Kepenys yra nuostabus kūno organas. Jos atlieka daugiau nei 500 gyvybinių funkcijų. Tulžies gamyba yra viena svarbiausių. Tulžis suskaido (emulguoja) riebalus į mažas daleles. Tulžis taip pat labai reikalinga, įsisavinant riebaluose tirpius vitaminus (A, D, E ir K). Tulžyje, išskiriamoje kepenyse, taip pat yra konjuguotų (jau panaudotų) hormonų, toksinų, svetimų cheminių medžiagų ir sunkiųjų metalų. Dėl nepakankamo tulžies druskų kiekio gali pablogėti riebalų skaidymas, atsirasti rūgščių nevirškinimas ir net apsinuodijimas. Tulžies nepakankamumas taip pat gali sukelti prastą hormonų sintezę, dėlto, kad visi hormonai yra sudaryti iš lipidų.
Tulžį gamina kepenų hepatocitų ląstelės iš cholesterolio. Kada rūgštinis maistas patenka į plonąją žarną iš skrandžio, tulžies druskos šarmina maistą ir paruošia maisto medžiagas įsisavinimui į plonąją žarną.
Tulžis emulguoja riebalus ir gerina jų įsisavinimą. Tulžyje taip pat yra konjuguotų toksinų iš dviejų kepenų detoksikacijos fazių. Šiuose toksinuose yra kancerogenų, ksenobiotinių cheminių medžiagų, vaistinių preparatų ir sunkiųjų metalų (gyvsidabrio, aliuminio ir švino). Kai kepenyse suskaidomas hemoglobinas, bilirubinas yra konjuguojamas ir išskiriamas per tulžį.
Rėmenį gali tiesiogiai sukelti tulžies druskų nepakankamumą. Viena iš šarminių tulžies druskų funkcijų yra neutralizuoti maistą, kuris buvo rūgštinamas skrandyje hidrochlorinės rūgšties. Skrandžio rūgštis, kuris nebuvo neutralizuota, gali sukelti rėmenį. Žmogus, kuris skundžiasi pilvo veržimo, pūtimu, turi problemų, virškinant riebalus, taip pat greičiausiai kenčia nuo tulžies funkcijos nepakankamumo.
Nepakankamas tulžies kiekis gali paskatinti toksinų kaupimąsi kepenyse, nes tulžis padeda neutralizuoti ir pašalinti iš organizmo toksiškus elementus. Dėl kepenų perkrovos gali atsirasti tulžies pūslės akmenų. Jeigu mažai pasigamina cholesterolio, tai greičiausiai mažai pasigamins ir tulžies. Jeigu kraujo tyrimas rodo cholesterolio lygį žemesnį nei 170, gali būti, kad to priežastis yra tulžies nepakankamumas. Kepenų fermentų sumažėjimas arba pagausėjimas (ALT (>30, <10) arba AST (>30, <10), GGTP (>30)) taip pat gali rodyti kepenų veiklos disfunkciją arba perkrovą.
Kitas svarbus riebalų skaidymo ir šalinimo komponentas yra hormonų sintezė. Visi hormonai yra sintetinami iš riebalų. Endokrininė funkcija gali labai pagerėti, pagerinus kepenų veiklą.
Kad kepenys normaliai funkcionuotų, labai svarbu pakankamai vartoti baltymų. Aminorūgštys gali padėti detoksikuoti kepenis. Aminorūgštis taurinas yra labai svarbus tulžies susidarymui. Sieros turinti aminorūgštis metioninas taip pat palaiko normalią kepenų funkciją. Kitos svarbios aminorūgštys kepenims – cisteinas ir glutationas, pastarasis skatina žalingų laisvųjų radikalų pasišalinimą iš organizmo.
Tinkamas drėkinimas ląstelių lygmenyje taip pat svarbus kepenų detoksikacijai, nes 85 % tulžies sudaro vanduo. Betainas – maistinė medžiaga yra viena veiksmingiausiai valančių kepenis. Didelė betaino koncentracija randama burokėliuose (šaknyse ir lapuose). Nuo tulžies nepakankamumo kartais skiriasi vaistai iš jaučių arba kitų galvijų tulžies.