- 11.06.2018
- 0.0 Reitingas
- 1253 Peržiūrų
- Komentarai
Neįmanoma pagaminti kremų, muilų, kurie būtų universalūs ir tiktų visiems. Kaip žinia, žmonės skirtingi ir tai, kas vienam tinka, kitam gali sukelti neigiamą organizmo reakciją. Parduotuvėje nepatogu ilgai studijuoti prekės etiketėje pateiktą informaciją. Tam trūksta laiko, kantrybės, tad dažniausiai tik pažiūrime į produkto galiojimo datą ir dedame į krepšelį. Be to, iš kur paprastam žmogui žinoti ką slepia užrašai ant etikečių tokie kaip: Aluminum Chlorohydrate, Sodium Cetearyl Sulfate? Sunku atsakyti į šį klausimą. Savo naudojamų priemonių sudėtį geriausiai žino tie, kurie jas gamina patys.
Šiuo metu rankų darbo ekologiška kosmetika itin populiari. Tam yra nemažai priežasčių. Visų pirma, žmonės suprato: kai ką nors pasidarai savo - rankomis, tikrai žinai, kad pagaminta priemonė ekologiška ir, kaip dabar madinga sakyti – draugiška aplinkai. Internete, spaudoje, televizijoje labai daug informacijos, receptų, patarimų kaip ir ką daryti, kokias priemones ir įrankius naudoti. Prireikus lengva konsultuotis su bendraminčiais, turinčiais daugiau patirties.
2010 metais paskelbtais duomenimis, prekyba internetu labiausiai augo mažesniuose šalies miestuose bei gyvenvietėse – net 60%, dvigubai daugiau nei didmiesčiuose. Rankų darbo kosmetikos populiarumas iš dalies susijęs ir su pirkimo internetu augimu.
Žmonėms dabar lengviau ir patogiau įsigyti reikiamų priemonių. Tiems, kuriems labiau patinka tiesiog nusipirkti nei gaminti patiems, yra alternatyvų: ekologiškų prekių krautuvėlės, internetinės parduotuvės, kuriose išsirinksite jau pagamintų, natūralių higienos prekių, priemonių, skirtų kosmetikai gaminti.
Kita vertus, yra itin paprastų kremų ar muilų receptų, kuriems ypatingų priemonių nereikia.
Lietuvoje vienaip, už Atlanto kitaip
Lietuvoje rankų darbo kosmetikos rinka – pakankamai naujas reiškinys. Vakarų šalyse, kur ši verslo šaka turi senesnes ir gilesnes tradicijas, neapsiribojama vien komponentų pardavimu kosmetikos gaminimui namuose. Ten parduodami rinkiniai. Robin Levine, kompanijos „Eco-Me” įkūrėja, nusprendė pasinaudoti prosenelių išmintimi. Ji pradėjo gaminti valymo priemones iš natūralių produktų. Dabar įmonė kuria ir parduoda rinkinius, iš kurių pirkėjai patys pasigamina įvairias priemones, skirtas odos, plaukų, kūno priežiūrai.
Amerikoje galima įsigyti ir rinkinių, skirtų lūpų dažų gamybai, remontui namuose. įsivaizduokite: surenkami visi lūpų dažų likučiai ar nuolaužos, visa tai išlydoma mikrobangų krosnelėje, po to skysta masė supilama į specialias apvalias formas. Sukietėjusi ji sudedama į tradicinius lūpų dažų futliarus. Nevykusių spalvų lūpų dažai perdirbami tuo pačiu būdu.
Mūsų šalyje kol kas to nėra. Kita vertus, fantazijai, idėjoms, galimybėms ribų irgi nėra tad tik laiko klausimas, kada kažką panašaus pamatysime ir galėsime įsigyti.
Fantazuokite ir eksperimentuokite
Nors rankų darbo kosmetikos gamintojams, namudininkams rekomenduojama laikytis tam tikrų technologinių reikalavimų, daugelis eksperimentuoja ir kuria individualius receptus. Pavyzdžiui norint pasigaminti muilo, ypatingų mokslų ar specialių cheminių medžiagų nereikia. Viską galima įsigyti įprastose parduotuvėse. Tam reikės tik aliejų, žolelių, taip pat medaus, o gal daržovių ar vaisių. Eksperimentuoti galite į valias, juk parduotuvėse muilo rūšių, spalvų, kvapų – devynios galybės. Būtent eksperimentuodami susikursite, atrasite tai, kas Jums priimtiniausia.
Pagrindinės priemonės, kurių reikia norint pasigaminti natūralų muiliuką: vaikiškas bekvapis ir bespalvis muilas; tarka; emaliuotas puodas; formos, kuriose stings muilo masė (geriausia naudoti silikonines, į vidų reikia įkloti pagrindą, išteptą aliejumi, taip bus lengviau gaminį išimti); augalinis aliejus (geriausia vynuogių kauliukų arba alyvuogių); skystas pagrindas (žolelių nuoviras, pienas ir pan.)
Nesudėtingi receptai
Levandų ir avižinių dribsnių muilui pagaminti reikės: 200 g balto muilo, pusės stiklinės avižinių dribsnių, 50 g džiovintų levandų žiedų, kelių lašų levandų kvapo eterinio aliejaus.
Levandos užpilamos verdančiu vandeniu ir pavirinamos 5 minutes. Muilas stambiai sutarkuojamas ir į jį supilamas perkoštas levandų nuoviras. Visa tai šildoma vandens vonelėje ant viryklės, kol muilas ištirpsta ir masė tampa vientisa. Svarbu, kad nepradėtų kunkuliuoti, svilti. Masė nuimama nuo kaitros, suberiami avižiniai dribsniai, įlašinama aliejaus, įberiamas šaukštelis sausų levandų žiedų. Viskas gerai išmaišoma ir išpilstoma į formeles. Atvėsęs ir šiek tiek sustingęs gaminys išimamas iš formų, dedamas ant sietelio, kad džiūtų ir iš apačios. Džiovinamas dar 3-5 dienas.
Ramunėlių muilas. Smulkiai sutarkuojami 4 gabalėliai vaikiško muilo. Ant viryklės statomas puodas, į jį pilama stiklinė atvėsinto ramunėlių nuoviro. Į nuovirą beriamas tarkuotas muilas, masė kaitinama, maišoma tol, kol tampa vientisa. Tada įpilama stiklinė alyvuogių aliejaus ir viskas greitai išmaišoma. Dar įpilama stiklinė šviežių daržovių ar vaisių sulčių. Supylus sultis svarbu gautos masės neperkaitinti, kad nežūtų naudingosios medžiagos. Dar įlašinamas lašelis mėgstamo kvapo eterinio aliejaus. Viskas išmaišoma ir masė pilama į formas. Muilas sukietėja greitai, bet dar keletą dienųjį reikia palaikyti šaldytuve.
Naminė dušo želė su gervuogių lapais. Reikės pusės saujos gervuogių lapų, 0,5 1 vandens, 2 valgomųjų šaukštų tarkuoto muilo su alyvuogių aliejumi.
Gervuogių lapai suberiami į vandenį ir verdami 10 min. Mišinys nukošiamas, o vanduo įkaitinamas. Tada suberiamas muilas ir maišoma tol, kol ištirps. Gauta masė pilama į patogų indelį ir prieš pirmąjį naudojimą tris dienas palaikoma šaldytuve.
Tiesa, patariame naminės kosmetikos gaminti sakingai, nes jos tinkamumo naudoti laikas yra žymiai trumpesnis nei pirktos parduotuvėje.
Pagalba iš daržo, pievos ir virtuvės
Atskubėjus vasarai, save palepinti labai paprasta. Tam reikia trupučio laisvo laiko, nors minimalių žinių apie augalus ir noro naudoti natūralias, o ne pirktines priemones. Kiekvienas augalas turi gydomųjų, tonizuojančių, antiseptinių savybių. Bėda ta, kad dažniausiai nežinome, kokie vertingi augalai bujoja pievose ir mūsų gėlynuose.
Štai vaistinės medetkos spiritinė ištrauka sutraukia poras, mažina riebalų išsiskyrimą, todėl tinka riebiai veido odai prižiūrėti. Liepų žiedų nuoviro vonia švelnina ir dezinfekuoja odą. Vaistinio šalavijo lapų nuoviras stabdo plaukų slinkimą, o jei kankina rankų ir kojų prakaitavimas, rekomenduojama jas pamirkyti šio augalo lapų nuovire. Dilgėles dažniausiai minime piktuoju, bet iš tiesų, jos labai vertingos. Dilgėlių ištraukos, antpilai, nuovirai, naudojami plaukų priežiūrai. Jei vargina sausa oda, galima pasidaryti kaukę. Imama po 1 arbatinį šaukštą džiovintų dilgėlių ir špinatų lapų. Žolės sutrinamos į miltelius. Įdedamas 1 šaukštelis kavamale sumaltų avižinių dribsnių.
Masė sumaišoma, įpilami 5 šaukštai šviežiai išspaustų morkų sulčių. Viskas dar kartą sumaišoma, gauta tyre tepamas veidas. Po 15 minučių jis nuplaunamas šiltu, po to šaltu vandeniu.
Nuolat virtuvėje naudojami maisto produktai: arbatos, daržovės ir vaisiai – taip pat puikūs pagalbininkai, kai reikia palepinti ne tik odą, bet ir kūną… Žalioji arbata slopina uždegimus, mažina ultravioletinių spindulių poveikį, tad ją sveika ne tik gerti, bet ir naudoti kompresus. Morkose slypi tikras vitamino A užtaisas. Kai šio vitamino trūksta, oda sausėja, glemba. Ankštinėse daržovėse, riešutuose esančios medžiagos lemia tai, kad oda lėčiau ir mažiau sensta, raukšlėjasi. Vynuogėse slypinčios medžiagos užtikrina odos stangrumą ir elastingumą.
Mūsų soduose ir gėlynuose auga daug augalų, kurie galėtų tapti puikiais pagalbininkais, padedančiais atgaivinti, sustiprinti odą, plaukus. Tai tikrų tikriausia natūrali kosmetika. Susigundžiusiems imtis darbo ir pasigaminti kokią nors priemonę namuose, linkime nepaklysti gausybėje informacijos, nepritrūkti kantrybės ir noro. Čia pateikėme tik keletą patarimų, jų yra kur kas daugiau. Jei kažkuo rimtai susidomėjote, nesunkiai rasite naudingos informacijos. Yra išleista begalė leidinių, kuriuose gausu įvairių patarimų, receptų.
...kadangi jau perskaitėte šį straipsnį iki pabaigos, prašome Jus prisidėti prie šio darbo. Skaitykite „Paranormal.lt“ ir toliau, skirdami kad ir nedidelę paramos sumą. Paremti galite Paypal arba SMS. Kaip tai padaryti? Iš anksto dėkojame už paramą! Nepamirškite pasidalinti patikusiais tekstais su savo draugais ir pažįstamais.
Susijusios naujienos:
Komentarai su keiksmažodžiais bus šalinami automatiškai, be atsiprašymo.
Skaityti daugiau
Skaityti daugiau