Meniu
Asmeninė anketa Prisijungimas ir registracija
Atgal Pagrindinis » Paslapčių ir Žinių Pasaulis » Liaudies medicina, Sveikata » 2018 » Birželio » 4

Gerosios žarnyno bakterijos

bifidobakterijos, bifolac probiotikai, disbioze, gerosios bakterijos

Mikroelementai plius apsauga

Gerosios bakterijos žmogaus organizme skaido angliavandenius, tiesiogiai veikia medžiagų apykaitą, – kiekvienoje ląstelėje vykstančias chemines reakcijas, taip pat sintetina ir išskiria vandenyje tirpius vitaminus.

Sutrikus mikrofloros, t.y. žarnyno gerųjų gyventojų bakterijų pusiausvyrai, išsivysto disbiozė. Tuomet dažnai pykina, viduriuojama, pučia pilvą, neapleidžia nuovargis ar netgi odos problemos.

Pasak gydytojų, disbiozės pasekmes galima suvokti tik gerai pažįstant savo žarnyną. Jei jį laikome organizmo šiukšlių konteineriu – mums skaudžiai atsiliepia. Mat, svarbiausia žarnyno funkcija – gerai absorbuoti organizmui būtinus mikroelementus. Kita labai svarbi jo funkcija -saugoti mūsų imuninę sistemą. Jo funkcijų yra ir daugiau, tačiau svarbu bent jau šių neignoruoti.

Mityba saugo žarnyną

Bėda ta, kad labai dažnai valgome ne laiku, daug chemikalais, herbicidais apdoroto maisto, nesaikingai vartojame saldumynus.

Kitos disbiozės priežastys – be saiko vartojami antibiotikai ir stresai, nuolatinė įtampa. Tai dėl jų žūsta gerosios bakterijos.

Kasdien – bent po indelį jogurto!

Jogurte esančios bakterijos padeda skaidyti maisto medžiagas, stimuliuoja imuninę sistemą ir slopina blogųjų bakterijų dauginimąsi. Žinoma, to nepakanka sutrikusiai žarnyno mikroflorai atkurti ir palaikyti. Pasak gydytojų, probiotikai su specialiai išaugintomis bakterijomis veikia efektyviau nei rūgusio pieno produktai su įprastomis bakterijomis, nes probiotikai turi daugiau gerųjų bakterijų.

Pamėgtą jogurtą valgykit kada norite, bet rimtą pagalbą žarnynui suteiks tik probiotikai. Beje, laktozės netoleruojantiems žmonėms labiausiai tinka vaistinėse parduodamos jogurto kapsulės, kai vienoje jų gerųjų bakterijų yra 10 kartų daugiau nei įprastame 125 ml jogurto indelyje.

Nereikia užmiršti, kad nei pieno produktu, nei probiotiku bakterijos žarnyne „nesusikuria”, todėl tokių produktu reikia vartoti nuolat.

Svarbiausi probiotikai – bifidobakterijos, laktobacilos

Laktobacilos. Tokį pavadinimą probiotikai gavo neatsitiktinai: šios bakterijos laktozę ir kitus cukrus paverčia į pieno rūgštį ir yra labai atsparios virškinimo trakto aplinkai (skrandžio ir tulžies rūgštims). Jos išskiria antimikrobines medžiagas ir neleidžia augti blogosioms bakterijoms žarnyne, stiprina virškinimo trakto natūralų atsparumą, balansuoja virškinimo funkciją. Laktobacilos atkuria pažeistą žarnų gleivinę esant infekcijai ir stiprina imunitetą. Kai kurios laktobacilų grupės naudojamos gaminant jogurtą, sūrį, raugintus kopūstus, marinuotus agurkus, alų, vyną, sidrą, duonos raugą ir kitus fermentuotus maisto produktus.

Bifidobakterijos. Jos skatina virškinimą ir gydo funkcinius žarnyno sutrikimus – slopina patogeninių ir puvimo bakterijų dauginimąsi, normalizuoja žarnyno mikroflorą.

Įdomus pasaulis:
Pasaulio naujienas kitaip... skaitykite Paranormal Telegram, FB ir X(twitter) kanale

Pasaulio naujienas kitaip... skaitykite Paranormal Telegram, FB ir X(twitter) kanale

...kadangi jau perskaitėte šį straipsnį iki pabaigos, prašome Jus prisidėti prie šio darbo. Skaitykite „Paranormal.lt“ ir toliau, skirdami kad ir nedidelę paramos sumą. Paremti galite Paypal arba SMS. Kaip tai padaryti? Iš anksto dėkojame už paramą! Nepamirškite pasidalinti patikusiais tekstais su savo draugais ir pažįstamais.

O dabar įvertink šią naujieną, padaryk gerą darbą šiandieną + komentuok:

Niekas neišdrįso palikti komentaro.
Komentarai su keiksmažodžiais bus šalinami automatiškai, be atsiprašymo.
avatar

Nemokami skelbimai

Skanaus:
2019-11-04 laikas 21:36 Receptai Super drėgnas šokolado pyragas be kiaušinių
Minimalus produktų kiekis, laiko ir ant stalo turite nuostabų drėgną šokoladinį pyragą be kiaušinių!

Skaityti daugiau

2019-12-15 laikas 16:17 Receptai Užkeptas Karbonadas Su Parmezanu
Norite pagaminti sultingą, aromatingą mėsos patiekalą šventiniam stalui? Ir dar tokį, kad visi prašytų recepto ir pirštelius apsilaižytų? Štai jums autorinis kiaulienos karbonadų, užkeptų parmezane, receptas. Išbandykite – nepasi...

Skaityti daugiau

2020-06-05 laikas 09:14 Receptai Grikių miltų sausainiai
Sumaišyti miltus, cukrų, druską, sudėti sviestą ir viską sutrinti rankomis į trupinius. Trynius lengvai išplakti su grietinėle, supilti į miltus ir suminkyti tešlą. Iš jos padaryti du ritinėlius, suvynioti į maistinę plėvelę ir dė...

Skaityti daugiau

Taip pat skaitykite:
2025-07-24 laikas 11:43 Kodėl SSRS geležinkelių konduktoriai į arbatą dėjo sodos? Moksliniai paaiškinimai
Kodėl SSRS laikais į arbatą buvo dedama soda? Sužinokite mokslinius paaiškinimus ir praktines priežastis, kurios formavo šią unikalią tradiciją.

Skaityti daugiau

2025-07-24 laikas 11:25 Tiesa ar melas: Kaip savivertė ir asmeninės ribos formuoja mūsų santykius
Sužinokite, kaip savivertė ir asmeninės ribos formuoja jūsų santykius. Praktiniai patarimai ir moksliniai paaiškinimai padės pakeisti toksiškų santykių ciklą. Šiame straipsnyje nagrinėsime, kaip mūsų vidiniai įsitikinimai ir elgesio modeliai formuoja...

Skaityti daugiau

2025-07-22 laikas 21:11 Tiesa ar melas: Kaip sąmoningai kurti laimingus santykius?
Sužinokite, kaip sąmoningai kurti laimingus santykius! Praktiniai žingsniai ir moksliniai patarimai padės atrasti harmoniją ir meilę. Šiame straipsnyje atskleisime, kaip mokslas ir psichologija padeda suprasti santykių kūrimo procesą, ir pateiksime p...

Skaityti daugiau

2025-07-21 laikas 08:21 Jungtinės Karalystės migrantų viešbutyje kilo protestai po to, kai prieglobsčio prašytojas buvo apkaltintas seksualiniais nusikaltimais
Demonstracija virto smurtiniais neramumais prie „The Bell Hotel“ viešbučio po to, kai buvo suimtas Etiopijos prieglobsčio prašytojas, apkaltintas seksualine prievarta prieš moksleivę ir moterį Eppingo miesto centre....

Skaityti daugiau

2025-07-21 laikas 08:02 Ką apie jus pasakoja jūsų akių spalva? Moksliniai faktai ir hipotezės
Švedijos Erebro universiteto studijos, rodo, kad genai, lemiantys rainelės spalvą, taip pat daro įtaką smegenų priekinės dalies formavimuisi, kuri atsakinga už mūsų elgesį ir asmenybės bruožus. Šiame straipsnyje gilinsimės į tai, kaip akių spalva sie...

Skaityti daugiau