- 07.12.2017
- 0.0 Reitingas
- 1485 Peržiūros
- Komentarai
Visa ši informacija yra rimto tyrimo, kuris buvo baigtas praėjusių metų gruodį, rezultatas. Tyrimo autorė Barbara Stars iš Higienos ir visuomenės sveikatos mokyklos, pasakoja, kaip JAV sveikatos apsaugos sistema gali pakenkti jūsų sveikatai.
Štai tie mirti skaičiai apie sveikos apsaugą (mirčių skaičius per metus):
12 000 – nereikalingos chirurginės operacijos.
700 – klaidingos diagnozės.
20 000 – kitos gydytojų klaidos.
80 000 – infekcijos ligoninėse.
106 000 – mirtinos vaistų vartojimo pasekmės.
225 000 mirčių per metus dėl jatrogeninių priežasčių!
(Jatrogeninis – terminas naudojamas apibūdinant būseną, kurią sukelia gydymas. Pavyzdžiui, koks nors nenumatytas ar neišvengiamai atsirandantis šalutinis efektas)
Daktarė Stars siūlo kelis šių skaičių iššifravimo variantus.
Pirma – didžioji duomenų dalis gauta tiriant hospitalizuotus ligonius.
Antra – šie skaičiai byloja tik apie mirtis ir nekalba apie negatyvias pasekmes, susijusias su invalidumu ar pacientų diskomfortu.
Trečia – „mirčių dėl klaidų“ vertinimai čionai yra žemesni, nei kitose ataskaitose.
Ketvirta – tai suapvalinti skaičiai.
Naudojant aukštesnius rodiklius, mirčių dėl jatrogeninių priežasčių skaičius gali siekti 230 000-284 000 per metus.
Bet kuriuo atveju 225 000 mirčių, kurias sukėlė medikai – tai trečioji pagal dydį mirties priežastis Amerikoje po mirties nuo širdies ligų ir vėžio. Kitame šaltinyje kalbama, kad nuo 4 iki 18 procentų žmonių, kurie yra pastovūs pacientai, patiria negatyvias pasekmes ambulatorinėmis sąlygomis.
116 000 000 – papildomi vizitai pas gydytojus;
77 000 000 – nereikalingi receptai;
17 000 000 – skubūs apsilankymai klinikose dėl rimtų ligų;
8 000 000 – papildomos mirtys;
77 milijardai dolerių – papildomos išlaidos.
Didelė sveikatos apsaugos sistemos kaina mūsų dienomis, panašu, pasiteisina, tačiau geriausi gydymo rezultatai reikalauja dar brangiau kainuojančios priežiūros.
Kelių tyrimų rezultatai rodo, kad 20-30 procentų pacientų visgi negauna reikiamos priežiūros.
Įvairiais vertinimais, nuo 44 000 iki 98 000 pacientų miršta kiekvienais metais dėl medicinos klaidų.
Į tai galima būtų užmerkti akis, jei gerėtų kitų pacientu sveikata, tačiau ar tikrai taip vyksta?
Iš 13 išsivysčiusių šalių pagal neseniai atliktą tyrimą JAV užima 12-ą vietą pagal šešiolika sveikatos rodiklių. Amerikos reitingą, be kita ko, nulėmė tokie rodikliai:
13 vieta – per mažas naujagimių svoris;
13 vieta – neonatalinis ir vaikų mirtingumas;
11 vieta – mirtingumas po gimdymo;
13 vieta – gyvenimo trukmė.
Prastus JAV rodiklius neseniai patvirtino PSO tyrimai, kuriuose buvo panaudoti įvairūs duomenys. JAV atiteko 15 vieta tarp 25 išsivysčiusių šalių.
Egzistuoja nuomonė, kad amerikiečių visuomenė „blogai elgiasi“: rūko, geria ir šalyje didelis smurto laipsnis. Tačiau naujausi duomenys nepatvirtina šių teiginių.
Rūkančių moterų dalis siekia 14% Japonijoje, 41% Danijoje ir 24% Amerikoje – 5 vieta. Vyrai: 26% Švedijoje, 61% Japonijoje ir 28% Amerikoje – 3 vieta.
Amerika užima penktą vietą pagal alkoholinių gėrimų vartojimą.
Amerikoje pakankamai žemas gyvulinių riebalų vartojimas (5 vieta tarp 55-64 metų vyrų iš 20 išsivysčiusių šalių) ir trečia vieta pagal cholesteriną tarp 50-70 metų vyrų iš 13 išsivysčiusių šalių.
Amerika užima antrą vietą po Japonijos pagal magnetinio rezonanso ir kompiuterinės tomografijos naudojimą.
Japonija visgi užima pirmą vietą pagal sveikatą, kai tuo tarpu JAV – vieną iš paskutinių.
Visiškai galimas daiktas, kad aukštas technologijų naudojimo lygis Japonijoje apriboja diagnostikos technologijas ir neatitinka didelio rezultatų apdorojimo greičio, kai Amerikoje diagnostikos technikos naudojimas ir rezultatų apdorojimas leidžia labai greitai paskirti reikalingą gydymą.
Toliau galima pamatyti, kad darbuotojų (gydytojų) ligoninėje Amerikoje yra daugiausia, o Japonija atsidūrė pačioje šio sąrašo pabaigoje.
IŠVADOS
Šita ataskaita tokia neįtikėtina, kad iki šiol nesuprantama, kaip ją galėjo paskelbti toks rimtas žurnalas. Paprastai tokie duomenys nutylimi arba į juos numojama ranka kaip į neegzistuojančius.
Ši statistika puikiausiai liudija, kodėl dabartinė medicinos sistema nebeveikia. Ir ne tik neveikia, bet ir reikalauja skubaus remonto.
Anksčiau esame minėję, kad vaistai yra ketvirtoji pagal svarbą mirties priežastis, o šis tyrimas visiškai aiškiai parodo, kad gydytojai tapo jau trečia priežastimi ir pražudo apie ketvirtį milijono žmonių per metus. Daktarus šioje veikloje lenkia tik vėžys ir širdies ligos.
Japonija, atrodo, jau pripažino, kad technologija – tai puikus dalykas, tačiau jums nebūtina atlikti diagnostiką be paliovos ir nėra būtinybės pereiti tradicinių gydymo kursų. Japonijos sveikatos apsaugos statistika liudija, kad didžioji gydymo dalis slypi netgi ne pačiame gydyme, o rūpinimesi, meilėje ir ligonių priežiūroje namų sąlygomis.
Vaistai, chirurgija ir ligoninės padeda susidoroti su chroniškomis problemomis. Mes turime patys prisiimti atsakomybę už savo sveikatą – tai ir yra raktas. Gera dieta, fiziniai pratimai ir sveikas gyvenimo būdas – svarbiausi sveikimo faktoriai.
...kadangi jau perskaitėte šį straipsnį iki pabaigos, prašome Jus prisidėti prie šio darbo. Skaitykite „Paranormal.lt“ ir toliau, skirdami kad ir nedidelę paramos sumą. Paremti galite Paypal arba SMS. Kaip tai padaryti? Iš anksto dėkojame už paramą! Nepamirškite pasidalinti patikusiais tekstais su savo draugais ir pažįstamais.
Susijusios naujienos:
Komentarai su keiksmažodžiais bus šalinami automatiškai, be atsiprašymo.
Skaityti daugiau
Skaityti daugiau
Skaityti daugiau