Meniu
Asmeninė anketa Prisijungimas ir registracija
Atgal » » 2019 » Lapkričio » 11

Vaikai, kurie suserga kokliušu, dažniausiai būna skiepyti

Dauguma vaikų, kurie susirgo kokliušu (lot. pertussis), buvo gavę visą skiepijimo kursą.

DTaP skiepų (nuo difterijos, stabligės ir kokliušo) apsauginis poveikis su laiku išnyksta - tokia išvada padaryta per neseniai atliktą tyrimą, kuriame konstatuota, kad tarp susirgusių vaikų yra 5 kartus daugiau tų, kuriems paskutinė vakcinos dozė suleista bent prieš 3 metus, palyginti su kitais, gavusiais vakciną per paskutinius metus (medicinos naujienos su paranormal.lt).

Nors vakcinuotiems vaikams būna 13 kartų mažesnė rizika susirgti kokliušu nei nepaskiepytiems, dauguma iš susirgusių vaikų yra tie, kurie yra gavę DTaP skiepų, - pasakoja tyrėjai iš Koiser Permante tyrimų centro. Iš tiesų didžioji dalis vaikų yra gavę visus penkis DTaP skiepus (jie daromi vaikams nuo 2 mėnesių iki 6 metų amžiaus).

Skiepijimo rodikliai aukšti. Iš tyrime dalyvavusių 470 tūkst. vaikų 1 proc. vaikų nebuvo skiepyti, o 3 proc. nebuvo gavę visų skiepų (t. y. skiepijimas buvo tik dalinis). Vis dėlto dauguma vaikų, susirgusių kokliušu, buvo visiškai vakcinuoti. Iš 738 vaikų, kurie susirgo kokliušu, 603 buvo skiepyti visiškai, 99 nebuvo skiepyti, o 36 buvo iš dalies skiepyti.

Tyrėjų nuomone, problemos esmė nebuvo skiepijimo rodikliai, o tai, kad vakcinos efektas pamažu silpnėjo.

Pediatrics, 2019; e20183466

Įvertink šį straipsnį Norėdami tobulėti, suteikiame jums galimybę įvertinti skaitomą PARANORMAL turinį.

Niekas neišdrįso palikti komentaro.
Būkite pirmi, kurie pasidalins savo nuomonėmis su kitais.
avatar