- 05.05.2018
- 0.0 Reitingas
- 1115 Peržiūros
- Komentarai
Kiekvienais metais rinkoje pasirodo nauji vaistai vėžiui gydyti, bet ar tie vaistai tikrai duoda naudos, pvz., prailgina vėžiu sergančių žmonių gyvenimą. Ar tie vaistai tikrai verti pinigų, kurių reikalauja tuos vaistus gaminančios farmacijos kompanijos?
Buvo atliktas tyrimias, ir analizuota 62-jų tarp 2003 ir 2013 metų rinkoje atsiradusių naujų vėžio vaistų efektyvumas/naudingumas, ar jie duoda kokios nors papildomos naudos palyginus su senesniais vėžio vaistais. Deja rezultatai labai prasti. Mažiau nei pusė naujų vaistų (43%) prailgino vėžinių ligonių gyvenimą daugiau nei trim mėnesiais. Beveik trečdalis naujų vaistų iš viso neprailgino vėžiu sergančių žmonių gyvenimo, palyginus su senesnės kartos vaistais pvz., chemo terapija. Dar vienas į akis krintantis faktas, kad net 45% naujų vaistų turėjo neigiama poveiki pacientų saugumui - pasireiškė daugiau pašalinių efektų, nei naudojant senesnės kartos vaistus.
Dar vienas tyrimas analizovo 48-nių tarp 2009 ir 2013 metų į rinką patekusių vaistų efektyvumą ir padarė išvadą, kad po 3,3 metų naudojimo nėra tvirtų klinikinių įrodymų, kad tie vaistai prailgina vėžiu sergančių žmonių gyvenimą ar bent jau pagerina jų gyvenimo kokybę. Dauguma naujų vaistų nebuvo efektingesni nei senesni vaistai ar net placebas. Net ir toms vėžio ligoms/kondicijoms, kur nauji vaistų davė šiokią tokią naudą, dažnai ta nauda buvo laibai minimali. Nauji vaistai vidutiniškai vėžiu sergančių žmonių gyvenima prailgino vos 2,7 mėnesio ( tarp 1,5men ir 5,8mėn). Kas vėlgi kelia didelį klausimą ar juos iš viso verta naudoti. Net ir patys efektyviausi nauji vaistai gyvenimo trukme prailgino geriausiu atvejos vos puse metų.
Nauji vaistai naudoja klaidinga vertinimą
Tyrimo dalyviai pabrėžia, kad nauji vėžio vaistai į rinka patenka naudojant klaidinga vertinimą, pvz, naujas vaistas sumažino vėžinio auglio dydį, kas vėlgi trumpalaikiškai gali būti laikoma kaip sėkmingas gydymas, bet realibė deja tokia, kad daugeliu atvejų kuriam laikui sumažintas auglio dydis neturėjo jokios įtakos (ar labai mažai) paciento gyvenimo trukmei. Vos ketvirtadalis naujų vaistų prieš patenkant į rinką naudojo gyvenimo prailginimo faktorių, kad dauguma naujų vaistų į rinką buvo ‘prastumta’ naudojant kitus antrinius vertinimus, kaip sumažintas auglio dydis ir panašiai. Deja 86% atvejų antrinių (sorrogage) faktorių matavimas/pagerinimas nedavė jokios naudos, kad prailgintų vėžinių ligonių gyvenimą, priedo labai galimas daiktas, kad pacientai taip pat patyrė papildomų pašalinių poveikių.
Labai daug naujų vėžio vaistų naudojams kaip ‘off-label’, kas reiškia, jie skiriami kaip eksperimentinis gygydymas nesant klinikinių įrodymų kad jie bus naudingi pacientui, tai yra, prailgins jo gyvenimą. Deje dažnai nauji eksperimentiniai vaistai tik ‘iščiulpia’ paskutinės vielties ieškančių žmonių ir jų artimųjų santaupas. Nes vidutinė naujo vėžio vaisto kaina yra apie £170 tūkst. metų gydymui .Tad jei jums gydytojas skiria naują vėžio vaistą pasidomėkite, koks jo efektyvumas ar jis tikrai prailgina gyvenimą ir kiek ar tai tik simptomų gydymas. Ir jei vaistas gyvenimo neprailgina ar prailgina labai trumpai, galbūt geriau iš viso jo nenaudoti ir tiesiog pasirinkti koki alternatyvų gydymą, pakeisti mitybą, išsivalyti organizmą ir t.t. Žinoma sprendimas visada turi būti jūsų, šiame straipsnyje pateikta tik informacija, kuri jums galbūt padės priimti teisingesni sprendimą. Žmonės ir net gydytojai dažnai susidaro klaidingą įspūdį, kad jei vaistas yra patvirtintas, tai jis yra efektyvus ir saugus, deja daugeliu atvejų su naujais vėžio vaistais tai yra labai toli nuo tiesos. Yra labai daug atvejų, kai patvirtinto vaisto efektyvumus nėra gerai žinomasi.
Taip pat siulau paskaityti ankstesnį straipsnį apie chemo - Kaip žmonės yra apgaudinėjami ir nuodijami su chemoterapija
Andrius-Vegan, BSc Nutrition, MSc, PhD
...kadangi jau perskaitėte šį straipsnį iki pabaigos, prašome Jus prisidėti prie šio darbo. Skaitykite „Paranormal.lt“ ir toliau, skirdami kad ir nedidelę paramos sumą. Paremti galite Paypal arba SMS. Kaip tai padaryti? Iš anksto dėkojame už paramą! Nepamirškite pasidalinti patikusiais tekstais su savo draugais ir pažįstamais.
Susijusios naujienos:
Komentarai su keiksmažodžiais bus šalinami automatiškai, be atsiprašymo.
Skaityti daugiau