Asmeninė anketa Prisijungimas ir registracija
Atgal Pagrindinis » Paranormal.lt - Pasaulio naujienos kitaip » Liaudies medicina, Sveikata » 2017 » Rugsėjo » 30

Kodėl reikia valgyti šaltalankių

Šaltalankiai - auksinės uogos. Šaltalankių uogas ir savo spalva, ir sudėtimi galima lyginti su auksu - jų svarba mityboje prilygsta auksui!

Šaltalankiai - auksinės uogos.

Šaltalankių uogos ir jų aliejus vartojami infekcijų profilaktikai, sergant kvėpavimo takų ligomis, regėjimui pagerinti, senėjimo procesams sulėtinti ir bendram organizmo imunitetui stabilizuoti. Labiausiai paplitę dygliuotieji šaltalankiai (Hippophae rhamnoides).

100 g šaltalankių vertė:

•    89 kcal;

•    82,6 % vandens;

•    7,1 g riebalų;

•    3,3 g angliavandenių;

•    1,4 g baltymų.

• Uogos yra labai geras ląstelienos šaltinis-100 g šaltalankių turi apie 6 g ląstelienos. Daugiausia tai vandenyje netirpi celiuliozė, bet yra ir vandenyje tirpių pektinų.

• Šaltalankiuose daug karoteno, iš kurio lengva sintetinti vitaminą A, taip pat kai kurių B grupės vitaminų, vitaminų E ir K. Iš mineralinių medžiagų uogose daugiausia kalio, magnio ir vario.

• Šaltalankių uogos tarp kitų išsiskiria jose esančiomis riebalų rūgštimis. Ir šaltalankių uogų minkštime, ir jų sėklose yra vertingų nesočiųjų riebalų rūgščių. Minkštime yra apie 3-5 proc. riebalų, o sėklose - apie 8-18 proc. Vidutiniškai 100 gramų šaltalankių uogų yra 6-11 proc. riebalų.

• Šaltalankiai - vienas gausiausių vitamino C šaltinių, be to, jų sudėtis apsaugo uogas nuo vitamino C oksidavimosi. 100 g uogų būna apie 600 mg vitamino C (jo gali būti netgi daugiau nei 1000 mg), o tai tikrai reikšminga koncentracija.

• Uogose yra organinių rūgščių: obuolių rūgšties, vyno rūgšties, gintaro rūgšties, kurių sudėtis panaši į superuogų spanguolių.

• Šaltalankiuose esančių flavonoidų spektras toks pat, kaip garsiame dviskiaučiame ginkmedyje (Ginkgo biloba).

! Moksliniai tyrimai apie šaltalankių uogų gebėjimus malšinti simptomus ar gydyti yra prieštaringi, tačiau uogų drąsiai galima valgyti profilaktiškai, o susirgus-kaip papildomą priemonę, padedančią pasveikti.

Dera žinoti. Geriausiai šaltalankių uogose ir iš jų pagamintuose produktuose esančias medžiagas galima išsaugoti uogas užšaldant, o atitirpinus tiesiog suvalgant ar apdorojant be kaitinimo (išspaudžiant sultis) per porą dienų.

Įdomus pasaulis:
Pasaulio naujienas kitaip... skaitykite Paranormal Telegram, FB ir X(twitter) kanale

Pasaulio naujienas kitaip... skaitykite Paranormal Telegram, FB ir X(twitter) kanale

...kadangi jau perskaitėte šį straipsnį iki pabaigos, prašome Jus prisidėti prie šio darbo. Skaitykite „Paranormal.lt“ ir toliau, skirdami kad ir nedidelę paramos sumą. Paremti galite Paypal arba SMS. Kaip tai padaryti? Iš anksto dėkojame už paramą! Nepamirškite pasidalinti patikusiais tekstais su savo draugais ir pažįstamais.

O dabar įvertink šią naujieną, padaryk gerą darbą šiandieną + komentuok:

Niekas neišdrįso palikti komentaro.
Komentarai su keiksmažodžiais bus šalinami automatiškai, be atsiprašymo.
avatar

Nemokami skelbimai

Skanaus:
13.07.2019 laikas 13:36 Receptai Gaminame namuose. Naminis plombyras
Tačiau problema tame, kad dabar prideda pernelyg daug įvairių chemikalų, dėl kurių plombyro skonis praktiškai dingsta. Naminį plombyrą pasigaminti bus nesunku. Yra labai geras receptas, kuriuo mes nusprendėme pasidalinti su jumis....

Skaityti daugiau

26.06.2019 laikas 20:30 Receptai Neįprasti varškėčiai. Minkšti, purūs ir labai skanūs
Tai ne varškėčiai, tai kažkas stebuklingo! Minkšti, purūs ir labai skanūs! Patiekite su grietinės padažu (sumaišykite grietinę ir cukraus pudrą) arba su mėgstama uogiene. Skanaus!

Skaityti daugiau

08.11.2017 laikas 09:10 Receptai Arbatos receptas nuo karščiavimo
Liaudies medicinos receptas. Gydo nuo: karščiavimas. Ingredientai: aviečių lapai, aviečių uogos, raudonėlis, šalpusnio lapai, vanduo.

Skaityti daugiau

Taip pat skaitykite:
23.11.2024 laikas 22:46 Lipofuscinas: senėjimo pigmentas ir kaip jį sulėtinti
Lipofuscinas – tai paslaptingas pigmentas, kuris kaupiasi mūsų organizme su amžiumi, tačiau jo poveikio sužinojimas gali padėti geriau suprasti senėjimo procesus. Nors lipofuscinas nėra žalingas, jo kaupimasis gali turėti įtakos odos senėjimui ir kit...

Skaityti daugiau

23.11.2024 laikas 19:13 Vitaminas D: svarba, šaltiniai ir trūkumo pasekmės
Vitaminas D, dažnai vadinamas „saulės vitaminu“, yra esminė maistinė medžiaga, kuri daro didžiulę įtaką mūsų sveikatai ir imuniteto funkcijai. Atėjus šaltajam metų laikotarpiui, kai saulėtų dienų sumažėja, svarbu žinoti, kaip užtikrinti pakankamą šio...

Skaityti daugiau

23.11.2024 laikas 14:40 Antarktidos paslaptis: Onikso upė teka priešingai visoms taisyklėms
Antarktidą daugeliui mūsų įsivaizduojame kaip negyvo, amžinai šalto krašto erdvę, tačiau šis žemynas slepia nuostabų gamtos fenomeną — Onikso upę. Ši unikali upė, kuri atsiranda vasarą, kai ledynai tirpsta, ne tik rodo, kaip gamta išgyvena ekstremali...

Skaityti daugiau

23.11.2024 laikas 13:42 Žemę pasiekė galinga galaktikų susidūrimo smūginė banga
Kosmosas nuolat stebina mus savo neįtikėtinomis dramomis ir paslaptimis. Neseniai astronomai atskleidė, kad galaktika NGC 7318b susidūrė su keturiomis kaimyninėmis galaktikomis Stefano kvintete, sukeldama galingą smūginę bangą. Šis fenomenas ne tik a...

Skaityti daugiau

23.11.2024 laikas 12:09 Vyriško ir moteriško nepasitikėjimo savimi skirtumai
Nepasitikėjimas savimi yra universali patirtis, tačiau kaip jis pasireiškia vyrams ir moterims, gali labai skirtis. Šiame straipsnyje nagrinėsime septynis esminius skirtumus tarp vyriško ir moteriško nepasitikėjimo savimi, siekdami geriau suprasti, k...

Skaityti daugiau