Pagrindinis » Kategorija: Medicinos naujienos » Peržiūrų: (320) Komentarų: (0) (22.07.2018 - 15:48)

Angliavandenius reikia valgyti rytais

Tai kartojama nuolat, ir tai tiesa - pusryčiai tikrai yra itin svarbus valgymo kartas. Tyrėjai konstatavo, kad, gaunant daug angliavandenių iki pietų, galima sumažinti širdies ligų ir cukrinio diabeto riziką.

Iš ryto organizmas efektyviau perdirba cukrų, o kaip tik didelė cukraus koncentracija organizme gali sukelti kardiovaskulines ligas ir II tipo cukrinį diabetą.

moksliniai tyrimai, angliavandeniai, mityba, sveikata, liga

Norėdami patikrinti šią teoriją tyrėjai iš Jungtinės Karalystės Bato universiteto (The University of Bath) paprašė 49-ių suaugusiųjų grupę, iš kurių 29 asmenys buvo liekni, o kiti nutukę, 6 savaites kiekvieną rytą valgyti pusryčius, kuriuose gausu angliavandenių, arba susilaikyti nuo pusryčių.

Tyrimo dalyvių metabolizmą, kūno sandarą, apetito žymenis ir reakciją tyrėjai įvertino prieš ir po 6 savaičių. Mokslininkai konstatavo, kad pusryčiai paveikė organizmo riebalų ląstelių funkcijas ir tai, kaip jos perdirba cukrų.

Itin svarbu tai yra nutukusiems žmonėms, nes jų riebalų ląstelės nepakankamai reaguoja į insuliną, kurį organizmas sintetina cukrums skaidyti, todėl tokiems asmenims badavimas kaip tik padidina tikimybę susirgti cukriniu diabetu ar kokia nors širdies liga. Pasirodo, kad gebėjimas skaidyti riebalus priklauso nuo riebalų kiekio organizme -liekniems žmonėms perdirbti cukrų yra lengviau nei nutukusiems.

Tyrėjai aiškina, kad visi tyrimo dalyviai valgydavo tokių pusryčių, kuriuose gausu angliavandenių, todėl jie negali būti tikri, ar rezultatai būtų tokie patys, jei tyrimo dalyviai vietoj angliavandenių vartotų daug baltymų.

J Physiol, 2017; doi:10.1113/JP275113

Patiko straipsnis? Pasidalinkite su draugais tinkluose!


ŽYMĖS: sveikata, Mityba, angliavandeniai, moksliniai tyrimai, Liga
Svetainėje sukaupta daugiau nei 1000 sveikatos patarimų. Ieškokite patarimų apie:

Leidžiamas medžiagos citavimas negavus išankstinio paranormal.lt sutikimo su sąlyga, kad tekste bus patalpinta privaloma nuoroda į paranormal.lt - Pasaulio naujienos kitaip. Interneto leidiniams privaloma tiesioginė, paieškos sistemoms atvira hipernuoroda į cituojamus straipsnius ne žemiau, kaip antroje teksto pastraipoje. Išimtinių teisių pažeidimas užtraukia baudžiamąją atsakomybę


// Susiję straipsniai »


//Taip pat skaitykite »

Komentarai: (0) Komentuoti gali tik registruoti vartotojai!
avatar