Pagrindinis » Kategorija: Sveikatos patarimai / Liaudies medicina » Peržiūrų: (627) Komentarų: (0) (02.08.2018 - 10:32)

Žarnyno veiklos sutrikimas gali apsaugoti nuo vėžio

Kaip turėtų atrodyti sveiko žmogaus išmatos, privalu žinoti kiekvienam. Tai gali padėti kur kas anksčiau pastebėti žarnyno veiklos sutrikimus, ligas ar net vėžį. Apie tai, kaip patiems įsivertinti žarnyno darbą bei kokių organizmo siunčiamų signalų nederėtų ignoruoti, pasakoja gydomosios mitybos specialistė Ingrida Kuprevičiūtė.

„Kada pas mane ateina klientai su vienokiais ar kitokiais nusiskundimais, aš jų dažniausiai pradedu klausinėti apie tuštinimąsi. Be abejonės, daugelis nustemba ir apie tai kalba nedrąsiai, tačiau privalome suvokti, kad žarnyno darbas ir tuštinimasis sveikatai yra labai svarbūs“, – tikina specialistė.

vėžys, žarnynas, žarnyno ligos, tuštinimasis, ligos

Požymiai, pranešantys apie žarnyno vėžį

Įprastai sveikas žmogus tuštintis turėtų reguliariai kiekvieną dieną. Pašnekovė pastebi, kad dažnai vyrauja klaidinga nuomonė, jog tuštintis pakanka kas tris ar keturias dienas, tačiau tokiais atvejais jau yra vidurių užkietėjimas.

„Taip pat svarbu atkreipti dėmesį, kaip išmatos atrodo. Šioje vietoje klientai irgi dažnai nustemba, nes juk dažniausiai į tai nekreipiama dėmesio“, – teigia gydomosios mitybos specialistė.

„Svarbu atkreipti dėmesį, ar išmatose nėra maisto gabaliukų, gleivių ar kraujo. Vis dėlto, pastarąjį pastebėti sunku, tačiau jei yra vidinis kraujavimas, kuris dažniausiai pasireiškia dėl žarnyno vėžio, išmatos turėtų būti labai tamsios spalvos, beveik juodos. Tai pastebėjus būtina nedelsiant kreiptis į gydytoją“, – perspėja pašnekovė.

Ką rodo išmatų spalva?

Išmatų spalva apie sveikatą taip pat gali nemažai pasakyti. Sveiko žmogaus išmatos turėtų būti rudos spalvos, tačiau jei šios yra žalsvos, galimi du variantai: arba valgote ypač daug žalėsių, arba maistas per greitai nukeliauja per virškinamąjį traktą.

„Be to, jei pavalgius iškart norite tuštintis, tai nereiškia gerą virškinimą, kaip daugelis galvoja. Tai gali būti ženklas, jog organizmas neįsisavina maisto“, – priduria I. Kuprevičiūtė.

Jei atkreipėte dėmesį, kad išmatų spalva yra gelsvos spalvos, tai gali perspėti apie riebalų neįsisavinimą arba autoimuninę ligą – celiakę, kurios metu visiškai negalima vartoti glitimo turinčių produktų, kadangi taip yra sunaikinami žarnyno gaureliai, kurie atsakingi už maistinių medžiagų įsisavinimą.

„Kaip ir minėjau, juoda išmatų spalva gali rodyti kraujavimą arba žarnyne esančią žaizdą. Be to, tokios spalvos išmatos galimos ir tada, jei vartojate daug geležies. Kitu atveju, esant pilkšvoms išmatoms, organizmas gali perspėti apie tulžyje esančius akmenis“, – aiškina specialistė.

Būdai, kaip gydyti žarnyną

Pastebėjus arba nustačius žarnyno sutrikimus, jo veiklą galima pagerinti natūraliais būdais, tačiau specialistė įspėja, jog tai – ilgas ir daug kantrybės reikalaujantis procesas. Vienas svarbiausių žingsnių sveiko žarnyno link – glitimo turinčių produktų, cukraus ir kitų saldumynų pašalinimas iš savo maisto raciono.

„Taip pat dažnai žmonėms rekomenduoju mažiausiai trims mėnesiams atsisakyti pieno produktų ir stebėti savijauta, ar ji negerėja. Visgi, didelė dalis žmonių taip sužino, kad jų organizmas netoleruoja pieno produktų, kurie gali kaip reikiant apsunkinti žarnyno darbą“, – tikina moteris.

Gydant žarnyną svarbu atstatyti tinkamą jo mikroflorą ir tam tinkamiausi rauginti kopūstai ir agurkai. Taip pat žarnyno veiklai ypač naudingi ir kaulų sultiniai. Norint turėti sveiką žarnyną, būtina pasirūpinti, kad organizme netrūktų vitamino D, cinko, vitamino A, glutamino ir omega-3.

„Gijimo procesui labai svarbu užtikrinti ir kokybišką miegą bei pakankamą jo kiekį. Taip pat nerekomenduojama jokio ekstremalaus, labai intensyvaus sporto, nes jis kankina žarnyno integralumą“, – patarimais dalinasi Ingrida Kuprevičiūtė.

Patiko straipsnis? Pasidalinkite su draugais tinkluose!


ŽYMĖS: tuštinimasis, Vėžys, Žarnynas, ligos, žarnyno ligos
Svetainėje sukaupta daugiau nei 1000 sveikatos patarimų. Ieškokite patarimų apie:

Leidžiamas medžiagos citavimas negavus išankstinio paranormal.lt sutikimo su sąlyga, kad tekste bus patalpinta privaloma nuoroda į paranormal.lt - Pasaulio naujienos kitaip. Interneto leidiniams privaloma tiesioginė, paieškos sistemoms atvira hipernuoroda į cituojamus straipsnius ne žemiau, kaip antroje teksto pastraipoje. Išimtinių teisių pažeidimas užtraukia baudžiamąją atsakomybę


// Susiję straipsniai »


//Taip pat skaitykite »

Komentarai: (0) Komentuoti gali tik registruoti vartotojai!
avatar