Svetainėje sukaupta daugiau nei 1000 sveikatos patarimų. Ieškokite patarimų ir ne tik:

Pagrindinis » Kategorija: Sveikatos patarimai | Liaudies medicina » Peržiūrų: (1.8K) Komentarų: (0) (09.11.2017 - 17:34)

Apie sveikatai naudingas pieno išrūgas

Pieno išrūgos - ne šiaip sau šalutinis varškės gamybos produktas, bet ir naudingas gėrimas, kurį galima vartoti medicinoje, dietologijoje ir kosmetikoje. Apie naudingąsias pieno išrūgų savybes buvo žinoma dar senovės Graikijoje. Daugelį metų šis maistingas produktas buvo ignoruojamas. Šiuo metu, kai jau išnagrinėta pieno išrūgų sudėtis, šis gėrimas tampa vis populiaresnis, rašo žurnalas „Žiniuonių patarimai„.

Pieno išrūgų nauda

Pieno išrūgos - tai šalutinis varškės ir sūrių gamybos produktas. Pakaitinus rūgusį pieną, tvirtos, baltyminės medžiagos atsiskiria nuo skysčio. Tvirtos baltyminės medžiagos naudojamos gaminant varškę ir sūrį, o likęs skystis - pieno išrūgos.

Pieno išrūgos - tai rūgštus pieno produktas, iš kurio pašalinti baltymai ir riebalai. Rūgštus pienas, kuriame nėra gyvulinių riebalų ir baltymų, pasižymi veiksmingomis gydomosiomis savybėmis.

Pieno išrūgos - natūralus, rūgštus pieno produktas, kurio be apribojimų galima vartoti kasdien.

Kas sudaro pieno išrūgas?

1 litre pieno išrūgų tėra 20 kilokalorijų, tačiau jose gausu vitaminų, todėl išrūgos yra ne mažiau vertingos nei vaisiai ir daržovės. Pieno išrūgose yra apie 200 įvairių rūšių mikroelementų.

• Apie 95 proc. pieno išrūgų sudaro vanduo, tačiau ne įprastas, o tas, kuris sudaro karvių pieno pagrindą. Pieno išrūgose yra angliavandenių. Apie 4 proc. pieno išrūgų sudaro laktozė - ypatinga angliavandenių rūšis, kuri pilnai įsisavinama žmogaus organizmo, kuri nesikaupia kaip riebalai, bet normalizuoja naudingosios žarnyno mikrofloros darbą.

• Baltymai pieno išrūgose sudaro apie 1 proc.

• Pieno išrūgose gausu mineralinių medžiagų, 1 litre šio gėrimo yra apie 130 mg kalio (tai 40 proc. to kiekio, kurio kasdien reikia žmogaus organizmui), 80 mg kalcio (75 proc. reikiamo parai kiekio), 80 mg fosforo, 40 mg natrio, 8 mg magnio, 0,1 mg geležies.

• Pieno išrūgose yra reikalingų žmogaus organizmui vitaminų: Aa, Bi, C, B2, PP ir kitų.

Pieno išrūgų poveikis žmogaus organizmui

Pieno išrūgos švelniai veikia visus vidaus organus, stiprina organizmą ir gydo įvairias ligas.

* Pieno išrūgų poveikis juntamas palaipsniui ir yra ilgalaikis. Neverta tuoj pat tikėtis gydomojo pieno išrūgų poveikio. Šio gėrimo poveikį pajusite po kelių savaičių.

Skrandis ir virškinamasis traktas

Pieno išrūgos pagerina skrandžio ir virškinamojo trakto darbą. Šis gėrimas gydo skrandžio žaizdas, padeda gydyti gastritą ir skrandžio bei dvylikapirštės žarnos opaligę.

Pankreatito, kolito ir enterokolito gydymas

Pieno išrūgos pagerina sergančiųjų pankreatitu, kolitu ar enterokolitu savijautą. Pieno išrūgose esanti laktozė pagerina žarnyno mikrofloros veiklą, padeda gydyti disbakteriozę ir apsaugo nuo dažno vidurių užkietėjimo.

Kepenys

Pieno išrūgos normalizuoja kepenų darbą, padeda valyti organizmą.

Toksinės medžiagos

Pieno išrūgos iš organizmo padeda pašalinti šlakus ir toksines medžiagas bei stimuliuoja inkstų ir antinksčių darbą.

Pieno išrūgos turi įtakos antinksčių, kurie gamina adrenaliną, veiklai. Pieno išrūgų poveikyje į kraują nebepatenka streso hormonų, nurimsta sudirgusi centrinė nervų sistema, praeina depresinės nuotakos bei nemiga.

Kraujotakos sistema

Pieno išrūgos valo kraujagysles ir normalizuoja kraujospūdį. Pieno išrūgos - aterosklerozės, hipertenzijos, išeminės širdies ligos ir sutrikusios kraujotakos galvos smegenyse profilaktinė ir gydomoji priemonė.

• Pieno išrūgos skatina kraujo kūnelių gamybą, todėl padeda gydyti anemiją.

Odos nudegimų gydymas

Nuo seno pieno išrūgomis gydomi įvairūs odos nudegimai, taip pat ir nuo kaitrių saulės spindulių.

Pieno išrūgos padeda gydyti žaizdas ir balinti strazdanas bei pigmentines dėmes.

Pieno išrūgos - natūralus, daug vitaminų turintis ir kosmetikoje vertinamas produktas, kuris vartojamas gaminant šampūnus, kremus ir odos bei plaukų kaukes.

Imuninė sistema

Nustatyta, jog reguliariai vartojamos pieno išrūgos stiprina imuninę sistemą. Stiprindami nusilpusią imuninę sistemą, kasdien ryte išgerkite po 1 stiklinę pieno išrūgų.

Dieta su pieno išrūgomis, daržovėmis ir žalumynais

Pieno išrūgos - maistingas ir nedaug kalorijų turintis produktas. Šis gėrimas veiksmingai numalšina troškulį; jų vartoti galima besilaikantiems bet kurios dietos. Norėdami palaipsniui mažinti svorį, vietoje vakarienės vartokite pieno išrūgų su daržovėmis ir žalumynais, o dieną valgykite visa to, ko esate įpratę valgyti.

Pieno išrūgos numalšina ne tik troškulį, bet ir apetitą. Teigiama, jog per mėnesį laiko, kasdien vartojant pieno išrūgų, antsvorį pavyksta sumažinti 3 kg. Svarbu, kad pieno išrūgos, daržovės ir žalumynai besilaikančių šios dietos organizmus aprūpina būtinomis mineralinėmis medžiagomis ir vitaminais.

Pieno išrūgų panaudojimas namuose

Kaip paruošti pieno išrūgas?

Prireiks rūgusio pieno. Pieno išrūgų pasiruošite greičiau, jei į šviežią pieną įpilsite kefyro ar grietinės. Kai skystis sutirštės, jį užkaiskite, tačiau neužvirkite. Pakaitintą skystį nukoškite per sietą (ant sieto dugno galite uždėti 3-4 kartus sulenktą marlę), tiek liks varškės, o pieno išrūgos subėgs į indą.

Kaip panaudoti pieno išrūgas?

Namuose paruoštas pieno išrūgas galite panaudoti kosmetikoje. Pieno išrūgos balina odą; jas galima sumaišyti su nedideliu kiekiu citrinos sulčių.

• Pieno išrūgomis patariama skalauti sparčiai slenkančius plaukus, nes jos stiprina plaukų šaknis.

• Pieno išrūgų galima gerti valgant, nes jos veiksmingai malšina troškulį.

• Pieno išrūgas galima paruošti kartu su vaisių ir daržovių sultimis, žalumynais, daržovių gabalėliais.

• Pieno išrūgas galima panaudoti ruošiant šaltasriubes, mielinę tešlą ir drebučius.

Šalutinis žalingasis pieno išrūgų poveikis

Pieno išrūgos neturi šalutinio žalingojo poveikio. Tiesa, kai kurie žmonės šio produkto gali individualiai nepakęsti.


Taip pat skaitykite:

Patiko straipsnis? Pasidalinkite su draugais tinkluose! Prisijunkite prie mūsų paskyroje, kad nepraleistumėte įdomių dalykų!


ŽYMĖS: sveikata ir mityba, pieno išrūgos, pienas, išrūgos

Paranormal.lt medžiagos citavimas negavus išankstinio paranormal.lt sutikimo neleidžiamas. Išimtinių teisių pažeidimas užtraukia baudžiamąją atsakomybę.


// Susiję straipsniai »

Komentarai: (0) Komentuoti gali tik registruoti vartotojai!
avatar