Svetainėje sukaupta daugiau nei 1000 sveikatos patarimų. Ieškokite patarimų ir ne tik:

Pagrindinis » Kategorija: Medicinos naujienos » Peržiūrų: (821) Komentarų: (0) (03.09.2017 - 18:24)

Vangiai skydliaukei vaistai nepadeda

Standartinis medikamentas šiek tiek sulėtejusiai skydliaukės funkcijai (hipotirozei) gerinti nėra veiksmingas. Levotiroksinas - standartinis vaistas, kurį gydytojai skiria tokiais atvejais, tačiau, jei liga dar tik subklinikinė (t. y. be juntamų simptomų), jis neveiksmingas.

Jungtinės Karalystės Glazgo universiteto (University of Glasgow) tyrėjai patikrino vaisto poveikį su 737 asmenimis, kurių vidutinis amžius buvo 74 metai ir kuriems buvo diagnozuota hipotirozė. Mokslininkai tvirtino, kad medikamentas nebuvo efektyvesnis už placebą (cukraus tabletę).

Nors vaistas tikrai atkūrė normalią skydliaukės veiklą, tai nedavė norimo poveikio, pvz., neatkūrė raumenų jėgos ir psichinių gebėjimų dirbti. Nepriklausomai nuo to, ar pacientai vartodavo tikrų vaistų, ar placebo, nesikeitė nei jų kūno svoris, nei kraujospūdis, o taip turėtų atsitikti, kai skydliaukė funkcionuoja normaliai. Vis dėlto šis vaistas skiriamas 90 proc. moterų, kurioms diagnozuota hipotirozė, ir tai vienas daugiausia išrašomų medikamentų JAV.

Subklinikinė hipotirozė - dažnai paplitusi problema tarp senjorų. Ji gali pasireikšti kaip nuovargis ar letargas, raumenų silpnumas, sulėtėjęs mąstymas, padidėjęs kraujospūdis, kūno svorio ir kraujotakos problemos.

N Eng J Med, 2017; doi:10.1056/NEJMoa1603825

 

Patiko straipsnis? Pasidalinkite su draugais tinkluose! Prisijunkite prie mūsų paskyroje, kad nepraleistumėte įdomių dalykų!


ŽYMĖS: kraujospūdis, hipotirozė, Skydliaukė, vaistai, naujienos apie vaistus

Paranormal.lt medžiagos citavimas negavus išankstinio paranormal.lt sutikimo neleidžiamas. Išimtinių teisių pažeidimas užtraukia baudžiamąją atsakomybę.


// Susiję straipsniai »

Komentarai: (0) Komentuoti gali tik registruoti vartotojai!
avatar