Svetainėje sukaupta daugiau nei 1000 sveikatos patarimų. Ieškokite patarimų ir ne tik:

Pagrindinis » Kategorija: Gamtos paslaptys » Peržiūrų: (374) Komentarų: (0) (26.07.2018 - 07:30)

Mįslingas reiškinys Jakutijoje: diena akimirksniu tapo naktimi

Kol kas nėra jokio oficialaus paaiškinimo, kodėl virš Jakutijos platybių staiga aptemo dangus. Tarp sąmokslo teorijų sklando NSO, naujų ginklų bandymų, meteorito ar taršos nuo miškų gaisrų versijos.

Praėjusio penktadienio popietę diena staiga virto naktimi ir vietos gyventojai beveik tris valandas turėjo naudotis žibintuvėliais, kad matytų, kur eina, publikuoja Planet-Today.com, rašo „The Siberian Times“.

Dabar aiškėja, kad rajonas, kurį uždengė keista tamsa, yra kur kas didesnis: iš pradžių buvo skelbta, kad netikėta naktis apgaubė šalčiausio Rusijos regiono – Jakutijos – Evenų – Bytantajaus ulusą ir Žigansko gyvenvietę.

gamtos paslaptys, Rusija, Jakutija, Mįslingas reiškinys

©Siberian Times nuotr.

Dabar žiniasklaida praneša, kad saulė buvo uždengta ir Verchojansko miesto rajone. Taigi teritorija, kuri nukentėjo nuo paslaptingos tamsos, yra didesnė už Italiją.

Tamsa turėjo gelsvą atspalvį. Kai kas ją siejo su dulkių debesimis.

Kiti žmonės manė, kad tai yra Šėtono ženklas, bet labiausiai laikomasi pagrindinės versijos, kad saulę užtemdė dūmai nuo kituose rajonuose siautėjančių miškų gaisrų.

Oficialūs šaltiniai abejoja šia versija, tačiau kas sukėlė šį keistą reiškinį, nepaaiškina. Saulės užtemimo versiją jie taip pat atmeta.

Tokį vakuumą vietos gyventojai užpildė savo pačių spėlionėmis, kurios sklido per programėlę „WhatsApp“ ir socialinės žiniasklaidos svetaines.

Vienas vietos gyventojas iš Eveno – Bytantajaus uluso sakė: „Plinta žinutės, kad JAV palydovai užfiksavo šviesos blyksnį, po kurio padidėjo radiacijos lygis ir neįprastai suaktyvėjo kariuomenės veikla. Mes niekada nesužinosime, tai yra tiesa ar melas“.

gamtos paslaptys, Rusija, Jakutija, Mįslingas reiškinys

©Siberian Times nuotr.

„Tai galima paaiškinti tik NSO“, – teigė kitas šaltinis.

Vienas pareigūnas iš Žemutinio Bytantajaus gyvenvietės prieštaravo gyventojams, kurie tvirtino, kad nuslinkęs debesis ir tamsa paliko storą dulkių sluoksnį.

„Nebuvo jokių dulkių, – tikino jis. – Iš pradžių atrodė, kad artinasi stipri audra. Lauke pritemo, darėsi vis tamsiau ir tamsiau. Tačiau šį kartą, kitaip negu ankstesniais atvejais, tamsa turėjo sodriai geltoną atspalvį. Buvo labai neįprasta. Mes abejojame, kad tai buvo Saulės užtemimas. Paprastai meteorologai ir žiniasklaida apie užtemimus informuoja iš anksto. Be to, joks užtemimas netrunka taip ilgai“.

„Kai dingo saulė, žmonės pradėjo skambinti į administraciją. Daug kas išsigando, ypač vyresnio amžiaus žmonės. Žmonės, gyvenantys čia daug metų, sakė niekada nematę nieko panašaus. Tamsa buvo juoda kaip degutas. Ji užslinko pamažu, ne iš karto. Saulė buvo užtemdyta liepos 20 dieną, penktadienį, nuo 11 val. 30 min. iki 14 val. vietos laiku“, – pasakojo gyvenvietės vadovas Konstantinas Starostinas.

Pasak jo, nebuvo jokių dulkių.

„Daug žmonių buvo išėję į lauką, taigi daug liudininkų gali patvirtinti, kad dulkių nebuvo. Kai tai įvyko, ryškių oro temperatūros pokyčių taip pat nebuvo. Tačiau tą naktį temperatūra buvo nukritusi iki 4 laipsnių šalčio. Nežinome, ką galvoti. Neturime jokių ekspertų, o gandai tik stiprėja. Galbūt tai susiję su kokiais nors kariniais bandymais“, – svarstė K. Starostinas.

Tačiau saulė buvo apleidusi ne visus arktinės Jakutijos rajonus.Verchojansko miesto meras Jevgenijus Potapovas sakė, kad „saulė nebuvo dingusi, tačiau tą dieną vyko kažkas keista“.

„Liepos 20 dieną tvyrojo kažkas panašaus į dūmus. Bent jau mes taip nusprendėme. Aplinkui neturime jokių miškų gaisrų, bet vienas gaisras buvo kilęs prie sienos su Evenų – Bytantajaus ulusu.

Atrodė, kad diena apsiniaukė, kad saulę uždengė debesis ar ne debesis... tačiau nelijo“, – pasakojo J. Potapovas.„Nežinojome, kas nutiko mūsų kaimynams“, – pridūrė jis.

gamtos paslaptys, Rusija, Jakutija, Mįslingas reiškinys

©Siberian Times nuotr.

„Manėme, kad kalbos apie dingusią saulę yra gandai, bet tuomet supratome, kad ne. Mes taip pat spėliojame, kas tai galėjo būti. Meteorologijos, gynybos ar kiti pareigūnai nieko neaiškina. Mes būname įspėjami apie Saulės užtemimus“, – sakė jis, pažymėdamas, kad šį kartą tokių įspėjimų nebuvo.

„Tai galėjo būti meteoritas, bet tikrai ne toks didelis. Tikrai niekas neaišku“, – spėliojo vyras.

Beveik visos Arkties apygardos pranešė apie nukritusią oro temperatūrą.

naujienos

Patiko straipsnis? Pasidalinkite su draugais tinkluose! Prisijunkite prie mūsų paskyroje, kad nepraleistumėte įdomių dalykų!


ŽYMĖS: Jakutija, Rusija, gamtos paslaptys, Mįslingas reiškinys

Paranormal.lt medžiagos citavimas negavus išankstinio paranormal.lt sutikimo neleidžiamas. Išimtinių teisių pažeidimas užtraukia baudžiamąją atsakomybę.


// Susiję straipsniai »


//Taip pat skaitykite »

Komentarai: (0) Komentuoti gali tik registruoti vartotojai!
avatar