- 07.12.2017
- 0.0 Reitingas
- 2160 Peržiūros
- Komentarai
Šiuo metu mokslininkai skambina pavojaus varpais dėl cheminių medžiagų, aptinkamų daugumoje buitinių gaminių. Jie pasirodė esantys gerokai toksiškesni, nei buvo manoma anksčiau.
Kadangi sveikata ir gera savijauta – tai ne tik dietų ir fizinių pratimų rezultatas, bet ir toksiškų medžiagų poveikio mažinimas, siūlome panagrinėti pastarąsias detaliau. Tai leis imtis priemonių tokio negatyvaus poveikio sumažinimui ar pašalinimui, rašo ruslekar.info.
PARFUMERIJA
Aplinkosaugininkų atlikto tyrimo rezultatai byloja, kad potencialiai pavojingų cheminių medžiagų galima nemažai rasti parfumerijoje.
Tokios nuodingos medžiagos kaip benzaldehidas ir metilenchloridas didesniais ar mažesniais kiekiais dedamas į šiuolaikinę parfumeriją.
Įkvėpus šių toksinų, pasekmės gali būti tokios:
· Galvos svaigimas;
· Šleikštulys;
· Mieguistumas;
· Gerklės sudirginimas;
· Akių sudirginimas;
· Odos sudirginimas;
· Plaučių sudirginimas;
· Inkstų pažeidimas;
· Galvos skausmai.
ALTERNATYVA. Gaila, bet šiuo atveju galima tiktai patarti mažiau naudoti parfumerijos ar apskritai nuo jos atsisakyti.
ČIUŽINIAI
Daugelis čiužinių turi didelę koncentraciją potencialiai kenksmingų junginių, vadinamų PBDE (penta-bromdifenilo eteriai). Problemos, kurias kelia sveikatai PBDE, susijusios su smegenų audiniais, reprodukcine sistema, skydliauke.
Visa tai kelia didelę grėsmę, kadangi kone trečdalį gyvenimo praleidžiame lovoje. PBDE buvo uždrausti Kanadoje ir eilėje JAV valstijų.
ALTERNATYVA. Patariame perkant čiužinį atkreipti dėmesį į medžiagas, iš kurių jis pagamintas.
PLOVIMO PRIEMONĖS
Tikriausiai jau seniai žinote, kad daugumoje švaros palaikymo priemonių esama kenksmingų cheminių medžiagų, tačiau manote, kad kitos alternatyvos vis tiek nėra.
Sekantį kartą, kai užeisite į parduotuvę nusipirkti plovimo priemonių, patikrinkite sudėtį ant etikečių. Tokie ingridientai kaip ftalatai ir chemiškai aktyvios paviršinės medžiagos neigiamai veikia organizmą, dėl to atiduokite pirmenybę priemonėms, neturinčioms šių medžiagų.
ALTERNATYVA. Drįstame jus patikinti, kad natūralūs produktai, tokie kaip maistinė soda ar citrinų sultys, atskiestos karštu vandeniu, išvalo indus lygiai taip pat gerai, kaip dauguma plovimo priemonių ir jose nėra nė užuominos apie toksiškas chemines medžiagas.
ORO GAIVIKLIAI
Kaip ir valymo priemonės, gaivikliai padeda mums palaikyti namuose jaukumą ir komfortą. Tačiau kaip liudija Kalifornijos universitete Berklyje atliktas tyrimas, pernelyg dažnai naudojant (ypač nevėdinamose patalpose), gaivikliai išskiria toksiškas medžiagas.
Šiuo atveju grėsmė sveikatai susijusi su tokia chemine medžiaga kaip etilenas ir paradichlorbenzolas, kurie laisvai plinta oru.
ALTERNATYVA. Turint galvoje minėtas aplinkybes, geriausias būdas atšviežinti orą – vėdinti ir ventiliuoti patalpas.
MAISTO KONTEINERIAI
Dauguma maistinių plastikinių konteinerių gaminami iš cheminių medžiagų, tokių kaip ftalatai, kurie gali sutrikdyti normalų endokrininės ir reprodukcinės sistemų darbą ir negatyviai paveikti bendrą neurologinę žmogaus būseną.
Kadangi plastikas laikui bėgant suyra, jis gali išskirti pavojingas medžiagas į maistą.
ALTERNATYVA. Naudokitės stikliniais indais.
PLASTIKINIAI BUTELIAI
Dabartiniai plastikiniai buteliai nėra labai kenksmingi aplinkai ir žmogui, tačiau juose esantys gėrimai gali turėti toksiškesnių chemikalų. Dauguma butelių dabar nebeturi BPA (bisfenolio A) ir tai džiugina. Tačiau ne visi tokios taros gamintojai rūpinasi vartotojų sveikata.
ALTERNATYVA. Nežiūrint į šiuolaikinių plastikinių butelių saugumą, geriau naudokitės stikline tara.
KOSMETIKA
Vidutinis statistinis žmogus per dieną pasinaudoja 6-12 kosmetinių preparatų. Ir visa problema slypi tame, kad didžioji šios kosmetikos dalis turi savyje toksiškų cheminių medžiagų, kurios yra potencialiai kenksmingos.
ALTERNATYVA. Rinkitės kosmetiką, kurioje nėra sintetinių ingridientų. Rekomenduojami kosmetiniai preparatai iš mineralinių komponentų, pagrįstų natūraliais aliejais ir organiniais produktais.
ANTIPRESPIRANTAI
Dauguma žmonių naudojasi antiperspirantais, kad išvengtų nemalonaus kvapo. Tačiau kai kurių jų sudėtyje esama aliuminio, kas gali sukelti krūties vėžį. Tyrimai visu šimtu procentu to, tiesa, dar nepatvirtino.
ALTERNATYVA. Daugelio šalių sveikatos apsaugos organizacijos reikalauja, kad antiperspirantai su aliuminiu būtų atitinkamai pažymėti, dėl to atkreipkite dėmesį į etiketes.
MINKŠTIKLIAI
Drabužių minkštikliai, naudojanti skalbiant, padengia drabužius plonu toksiškos cheminės medžiagos, tokios kaip amonio druska, sluoksniu. Druska gali dirginti odą, sukelti kvėpavimo problemų ir galvos skausmus.
ALTERNATYVA. Nerekomenduojama naudotis tokiomis priemonėmis.
PRIDEGTI NELEIDŽIANTI DANGA
Nors tokia danga, tarkime, naudojama keptuvėse, labai patogi naudoti, ji gali būti kenksminga. Prie aukštų temperatūrų politetrafluoretilenas (jis taip pat ir teflonas) išskiria toksiškas dujas, kurios gali neigiamai paveikti reprodukcines funkcijas ir sukelti kitų problemų sveikatai.
ALTERNATYVA. Geriau pasirinkti nerūdijančio plieno keptuvę ar atiduoti pirmenybę geležiai.
VAIKAMS SKIRTI DAIKTAI
Antipirenai, naudojami kai kuriuose vaikams skirtuose daiktuose (kėdutės, vežimėliai, lovytės) gali išskirti toksiškas chemines medžiagas. Chemikalai iš antipirenų – tai tame tarpe ir bromas bei chloras, kurie gali sukelti lytinius bei neurologinius sutrikimus.
ALTERNATYVA. Dėmesingai išnagrinėkite medžiagos, iš kurios pagaminti vaikams skirti daiktai, sudėtį. Daiktų su antipirenais įsigijimas nerekomenduojamas.
UŽUOLAIDOS DUŠUI
Cheminis elementas ftalatas kartais naudojamas plastmasės, skirtos dušo užuolaidoms, suminkštinimui. Ftalatas kenkia vaikams, darydamas poveikį jų smegenų funkcijoms, kas gali sukelti problemų sugebėjime mokytis ir blogai paveikti atmintį.
ALTERNATYVA. Atidžiai išstudijuokite cheminę sudėtį. Neverta pirkti užuolaidų su ftalatu, ypač jei turite vaikų.
PURŠKIKLIS NUO TARAKONŲ
Purškiklis nuo tarakonų – tai nuodai, kurių poveikis žmogui ne toks stiprus kaip tarakonams, bet visgi gali pakenkti, ypač vaikams, kuriems gali atsirasti neurologinių sutrikimų.
ALTERNATYVA. Palaikykite namuose švarą, nepalikite net menkiausių maisto pėdsakų, kad nesiveistų kenkėjai.
KONSERVAI
Bisfenolis A (BPA), aptinkamas konservuose – tai hormonas, kuris gali sukelti vyrišką nevaisingumą, širdies sutrikimus ir diabetą. Nors kai kurie gamintojai palaipsniui atsisako šio chemikalo, geriau būti atsargiems, perkant eilinę skardinę konservuotos produkcijos.
ALTERNATYVA. Kiek leidžia galimybės, rinkitės šviežius arba užšaldytus maisto produktus.
KUKURŪZAI IR SOJA
Glifosatas (prekės ženklas – Roundup) daro poveikį imuninei sistemai. Žemės ūkio kultūros, turinčios glifosato, yra genetiškai modifikuotos, t.y. jų DNR pakeistos, kad taptų atsparios herbicidams (cheminėms medžiagoms, kurių pagalba naikinamos piktžolės).
ALTERNATYVA. Šiuo atveju gali patarti rinktis tiktai natūralius, nemodifikuotus produktus.
DRABUŽIŲ CHEMINIS VALYMAS
Tai, žinoma, labai patogi paslauga, kuri iš tiesų palengvina mums gyvenimą. Tačiau visas džiaugsmas gali išgaruoti, atsižvelgus į faktą, kad cheminio valymo metu naudojamas skiediklis perchloretilenas. Šis chemikalas klasifikuojamas kaip galimas kancerogenas, galintis pažeisti kepenis, inkstus ir centrinę nervų sistemą.
Kai kuriose šalyse mėginama atsisakyti šio chemikalo, tačiau dauguma pasaulio cheminių valyklų toliau tebenaudoja šį toksiną.
ALTERNATYVA. Galbūt vertėtų apsiriboti skalbimu namuose ir drabužių valymu ekologiškesnėmis priemonėmis.
ŽAIDIMŲ PRIEDĖLIAI
Ftalatų esama įvairių elektroninių aparatų kabeliuose. Verta paminėti ir antipirenus, kurių esama įrenginių korpusuose ir plokštėse. Visos šios medžiagos gali pažeisti smegenų veiklos vystymąsi.
ALTERNATYVA. Nereikia piktnaudžiauti elektroninėmis pramogomis, ypač tai liečia vaikus.
NEŠIOJAMI KOMPIUTERIAI
Toksiškų medžiagų galima rasti žymių firmų kompiuteriuose, tačiau žmones neramina ir potencialiai pavojingas elektromagnetinis spinduliavimas, kurį skleidžia ekranas ir procesorius. Verta priminti, kad iki šiol nėra jokių įtikinančių mokslinių įrodymų, siejančių nešiojamus kompiuterius su kokiais nors sveikatos sutrikimais.
ALTERNATYVA. Geriau apriboti prie kompiuterio leidžiamą laiką.
MOBILŪS TELEFONAI
Per pastaruosius metus įvyko tikras belaidžių mobilių aparatų vystymosi sprogimas, dėl ko užfiksuotas didelis skaičius susirgimų, susijusių su elektromagnetiniais laukais ir radijo spinduliavimu.
Mobilių telefonų poveikis susijęs su plačiu susirgimų spektru, tokių kaip vėžys, imuninės sistemos disfunkcija, neurologiniai sutrikimai ir reprodukcinės sistemos problemos.
Nors Pasaulio Sveikatos Organizacija neturi įtikinamų mokslinių duomenų, siejančių išmaniuosius telefonus su tais susirgimais, visgi jūsų telefone vis dar esama švino, gyvsidabrio, kadmio, kurie yra potencialiai kenksmingi.
Dėl to nepamirškite atsikratyti seno telefono nustatyta tvarka.
ALTERNATYVA:
· Kiek tik įmanoma sutrumpinkite pokalbių trukmę;
· Nenaudokite savo telefonų vietose, kur silpnas signalas;
· Kuo mažiau naudositės telefonu uždarose patalpose, tuo mažiau žalos bus padaryta jūsų sveikatai;
· Jeigu yra tokia galimybė, naudokitės laidiniais aparatais;
· Jei turite tokį įprotį kaip poilsis su šalimais gulinčiu telefonu, laikas jo atsikratyti;
· Vyrams nerekomenduojama nešiotis telefono kelnių kišenėse dėl pavojaus, keliamo reprodukcinei sistemai.
...kadangi jau perskaitėte šį straipsnį iki pabaigos, prašome Jus prisidėti prie šio darbo. Skaitykite „Paranormal.lt“ ir toliau, skirdami kad ir nedidelę paramos sumą. Paremti galite Paypal arba SMS. Kaip tai padaryti? Iš anksto dėkojame už paramą! Nepamirškite pasidalinti patikusiais tekstais su savo draugais ir pažįstamais.
Susijusios naujienos:
Komentarai su keiksmažodžiais bus šalinami automatiškai, be atsiprašymo.
Skaityti daugiau
Skaityti daugiau
Skaityti daugiau