Meniu
Asmeninė anketa Prisijungimas ir registracija
Atgal » » 2017 » Gruodžio » 7

20 toksiškų dalykų kuriuos tikriausiai naudojate kiekvieną dieną

Šiuo metu mokslininkai skambina pavojaus varpais dėl cheminių medžiagų, aptinkamų daugumoje buitinių gaminių. Jie pasirodė esantys gerokai toksiškesni, nei buvo manoma anksčiau.

20 toksiškų dalykų kuriuos tikriausiai naudojate kiekvieną dieną

Kadangi sveikata ir gera savijauta – tai ne tik dietų ir fizinių pratimų rezultatas, bet ir toksiškų medžiagų poveikio mažinimas, siūlome panagrinėti pastarąsias detaliau. Tai leis imtis priemonių tokio negatyvaus poveikio sumažinimui ar pašalinimui, rašo ruslekar.info.

PARFUMERIJA

Aplinkosaugininkų atlikto tyrimo rezultatai byloja, kad potencialiai pavojingų cheminių medžiagų galima nemažai rasti parfumerijoje.

Tokios nuodingos medžiagos kaip benzaldehidas ir metilenchloridas didesniais ar mažesniais kiekiais dedamas į šiuolaikinę parfumeriją.

Įkvėpus šių toksinų, pasekmės gali būti tokios:

· Galvos svaigimas;

· Šleikštulys;

· Mieguistumas;

· Gerklės sudirginimas;

· Akių sudirginimas;

· Odos sudirginimas;

· Plaučių sudirginimas;

· Inkstų pažeidimas;

· Galvos skausmai.

ALTERNATYVA. Gaila, bet šiuo atveju galima tiktai patarti mažiau naudoti parfumerijos ar apskritai nuo jos atsisakyti.

ČIUŽINIAI

Daugelis čiužinių turi didelę koncentraciją potencialiai kenksmingų junginių, vadinamų PBDE (penta-bromdifenilo eteriai). Problemos, kurias kelia sveikatai PBDE, susijusios su smegenų audiniais, reprodukcine sistema, skydliauke.

Visa tai kelia didelę grėsmę, kadangi kone trečdalį gyvenimo praleidžiame lovoje. PBDE buvo uždrausti Kanadoje ir eilėje JAV valstijų.

ALTERNATYVA. Patariame perkant čiužinį atkreipti dėmesį į medžiagas, iš kurių jis pagamintas.

PLOVIMO PRIEMONĖS

Tikriausiai jau seniai žinote, kad daugumoje švaros palaikymo priemonių esama kenksmingų cheminių medžiagų, tačiau manote, kad kitos alternatyvos vis tiek nėra.

Sekantį kartą, kai užeisite į parduotuvę nusipirkti plovimo priemonių, patikrinkite sudėtį ant etikečių. Tokie ingridientai kaip ftalatai ir chemiškai aktyvios paviršinės medžiagos neigiamai veikia organizmą, dėl to atiduokite pirmenybę priemonėms, neturinčioms šių medžiagų.

ALTERNATYVA. Drįstame jus patikinti, kad natūralūs produktai, tokie kaip maistinė soda ar citrinų sultys, atskiestos karštu vandeniu, išvalo indus lygiai taip pat gerai, kaip dauguma plovimo priemonių ir jose nėra nė užuominos apie toksiškas chemines medžiagas.

ORO GAIVIKLIAI

Kaip ir valymo priemonės, gaivikliai padeda mums palaikyti namuose jaukumą ir komfortą. Tačiau kaip liudija Kalifornijos universitete Berklyje atliktas tyrimas, pernelyg dažnai naudojant (ypač nevėdinamose patalpose), gaivikliai išskiria toksiškas medžiagas.

Šiuo atveju grėsmė sveikatai susijusi su tokia chemine medžiaga kaip etilenas ir paradichlorbenzolas, kurie laisvai plinta oru.

ALTERNATYVA. Turint galvoje minėtas aplinkybes, geriausias būdas atšviežinti orą – vėdinti ir ventiliuoti patalpas.

MAISTO KONTEINERIAI

Dauguma maistinių plastikinių konteinerių gaminami iš cheminių medžiagų, tokių kaip ftalatai, kurie gali sutrikdyti normalų endokrininės ir reprodukcinės sistemų darbą ir negatyviai paveikti bendrą neurologinę žmogaus būseną.

Kadangi plastikas laikui bėgant suyra, jis gali išskirti pavojingas medžiagas į maistą.

ALTERNATYVA. Naudokitės stikliniais indais.

PLASTIKINIAI BUTELIAI

Dabartiniai plastikiniai buteliai nėra labai kenksmingi aplinkai ir žmogui, tačiau juose esantys gėrimai gali turėti toksiškesnių chemikalų. Dauguma butelių dabar nebeturi BPA (bisfenolio A) ir tai džiugina. Tačiau ne visi tokios taros gamintojai rūpinasi vartotojų sveikata.

ALTERNATYVA. Nežiūrint į šiuolaikinių plastikinių butelių saugumą, geriau naudokitės stikline tara.

KOSMETIKA

Vidutinis statistinis žmogus per dieną pasinaudoja 6-12 kosmetinių preparatų. Ir visa problema slypi tame, kad didžioji šios kosmetikos dalis turi savyje toksiškų cheminių medžiagų, kurios yra potencialiai kenksmingos.

ALTERNATYVA. Rinkitės kosmetiką, kurioje nėra sintetinių ingridientų. Rekomenduojami kosmetiniai preparatai iš mineralinių komponentų, pagrįstų natūraliais aliejais ir organiniais produktais.

ANTIPRESPIRANTAI

Dauguma žmonių naudojasi antiperspirantais, kad išvengtų nemalonaus kvapo. Tačiau kai kurių jų sudėtyje esama aliuminio, kas gali sukelti krūties vėžį. Tyrimai visu šimtu procentu to, tiesa, dar nepatvirtino.

ALTERNATYVA. Daugelio šalių sveikatos apsaugos organizacijos reikalauja, kad antiperspirantai su aliuminiu būtų atitinkamai pažymėti, dėl to atkreipkite dėmesį į etiketes.

MINKŠTIKLIAI

Drabužių minkštikliai, naudojanti skalbiant, padengia drabužius plonu toksiškos cheminės medžiagos, tokios kaip amonio druska, sluoksniu. Druska gali dirginti odą, sukelti kvėpavimo problemų ir galvos skausmus.

ALTERNATYVA. Nerekomenduojama naudotis tokiomis priemonėmis.

PRIDEGTI NELEIDŽIANTI DANGA

Nors tokia danga, tarkime, naudojama keptuvėse, labai patogi naudoti, ji gali būti kenksminga. Prie aukštų temperatūrų politetrafluoretilenas (jis taip pat ir teflonas) išskiria toksiškas dujas, kurios gali neigiamai paveikti reprodukcines funkcijas ir sukelti kitų problemų sveikatai.

ALTERNATYVA. Geriau pasirinkti nerūdijančio plieno keptuvę ar atiduoti pirmenybę geležiai.

VAIKAMS SKIRTI DAIKTAI

Antipirenai, naudojami kai kuriuose vaikams skirtuose daiktuose (kėdutės, vežimėliai, lovytės) gali išskirti toksiškas chemines medžiagas. Chemikalai iš antipirenų – tai tame tarpe ir bromas bei chloras, kurie gali sukelti lytinius bei neurologinius sutrikimus.

ALTERNATYVA. Dėmesingai išnagrinėkite medžiagos, iš kurios pagaminti vaikams skirti daiktai, sudėtį. Daiktų su antipirenais įsigijimas nerekomenduojamas.

UŽUOLAIDOS DUŠUI

Cheminis elementas ftalatas kartais naudojamas plastmasės, skirtos dušo užuolaidoms, suminkštinimui. Ftalatas kenkia vaikams, darydamas poveikį jų smegenų funkcijoms, kas gali sukelti problemų sugebėjime mokytis ir blogai paveikti atmintį.

ALTERNATYVA. Atidžiai išstudijuokite cheminę sudėtį. Neverta pirkti užuolaidų su ftalatu, ypač jei turite vaikų.

PURŠKIKLIS NUO TARAKONŲ

Purškiklis nuo tarakonų – tai nuodai, kurių poveikis žmogui ne toks stiprus kaip tarakonams, bet visgi gali pakenkti, ypač vaikams, kuriems gali atsirasti neurologinių sutrikimų.

ALTERNATYVA. Palaikykite namuose švarą, nepalikite net menkiausių maisto pėdsakų, kad nesiveistų kenkėjai.

KONSERVAI

Bisfenolis A (BPA), aptinkamas konservuose – tai hormonas, kuris gali sukelti vyrišką nevaisingumą, širdies sutrikimus ir diabetą. Nors kai kurie gamintojai palaipsniui atsisako šio chemikalo, geriau būti atsargiems, perkant eilinę skardinę konservuotos produkcijos.

ALTERNATYVA. Kiek leidžia galimybės, rinkitės šviežius arba užšaldytus maisto produktus.

KUKURŪZAI IR SOJA

Glifosatas (prekės ženklas – Roundup) daro poveikį imuninei sistemai. Žemės ūkio kultūros, turinčios glifosato, yra genetiškai modifikuotos, t.y. jų DNR pakeistos, kad taptų atsparios herbicidams (cheminėms medžiagoms, kurių pagalba naikinamos piktžolės).

ALTERNATYVA. Šiuo atveju gali patarti rinktis tiktai natūralius, nemodifikuotus produktus.

DRABUŽIŲ CHEMINIS VALYMAS

Tai, žinoma, labai patogi paslauga, kuri iš tiesų palengvina mums gyvenimą. Tačiau visas džiaugsmas gali išgaruoti, atsižvelgus į faktą, kad cheminio valymo metu naudojamas skiediklis perchloretilenas. Šis chemikalas klasifikuojamas kaip galimas kancerogenas, galintis pažeisti kepenis, inkstus ir centrinę nervų sistemą.

Kai kuriose šalyse mėginama atsisakyti šio chemikalo, tačiau dauguma pasaulio cheminių valyklų toliau tebenaudoja šį toksiną.

ALTERNATYVA. Galbūt vertėtų apsiriboti skalbimu namuose ir drabužių valymu ekologiškesnėmis priemonėmis.

ŽAIDIMŲ PRIEDĖLIAI

Ftalatų esama įvairių elektroninių aparatų kabeliuose. Verta paminėti ir antipirenus, kurių esama įrenginių korpusuose ir plokštėse. Visos šios medžiagos gali pažeisti smegenų veiklos vystymąsi.

ALTERNATYVA. Nereikia piktnaudžiauti elektroninėmis pramogomis, ypač tai liečia vaikus.

NEŠIOJAMI KOMPIUTERIAI

Toksiškų medžiagų galima rasti žymių firmų kompiuteriuose, tačiau žmones neramina ir potencialiai pavojingas elektromagnetinis spinduliavimas, kurį skleidžia ekranas ir procesorius. Verta priminti, kad iki šiol nėra jokių įtikinančių mokslinių įrodymų, siejančių nešiojamus kompiuterius su kokiais nors sveikatos sutrikimais.

ALTERNATYVA. Geriau apriboti prie kompiuterio leidžiamą laiką.

MOBILŪS TELEFONAI

Per pastaruosius metus įvyko tikras belaidžių mobilių aparatų vystymosi sprogimas, dėl ko užfiksuotas didelis skaičius susirgimų, susijusių su elektromagnetiniais laukais ir radijo spinduliavimu.

Mobilių telefonų poveikis susijęs su plačiu susirgimų spektru, tokių kaip vėžys, imuninės sistemos disfunkcija, neurologiniai sutrikimai ir reprodukcinės sistemos problemos.

Nors Pasaulio Sveikatos Organizacija neturi įtikinamų mokslinių duomenų, siejančių išmaniuosius telefonus su tais susirgimais, visgi jūsų telefone vis dar esama švino, gyvsidabrio, kadmio, kurie yra potencialiai kenksmingi.

Dėl to nepamirškite atsikratyti seno telefono nustatyta tvarka.

ALTERNATYVA:

· Kiek tik įmanoma sutrumpinkite pokalbių trukmę;

· Nenaudokite savo telefonų vietose, kur silpnas signalas;

· Kuo mažiau naudositės telefonu uždarose patalpose, tuo mažiau žalos bus padaryta jūsų sveikatai;

· Jeigu yra tokia galimybė, naudokitės laidiniais aparatais;

· Jei turite tokį įprotį kaip poilsis su šalimais gulinčiu telefonu, laikas jo atsikratyti;

· Vyrams nerekomenduojama nešiotis telefono kelnių kišenėse dėl pavojaus, keliamo reprodukcinei sistemai.

Įvertink šį straipsnį. Prieš tai pakomentuodami, arba parašykite patys! Norėdami tobulėti, suteikiame jums galimybę įvertinti skaitomą PARANORMAL turinį.
Nutiko kažkas, ko negalite paaiškinti? Persekioja paranormalūs reiškiniai? Žinote liaudies receptą ir ne tik? Pasidalinkite savo istorija - rašykite patys. Nemokamai! Laukiame Jūsų straipsnių, naujienų, apžvalgų ar istorijų.
Niekas neišdrįso palikti komentaro.
Būkite pirmi, kurie pasidalins savo nuomonėmis su kitais. Galima rašyti anonimiškai, po komentaro apačioje paspaudę Anonimas.
avatar
TAIP PAT SKAITYKITE:
15.08.2020 laikas 12:27 Nuo skausmų gelbsti garstyčios ir medus
Skausmas baisiai išsekino. Matyt, ir mano veidas turėjo tokią skausmingą išraišką, kad viena pagyvenusi moteris, iš manęs pirkusi vaisius, paklausė, kas man. Papasakojau jai apie varginančius sąnarių skausmus.

Skaityti daugiau

15.08.2020 laikas 11:45 Paslaptingasis kolitas. Kaip gydyti kolitą?
Storosios žarnos gleivinės uždegimas - kolitas - laikomas vienu iš labiausiai paplitusių skrandžio ir virškinimo trakto susirgimų, ypač pagyvenusiems žmonėms. Tačiau šią ligą gaubia nemažai paslapčių, net ir gydytojai dar iki galo nesutaria, ką iš tiesų laikyti kolitu....

Skaityti daugiau

15.08.2020 laikas 10:59 Širdies aritmijos profilaktika ir gydymas
Skiriamos kelios aritmijos rūšys: sinusinė (tachikardija, bradikardija, ekstrasistolija), virpamoji prieširdžių arba skilvelių aritmija, paroksizminė tachikardija, širdies blokada.

Skaityti daugiau

14.08.2020 laikas 20:18 Miškuose pasirodė kažkas, kas žudo arklius
Per paskutines kelias visa Europos ir JAV žiniasklaidoje intensyviai buvo diskutuojama apie keistą, žiaurų arklio nužudymą Prancūzijoje.

Skaityti daugiau

14.08.2020 laikas 16:49 Skausmas krūtinės ląstoje: dusulys, pneumonija
Sergant pneumonija, skausmai krūtinės ląstos srityje gali būti paviršutiniai ir gilūs. Paviršutiniai skausmai atsiranda dėl tarpšonkaulinių raumenų uždegimo. Skausmai paprastai sustiprėja, giliai įkvėpus.

Skaityti daugiau

14.08.2020 laikas 16:11 Loch Neso pabaisa

Jau pusantro tūkstančio metų žmonės stengiasi sugauti Nesę, keistą gyvūną, neva gyvenantį Škotijos Loch Neso ežere. Anot metraščių, pirmą kartą šį povandeninį monstrą, labai panašų į priešistorinį pleziozaurą, pamatė net VI mūsų eros amžiuje. Nuo tų laikų juoda pabaisa su ilgu kaklu ir dviem kupr...

Skaityti daugiau