Pagrindinis » Kategorija: Medicinos naujienos » Peržiūrų: (777) Komentarų: (0) (31.07.2017 - 20:12)

Vitaminas C penkis kartus sumažina mirštamumą nuo sepsio

Per neseniai atliktą tyrimą konstatuota, kad į veną leidžiamas vitaminas C gali neutralizuoti sepsio sukeltą mirtiną šalutinį poveikį (kraujo užkrėtimą), nužudantį iki 60 proc. ligonių.

Vitaminas C penkis kartus sumažina mirštamumą nuo sepsio

Tyrėjai iš JAV Rytų Virdžinijos medicinos mokyklos (Eastern Virginia Medical School) padarė išvadą, kad suleidus vitamino C infuzijų į veną vos 2 dienas, mirštamumas sumažėdavo 5 kartus, t. y. 500 proc.

Šiuolaikine medicina neturi pakankamai efektyvios priemonės nuo sepsio, o šis nužudo apie 11 mln. žmonių per metus. Vidutinis mirštamumo rodiklis, ypač skurstančiose šalyse, gali siekti net 60 proc. Sepsis sukelia organų disfunkciją, ūminius inkstų pažeidimus ir mirtį.

Hydrocortisone, Vitamin C and Thiamine for the Treatment of Severe Sepsis and Septic Shock: A Retrospective Before-After Study

Vis dėlto sepsis ne visada reiškia mirties nuosprendį. Tyrėjai atliko eksperimentą: 47 sepsiu sergantys pacientai buvo gydomi medicinos mokyklos intensyviosios terapijos skyriuje tradiciniais metodais, o 47-iems kitiems į veną švirkšdavo vitamino C.

Mirė vos 8,5 proc. (keturi) iš vitaminu C gydytų pacientų, o grupėje, kurią gydė tradiciniais metodais, mirė 40,4 proc. (19 asmenų). Žmonėms, kurie gaudavo vitamino C, papildomai buvo duodama ir kortikosteroidų bei tiamino (vitamino B1).

CHEST 2016; published on line first Dec 2016 doi:10.1016/j.chest.2016.11.036

Būkite visada sveiki su paranormal.lt. Prisijunkite prie paskyros, kad nepraleistumėte įdomių dalykų!


Taip pat skaitykite:

Patiko straipsnis? Pasidalinkite su draugais tinkluose! Prisijunkite prie mūsų paskyroje, kad nepraleistumėte įdomių dalykų!

Paranormal.lt medžiagos citavimas negavus išankstinio paranormal.lt sutikimo neleidžiamas. Išimtinių teisių pažeidimas užtraukia baudžiamąją atsakomybę.


// Susiję straipsniai »

Komentarai: (0) Komentuoti gali tik registruoti vartotojai!
avatar