Asmeninė anketa Prisijungimas ir registracija
Atgal Pagrindinis » Paranormal.lt - Pasaulio naujienos kitaip » Medicina » 2017 » Rugsėjo » 9

Svarbi informacija keliaujantiems. Oro uostų skeneriai. Ar jie saugūs?

Kol nėra pakankamai duomenų apie saugumą, verta prašyti, kad jus tikrintų rankiniu būdu.

Oro uostų skeneriai. Ar jie saugūs?

Įsivaizduokite, kad vėluojate į skrydį, o saugumo kontroliniame punkte patenkate ne į patikrą rankiniu būdu, bet jus „bombarduoja" naujomis ypač moderniomis milimetrinių elektromagnetinių bangų technologijomis. JAV transporto saugumo administracija (The US Transportation Security Administration), kuri laikoma geriausiu pasaulyje ekspertu oro uostų saugumo srityje, mano, kad ši įranga saugi. Bet ar tikrai taip?

Laikoma, kad skeneriai, veikiantys terahercų (milimetrų) spektru, kuris yra per vidurį tarp mikrobangų ir infraraudonosios spinduliuotės, yra saugesni už senuosius rentgeno spindulių prietaisus, kuriuos Europos Komisija uždraudė 2011-aisiais. Iš tikrųjų nei milimetrinės elektromagnetinės bangos, nei rentgeno spinduliuotė nėra saugios, tiesiog esama mažiau įrodymų ir duomenų dėl jų saugumo.

Dėl Rapiscan atgalinės sklaidos skenerių, kurie reflektuoja rentgeno spindulius nuo tikslo, nėra jokių abejonių. DNR pažeidimų ir vėžio rizika yra proporcinga gautai rentgeno spinduliuotės dozei. Vis dėlto, kai ši įranga buvo įdiegta ne tik JAV kalėjimuose, bet ir oro uostuose, buvo panaudota visai nedidelė tyrimų dalis. Po 2001 metų rugsėjo 11 dienos teroristinio akto ir vieno incidento, kai vienas nigerietis bandė susprogdinti lėktuvą įnešdamas sprogmenis savo apatiniuose, joks tyrimas, galėjęs pagrįsti
tokį sprendimą, nebuvo moksliškai recenzuotas.

įranga taip pat išvengė JAV maisto ir vaistų tarnybos (angl. FDA) patikrų, nes tai nėra medicininė įranga, taikoma gydymo tikslais. Kūno skeneriai atsiduria prie televizorių ir kitokių elektroninių prietaisų, ir prieš juos atiduodant naudoti su milijonais žmonių, iš gamintojų apie juos reikalaujami tik pagrindiniai duomenys.

Rapiscan skenerių spartus įdiegimas į oro uostus visame pasaulyje buvo siejamas su kompanijos intensyviu lobizmu Baltuosiuose rūmuose, todėl ir sekė JAV transporto saugumo administracijos sprendimas naudoti kaip tik šios įmonės skenerius, o ne kokią nors kitą, ne tokią abejotiną, milimetrinių bangų įrangą, nepaisant radiacijos saugumo ekspertų garsių prieštaravimų dėl to, kad atgalinės sklaidos prietaisai nesaugūs, nes juose viršytas leistinas rentgeno spindulių lygis.

Pagal įvairius apskaičiavimus, vienu iš milijono atvejų tokie skeneriai sukels vėžį. Vien JAV tai būtų papildomi 100 vėžio atvejų. Dar didesnė rizika būtų saugumo kontrolinių punktų darbuotojams, kurie dirbs su šiais skeneriais, nes jų spinduliuotė gali būti kintama ir kartais stipriai viršyti nustatytą leistiną lygį.

Oro uostų skeneriai. Ar jie saugūs?

Beje, garsiausiai nuskambėjo ne prieštaravimai dėl įrangos saugumo, bet dėl keliaujančių asmenų privatumo teisės pažeidimo. Visuomenės protestai ir pradėtas teismo procesas reiškė, kad prireikė specialios programinės įrangos (automatinės identifikavimo programos), kad kontrolinio punkto darbuotojai nematytų nuogų keleivių kūnų, nes pagal 2012 metais priimtą įstatymą dėl JAV federalinės aviacijos agentūros modernizavimo ir reformų, skenavimo paveiksle leidžiama matyti tik asmens kūno siluetą.

Iš tikrųjų Rapiscan nesugebėjo gana greitai priderinti šios programos, todėl JAV pradėjo daugiau taikyti įrangą, veikiančią milimetrų spektre.

Milimetrinių elektromagnetinių bangų technologijos gali pakeisti DNR ekspresiją.

Kokias išvadas galima padaryti?

Dėl egoistinio kapitalizmo prietaisai, kuriuose naudojama rentgeno spinduliuotė, pateko beveik į kiekvieną pasaulio oro uostą. Niekada nebuvo atlikta rizikos ir naudos analizė bei kruopštus technologijos vertinimas, palyginti su kitais prietaisais, veikiančiais milimetrų spektre, kurie jau buvo prieinami tada, kai amžiaus pradžioje atgalinės sklaidos skenerių būta kiekviename oro uoste. Priimant sprendimus dėl Rapiscan įrangos Įdiegimo, nebuvo atsižvelgta į rizikos įvertinimą, kokią šie skeneriai kelia kai kuriems asmenims, pvz., nėščiosioms ir (arba) vaisiui, pacientams su vėžio remisija ar žmonėms, kurie ypač jautrūs elektrai (elektrohipersensityvūs), o tokių žmonių vis daugėja.

Pasirodo, ši įranga net nesugeba „pamatyti" plastikinių sprogmenų ir šaunamųjų ginklų, kurie padėti tokiu kampu, kad jų nesimato skeneriuose, Internete galima rasti ir buvusių JAV transporto saugumo administracijos pareigūnų liudijimų apie tai, kokiu abejotinu būdu šie skeneriai buvo įdiegti, savo ruožtu mokslininkai, pvz,, radiologas onkologas Johnas Moulderis iš JAV Viskonsino medicinos koledžo (Medical College of Wisconsin), daug kalbėjo apie tai, kaip buvo priimami nekompetentingi sprendimai.

Nerimą kelia ir provizoriniai rezultatai, rodantys, kad dėl skenerių, kurie veikia milimetrų spektre, saugumo yra ne ką daugiau įrodymų. Automatiškai daroma prielaida, kad jie yra saugūs, nes šiuose įrenginiuose nenaudojama jonizuojančioji spinduliuotė. Esama daug įrodymų dėl terahercų spinduliuotės šiluminio efekto, nors įrangos gamintojai nurodo, kad nė vienas keleivis negauna tokios spinduliuotės dozės, kuri sukeltų tokį efektą.

Oro uostų skeneriai. Ar jie saugūs?

Bet nerimą kelia ne šiluminis efektas. Esama įdomių tyrimų dėl radijo dažnių signalo neterminio efekto, kokį sudaro, pvz., mobilieji telefonai. Tiesa, kai tik stambūs mobiliųjų ryšių prietaisų gamintojai suvokė, kad tyrimų rezultatai galėtų nebūti jiems palankūs, finansavimas tyrimams išseko. Dėl milimetrinių elektromagnetinių bangų kūno skenerių nešiluminio poveikio duomenų yra dar mažiau, bet per tyrimus, kuriuose panaudotos pelės ląstelės ir kuriuos atliko Boianas Alexandrovas su kolegomis iš Los Alamoso nacionalinės laboratorijos (The Los Alamos National Laboratory), kuri pirmauja pasaulyje radiacijos tyrimų srityje, padaryta išvada, kad milimetrinių bangų technologijos gali pakeisti DNR ekspresiją.

Mūsų istorija rodo, kad tikime tuo, ką sako vyriausybė - ir apie skenerius, ir daugelį kitų dalykų, pvz,, apie vakcinas ar dietą, kurioje mažai riebalų. Vis dėlto, kai kitą kartą būsite oro uoste, pabandykite susitarti, kad jus tikrintų rankiniu būdu. Tada turėsite atsižvelgti tik į jonizuojančiąją spinduliuotę, kuria jus „bombarduos" metaliniame vamzdyje 11 km aukštyje.

Apie tai rašo Dr Robertas Verkerkas, nevyriausybinės organizacijos Alliance for Natūral Health International vadovas ir mokslinis direktorius. Tai vartotojų sąjunga, kuri gina vartotojų teises į natūralią sveikatos priežiūrą ir natūralų maistą. Daugiau informacijos galima rasti internete www.anh-europe.org arba apsilankius ANH profilyje socialiniuose tinkluose „Facebook" ir „Twitter" (www.facebook.com/ANH-lnternational ir www.twitter.com/anhcampaign).

Įdomus pasaulis:
Pasaulio naujienas kitaip... skaitykite Paranormal Telegram, FB ir X(twitter) kanale

Pasaulio naujienas kitaip... skaitykite Paranormal Telegram, FB ir X(twitter) kanale

...kadangi jau perskaitėte šį straipsnį iki pabaigos, prašome Jus prisidėti prie šio darbo. Skaitykite „Paranormal.lt“ ir toliau, skirdami kad ir nedidelę paramos sumą. Paremti galite Paypal arba SMS. Kaip tai padaryti? Iš anksto dėkojame už paramą! Nepamirškite pasidalinti patikusiais tekstais su savo draugais ir pažįstamais.

O dabar įvertink šią naujieną, padaryk gerą darbą šiandieną + komentuok:

Niekas neišdrįso palikti komentaro.
Komentarai su keiksmažodžiais bus šalinami automatiškai, be atsiprašymo.
avatar

Nemokami skelbimai

Skanaus:
07.09.2018 laikas 09:50 Receptai Liaudiški patarimai Nevaisingumo gydymui

Nevaisingumas liaudies medicinoje, Nevaisingumas, liaudiškomis priemonėmis, receptai nevaisingumui gydyti, liaudiški patarimai gydant ligas, kaip išgyti, netradicinė medicina, kaip gydytis vaistažolėmis.

Skaityti daugiau

20.05.2019 laikas 14:31 Receptai Liaudiški patarimai kaip gydytis lauro lapais
Gerklės vėžio gydymas lauro lapais - vieną stiklinę gerai susmulkintų lauro lapų užpilama puse litro degtinės. Laikoma 14 dienų šiltoje ir tamsioje vietoje, pastoviai sukratant. Nukošti. Šią tinktūrą patariama gerti po 1 valgomąjį...

Skaityti daugiau

31.08.2018 laikas 09:26 Receptai Plaukų slinkimas. Liaudiški patarimai plaukų gydymui
Plaukų slinkimas liaudies medicinoje, Plaukų slinkimas, receptai nuo plaukų slinkimo, liaudiškomis priemonėmis, liaudiški patarimai gydant ligas, kaip išgyti, netradicinė medicina, kaip gydytis vaistažolėmis

Skaityti daugiau

Taip pat skaitykite:
04.01.2025 laikas 09:59 Bombinis tyrimas patvirtina, kad CV skiepuose yra ‘užkrečiamo vėžio’ fragmentų
CV19 vakcinos tapo pasaulinio susidomėjimo objektu, tačiau nauji tyrimai atskleidžia neraminančius faktus apie jų sudėtį. Kai kuriuose eksperimentiniuose mRNA vakcinose rasta vėžio virusų fragmentų, o tai gali turėti rimtų pasekmių visuomenės sveikat...

Skaityti daugiau

04.01.2025 laikas 08:45 Kinija skelbia nepaprastąją padėtį, nes piliečiai užplūdo ligonines dėl ‘staigaus plaučių uždegimo’
2023 metų pabaigoje Kinija susiduria su rimta sveikatos krize, kai ligoninės užpildytos pacientais, sergančiais plaučių uždegimu. Ši situacija kelia nerimo, nes analitikai primena apie panašumus su Kovid-19 pandemijos pradžia. Šalyje paskelbta nepapr...

Skaityti daugiau

03.01.2025 laikas 20:03 FDA studentų tyrimų mokslininkai apstulbinti radę DNR užterštumą Pfizer mRNA vakcinose
CV19 vakcinacija buvo pristatyta kaip esminė priemonė kovojant su pandemija, tačiau nauji tyrimai kelia susirūpinimą dėl galimų pavojų. Remiantis neseniai atliktu recenzuojamu tyrimu, kuriame dalyvavo FDA mokslininkai, Pfizer mRNA vakcinose nustatyti...

Skaityti daugiau

03.01.2025 laikas 19:41 Pietų Korėjoje atliktas tyrimas, kuriame CV19 vakcinos siejamos su 141 % padidėjusiu ‘sekinančių’ neurologinių sutrikimų skaičiumi
Pasaulio sveikatos organizacija pažymi, kad CV19 vakcinacija yra esminė kova su pandemija. Tačiau naujiems tyrimams pasirodžius, kyla klausimų dėl vakcinų saugumo. Šis straipsnis nagrinėja naujausius Pietų Korėjoje atlikto tyrimo rezultatus, kurie ro...

Skaityti daugiau

03.01.2025 laikas 16:18 Baltas triukšmas miške. Tyla. Kai kur girdymas paukščių garsas
Baltas triukšmas miške. Tyla. Kai kur girdymas paukščių garsas. Šis vaizdo įrašas jus nukels į miško tylą, kai kur girdymą medžių ošimą, vėjo gūsius. Skirtas žiemos metu grožėtis gamtos peizažų, medžio grožiu... tekančia upe. Malonaus poilsio....

Skaityti daugiau