Svetainėje sukaupta daugiau nei 1000 sveikatos patarimų. Ieškokite patarimų ir ne tik:

Pagrindinis » Kategorija: Medicinos naujienos » Peržiūrų: (526) Komentarų: (0) (03.09.2017 - 18:08)

Vaistai, kuriais gydomos šlapimo pūslės ligos, siejami su demencija

Jei pernelyg aktyvi šlapimo pūslė, gydytojai dažnai išrašo vaistų, kurie, pasirodo, gali sukelti demenciją. JAV oksibutinino vartoja maždaug ketvirtadalis senjorų, turinčių minėtą problemą, nors esama ir saugesnių medikamentų.

Tarptautinė tyrėjų grupė priėjo prie išvados, kad šie vaistai turi „tvarų ryšį" su demencija ir pažintiniais sutrikimais, tačiau gydytojai retai stebi pacientus, o tik 9 procentams pacientų skiriama neurologo patikra prieš pradedant vartoti medikamento. Nepaisant šalutinių reiškinių, JAV oksibutininas vis dar yra pirmo pasirinkimo vaistas - siekiant sumažinti pernelyg aktyvios šlapimo pūslės simptomus, jis išrašomas 27 proc. pacientų, vyresnių nei 65 metai. Europoje šis vaistas vartojamas skirtingai, pradedant nuo 5 proc. pacientų Vokietijoje, Austrijoje ir Šveicarijoje, baigiant 70 proc. Italijoje.

Oksibutininas priskiriamas antimuskarinų grupei. Veiklioji medžiaga išskirta iš grybų ir padeda „nuraminti" per aktyvią šlapimo pūslę. JAV tai gana paplitusi problema -16 proc. senyvo amžiaus žmonių diagnozuota per aktyvi šlapimo pūsle. Oksibutininas - pigiausias iš antimuskarinų, galbūt kaip tik dėl to jis skiriamas taip dažnai. Tačiau tokio pobūdžio ekonomija gali būti nelabai efektyvi. Esama rimtų įrodymų, kad šis medikamentas susijęs ir su didesniu pažintinių gebėjimų mažėjimu tarp senjorų. Beje, toje pačioje antimuskarinų grupėje yra ir saugesnių vaistų, kurių būtų galima skirti tokiais atvejais.

European Association of Urology, Science Daily, 2017-03-27

Patiko straipsnis? Pasidalinkite su draugais tinkluose! Prisijunkite prie mūsų paskyroje, kad nepraleistumėte įdomių dalykų!


ŽYMĖS: Naujienos, JAV, vaistai, šlapimo pūslė

Paranormal.lt medžiagos citavimas negavus išankstinio paranormal.lt sutikimo neleidžiamas. Išimtinių teisių pažeidimas užtraukia baudžiamąją atsakomybę.


// Susiję straipsniai »


//Taip pat skaitykite »

Komentarai: (0) Komentuoti gali tik registruoti vartotojai!
avatar