų. Kai kas tuo tikslu vartoja aspirino tabletes. Valgyti svogūnus būtų sveikiau ir pigiau. Be to, kuo daugiau svogūnų suvartojama, tuo labiau kraujyje mažėja gliukozės kiekis.
...kadangi jau perskaitėte šį straipsnį iki pabaigos, prašome Jus prisidėti prie šio darbo. Skaitykite „Paranormal.lt“ ir toliau, skirdami kad ir nedidelę paramos sumą. Paremti galite Paypal arba SMS. Kaip tai padaryti? Iš anksto dėkojame už paramą! Nepamirškite pasidalinti patikusiais tekstais su savo draugais ir pažįstamais.
Susijusios naujienos:
Komentarai su keiksmažodžiais bus šalinami automatiškai, be atsiprašymo.
Skaityti daugiau
Skaityti daugiau
Skaityti daugiau
Skaityti daugiau