Pagrindinis » Kategorija: Medicinos naujienos » Peržiūrų: (375) Komentarų: (0) (21.05.2018 - 20:11)

Vis daugiau žmonių Europoje naudojasi alternatyviąja medicina

Per neseniai atliktą tyrimą prieita prie išvados, kad tais atvejais, kai konvencinė medicina neefektyvi, ketvirtadalis asmenų, sergančių lėtinėmis ligomis, naudojasi alternatyviaisiais gydymo metodais.

medicinos naujienos, alternatyvi medicina

Apklausdami 40 tūkst. europiečių, tyrėjai konstatavo, kad žmonės bando keletą alternatyvų, tarp jų homeopatiją, augalinės kilmės preparatus, masažus ir osteopatiją. Pats populiariausias buvo masažas, kuriuo naudodavosi 12 proc. pacientų, o po jo sekė homeopatija, kurios griebėsi 6 proc. apklaustųjų.

Aktyviausi alternatyviųjų gydymų metodų šalininkai yra Vokietijoje, kur jais reguliariai naudojasi apie 40 proc. gyventojų. Nuo Vokietijos nedaug teatsilieka Suomija ir Estija, kur alternatyvių gydymosi galimybių ieško apie 35 proc. pacientų. Palyginti, Vengrijoje pernai tik 10 proc. žmonių naudojosi kuriuo nors iš alternatyviojo gydymo metodų.

Skirtumus būtų galima iš dalies aiškinti skirtingomis valstybinėmis sveikatos priežiūros sistemomis - esama šalių, kuriose draudikai apmoka naudojimąsi alternatyviaisiais gydymo metodais, o kitose šalyse minėtų metodų siūlo ir šeimos gydytojai.

Suomijos Helsinkio universiteto [Helsingin yliopisto) tyrėjai, kurie atliko apklausą, padarė išvadą, kad dažniausiai alternatyviaisiais medicinos metodais naudojasi gerą išsilavinimą turinčios moterys.

Scand J Public Health, 2017; 140349481773386

Būkite visada sveiki su paranormal.lt. Prisijunkite prie paskyros, kad nepraleistumėte įdomių dalykų!


Taip pat skaitykite:

Paranormal.lt naujienos

Patogiausias būdas SUŽINOTI DAUGIAU – sekti naujienas mūsų „Facebook“ „Twitter“ paskyroje!

Paranormal.lt medžiagos citavimas negavus išankstinio paranormal.lt sutikimo neleidžiamas. Išimtinių teisių pažeidimas užtraukia baudžiamąją atsakomybę.


// Susiję straipsniai »

Komentarai: (0) Komentuoti gali tik registruoti vartotojai!
avatar