Asmeninė anketa Prisijungimas ir registracija
Atgal Pagrindinis » Paranormal.lt - Pasaulio naujienos kitaip » Liaudies medicina, Sveikata » 2017 » Spalio » 19

Vitaminų trūkumas gali sukelti vėžį, širdies ir kraujagyslių ligas, perteklius – autizmą

Pavasarį dažnas skundžiasi silpnumu, nuovargiu, energijos trūkumu ir skuba į vaistinę ieškoti maisto papildų, tačiau „iš akies“ vaistininkų parekomenduoti vitaminai organizmui gali pridaryti daugiau žalos nei naudos. Eglė Marciuškienė, vienos tyrimų laboratorijos direktorė laboratorinei medicinai ir laboratorijos gydytoja tiek vyrams, tiek moterims, kurie jaučia, kad organizmas veikia ne taip, kaip turėtų, pirmiausia rekomenduoja atlikti tyrimus ir įsitikinti, ar neserga mažakraujyste, ar organizmui užtenka vitaminų D, B12 ir folinės rūgšties. Reto žmogaus organizme šių vitaminų kiekis yra optimalus, esant jų trūkumui gydytojas turi parinkti tinkamas vitaminų dozes.

Vitaminas D – vyriškumo atstatymui

Vitaminas D yra tas, kurio lietuviams labiausiai trūksta. Atstačius vitamino D trūkumą organizme daugeliui paprastai pagerėja nuotaika, atsiranda daugiau energijos, moterys džiaugiasi sustiprėjusiais nagais ir plaukais.

„Jei paklaustumėte urologų, tai jie patvirtintų, kad vitaminas D yra tiesiogiai susijęs su testosteronu, todėl padeda atstatyti vyriškumą. Moksliniais tyrimais yra įrodyta, kad jis yra tiesiogiai susijęs ir su širdies bei kraujagyslių ligomis, o Lietuva pirmauja pagal mirtingumą nuo šių ligų. Labai dažnai dėl širdies ir kraujagyslių ligų kaltinamas nejudrus gyvenimo būdas, riebus maistas, tačiau Lietuvoje turbūt niekada nebuvo pasakyta, kad dėl to kaltas gali būti ir vitamino D trūkumas“, – pastebi E. Marciuškienė.

Pasak medikės, vitaminą D reikia vartoti tik pasitarus su medikais, o po kurio laiko vėl pakartoti tyrimą, kad būtų žinoma, kaip organizmas reaguoja į gydymą. Vienam puikiai gali tikti vienkartinė koncentruota vitamino D kapsulė, o kitam – būtinas kasdienis šio preparato vartojimas. E. Marciuškienė prisimena neseniai konsultavusi porą, abu jie buvo išgėrę po koncentruotą vitamino D kapsulę, tačiau pakartojus tyrimus paaiškėjo, kad vyrui vitamino D koncentracija buvo beveik normali, o moteriai – visiškai nepakitusi. Vitaminas D yra tirpus riebaluose, todėl, jei žmogus neturi riebalinio audinio, jis gali lengvai pasišalinti iš organizmo. Jeigu išgėrus kapsulę, žmogus viduriuoja, vitaminas taip pat pasišalina.

Sušilus orams daugeliui gali atrodyti, kad vitamino D organizmas gaus natūraliai iš saulės, kuri yra pagrindinis jo šaltinis.

„Tačiau, norint, kad vitaminas gamintųsi, kūnas turi būti atidengtas ir neturi būti išteptas apsauginiu kremu. Vyrai, kurie dirbdami ar sportuodami lauke būna atidengę bent ketvirtadalį kūno, kai saulė šviečia, gali gauti vitamino D natūraliai, tačiau tuomet didėja odos vėžio rizika“, – pastebi medikė.

Lietuvos gyventojams gauti per didelę vitamino D dozę beveik neįmanoma. Pasak E. Marciuškienės, padidėjęs vitamino D kiekis kraujyje per praėjusius metus buvo nustatytas vos 0,28 proc. pacientų. „Daugelis jų buvo kūdikiai iki vienerių metų, kuriems medikai rekomenduoja tam tikras vitamino D dozes vartoti kasdien. Didelė tikimybė, kad jie nebuvo tinkamai paruošti tyrimui, nes prieš jį vaikas vitamino turėtų būti negavęs 4 paras. Kitu atveju – fiksuojamas vitamino D perviršis. Tikros vitamino D intoksikacijos net nesu mačiusi, o Lietuvos gyventojams vitaminų trūksta ištisus metus“, – pastebi medikė.

Folio rūgšties perteklius – autizmo rizika

Gydytoja pastebi, jog daugeliui lietuvių yra nustatomas folinės rūgšties trūkumas.

„Dabar prasideda šiltasis metų laikotarpis, todėl natūralu, jog tam tikrų daržovių mūsų maiste atsiras vis daugiau. Ridikėliai, žalios salotos, kopūstai, brokoliai – gausūs folinės rūgšties šaltiniai. Todėl šiltuoju metų laiku žmogaus organizmas iš maisto gali gauti pakankamą kiekį folinės rūgšties“, – pastebi E. Marciuškienė.

Esant folinės rūgšties trūkumui didėja rizika susirgti širdies ir kraujagyslių ligomis, yra duomenų, kad ji, kaip ir vitaminas D, yra viena iš depresijos priežasčių. Be to, ilgalaikis šio vitamino trūkumas gali įtakoti krūties, gimdos kaklelio, kasos ir skrandžio vėžio išsivystymą. Esant folinės rūgšties ir vitamino B12 nuolatiniam trūkumui organizme didėja rizika susirgti Alzheimeriu.

Moterims, kurios planuoja nėštumą, ginekologai beveik vienbalsiai rekomenduoja vartoti folinę rūgštį tris mėnesius iki pastojimo ir tris pirmuosius nėštumo mėnesius. Dažniausiai taip patariama neatlikus tyrimo ir neišsiaiškinus, ar moters organizmui išties trūksta folio rūgšties. Šį vitaminą  rekomenduojama vartoti, siekiant išvengti apsigimimų, susijusių su nervinio vamzdelio defektu.

„Lietuvoje gana daug kalbama apie vitaminų ir mikroelementų trūkumą, tačiau beveik niekada nekalbama apie jų perviršį, kuris gali sukelti negrįžtamus neigiamus pakitimus, organizme. Moterims, kurios planuoja nėštumą ar neseniai sužinojo, kad laukiasi prieš pradedant vartoti folio rūgštį, rekomenduočiau išsitirti, ar tikrai jos trūksta. Pastaruoju metu vaikams vis dažniau yra nustatomas autizmo sutrikimas, mokslininkų tyrimai rodo, kad moterų, kurioms yra nustatomas folinės rūgšties perteklius, pagimdytiems vaikams du kartus dažniau diagnozuojamas autizmas. Jei moteriai nustatomas vitamino B12 perteklius, tai rizika pagimdyti kūdikį, turintį minėtą sutrikimą, padidėja 3 kartus, o jei organizme yra nustatomas abiejų šių vitaminų perteklius, tai autizmo rizika padidėja net 17 kartų“, – mokslinių tyrimų duomenimis dalinasi E. Marciuškienė ir priduria, kad besilaukiančios moterys retai aiškinasi, kokia yra vitaminų koncentracija jų organizme.

B12 trūksta kas dešimtam

Dar vienas svarbus vitaminas, dėl kurio rekomenduojama pasitikrinti, – B12. Šio vitamino trūkumas nustatomas apytiksliai 10 procentšų europiečių. Pasak E. Marciuškienės, panaši situacija ir Lietuvoje: „Tokie pat yra ir mūsų laboratorijos praėjusių metų duomenys: 9,8 proc. besityrusių buvo nustatytas šio vitamino trūkumas. Esant jo deficitui, gali būti pažeidžiama nervų sistema, jaučiamas nuovargis, silpnumas, rankų tirpimas, pradeda silpnėti atmintis, žmogus labai greitai pavargsta. Šis tyrimas ypač aktualus vyresnio amžiaus žmonėms.“

Nustačius minėtų 3 vitaminų trūkumą tol, kol jų visų kiekis organizme bus optimalus, medikė rekomenduoja vitaminų tyrimą kartoti bent 2-3 kartus per metus, po to – bent vieną kartą per metus. „Geriausiai tai daryti pavasarį, tačiau nustačius vitaminų trūkumą, jokiu būdu nerekomenduoju pradėti vartoti vitaminus tik pasitarus su vaistininku ir neapsilankius pas gydytoją, kuris gali parinkti ir rekomenduoti tinkamas dozes“, – sako medikė.

Šaltinis: snaujienos.lt

Įdomus pasaulis:
Pasaulio naujienas kitaip... skaitykite Paranormal Telegram, FB ir X(twitter) kanale

Pasaulio naujienas kitaip... skaitykite Paranormal Telegram, FB ir X(twitter) kanale

...kadangi jau perskaitėte šį straipsnį iki pabaigos, prašome Jus prisidėti prie šio darbo. Skaitykite „Paranormal.lt“ ir toliau, skirdami kad ir nedidelę paramos sumą. Paremti galite Paypal arba SMS. Kaip tai padaryti? Iš anksto dėkojame už paramą! Nepamirškite pasidalinti patikusiais tekstais su savo draugais ir pažįstamais.

O dabar įvertink šią naujieną, padaryk gerą darbą šiandieną + komentuok:

Niekas neišdrįso palikti komentaro.
Komentarai su keiksmažodžiais bus šalinami automatiškai, be atsiprašymo.
avatar

Nemokami skelbimai

Skanaus:
17.09.2018 laikas 10:17 Receptai Liaudiški patarimai inkstų akmenligės gydymui

Inkstų akmenligė liaudies medicinoje, inkstų akmenligė, inkstų akmenligės gydymas, Inkstų akmenligės receptai, Inkstų akmenligės vaistažolės, liaudiškomis priemonėmis, liaudiški patarimai gydant ligas, kaip išgyti, netradicinė ...

Skaityti daugiau

02.11.2017 laikas 12:52 Receptai Kviečiai vaisingumui skatinti
Liaudies medicinos receptas. Gydo nuo: Vaisingumas. Ingredientai: Kviečių grūdų sulčių.

Skaityti daugiau

20.09.2019 laikas 06:17 Receptai Kepti varškėtukai su razinomis
Išmirkinkite razinas, nupilkite ir apsausinkite. Dubenėlyje šakute gerai išmaišykite varškę, miltus, cukrų, druską, razinas ir kiaušinius. Pabarstykite stalą miltais, ant jų išdėliokite po šaukštą varškinės masės. Kiekvieną masė...

Skaityti daugiau

Taip pat skaitykite:
22.01.2025 laikas 07:24 WEF mokslininkai pristatė nanodaleles, galinčias nuotoliniu būdu valdyti žmogaus protą
Pietų Korėjoje vykdomi tyrimai atskleidžia neįtikėtiną galimybę: nanodalelėmis galima valdyti gyvūnų elgesį. Tačiau šios technologijos pažanga kelia rimtų etinių klausimų ir galimas grėsmes žmonijai. Ar esame pasirengę susidurti su pasekmėmis, jei ši...

Skaityti daugiau

21.01.2025 laikas 22:10 Astrofizikai mano, kad Žemė paėmė Mėnulį iš kitos planetos
Tradiciškai manoma, kad Mėnulis atsirado po didelio susidūrimo su Žeme, tačiau naujas tyrimas, atliktas Pensilvanijos universiteto mokslininkų, siūlo alternatyvų požiūrį. Jie teigia, kad Mėnulis galėjo kilti iš kitos Saulės sistemos vietos ir vėliau ...

Skaityti daugiau

21.01.2025 laikas 21:55 Gyvenamos planetos galėjo atsirasti anksčiau nei galaktikos, mano mokslininkai
Ilgą laiką astronomai buvo įsitikinę, kad galaktikos atsirado prieš formuojantis planetoms. Tačiau naujausi tyrimai, vadovaujami Danielio Valeno iš Portsmuto universiteto, atskleidžia, kad gyvybės galimybės galėjo egzistuoti ankstyvosios Visatos stad...

Skaityti daugiau

21.01.2025 laikas 07:29 Dukra ištekėjo už vyro, kuris ją tempia žemyn ir manipuliuoja ja, kaip jam patinka
Jaunos šeimos gyvenimas su tėvais gali atrodyti kaip patogus sprendimas, tačiau tai dažnai atneša nesusipratimų ir įtampų. Šiame straipsnyje nagrinėsime iššūkius, su kuriais susiduria poros, kai tėvai nori padėti, o jaunųjų šeimos nariai nesuvokia, k...

Skaityti daugiau

20.01.2025 laikas 07:40 Mano vyro tėvai nenorėjo mums padėti įsigyti butą, tačiau patys nusipirko naują automobilį

Šeimos dinamikos dažnai yra sudėtingos, ypač kai kalbama apie finansinę paramą. Mano vyro tėvai, nors ir gyvenantys gerai, atsisako padėti mums nusipirkti nuosavą būstą. Tai sukėlė daug klausimų ir iššūkių mūsų santykiuose. Šiame straipsnyje pasid...

Skaityti daugiau