Meniu
Asmeninė anketa Prisijungimas ir registracija
Atgal Pagrindinis » Paslapčių ir Žinių Pasaulis » Liaudies medicina, Sveikata » 2017 » Rugsėjo » 30

Kodėl reikia valgyti šaltalankių

Šaltalankiai - auksinės uogos. Šaltalankių uogas ir savo spalva, ir sudėtimi galima lyginti su auksu - jų svarba mityboje prilygsta auksui!

Šaltalankiai - auksinės uogos.

Šaltalankių uogos ir jų aliejus vartojami infekcijų profilaktikai, sergant kvėpavimo takų ligomis, regėjimui pagerinti, senėjimo procesams sulėtinti ir bendram organizmo imunitetui stabilizuoti. Labiausiai paplitę dygliuotieji šaltalankiai (Hippophae rhamnoides).

100 g šaltalankių vertė:

•    89 kcal;

•    82,6 % vandens;

•    7,1 g riebalų;

•    3,3 g angliavandenių;

•    1,4 g baltymų.

• Uogos yra labai geras ląstelienos šaltinis-100 g šaltalankių turi apie 6 g ląstelienos. Daugiausia tai vandenyje netirpi celiuliozė, bet yra ir vandenyje tirpių pektinų.

• Šaltalankiuose daug karoteno, iš kurio lengva sintetinti vitaminą A, taip pat kai kurių B grupės vitaminų, vitaminų E ir K. Iš mineralinių medžiagų uogose daugiausia kalio, magnio ir vario.

• Šaltalankių uogos tarp kitų išsiskiria jose esančiomis riebalų rūgštimis. Ir šaltalankių uogų minkštime, ir jų sėklose yra vertingų nesočiųjų riebalų rūgščių. Minkštime yra apie 3-5 proc. riebalų, o sėklose - apie 8-18 proc. Vidutiniškai 100 gramų šaltalankių uogų yra 6-11 proc. riebalų.

• Šaltalankiai - vienas gausiausių vitamino C šaltinių, be to, jų sudėtis apsaugo uogas nuo vitamino C oksidavimosi. 100 g uogų būna apie 600 mg vitamino C (jo gali būti netgi daugiau nei 1000 mg), o tai tikrai reikšminga koncentracija.

• Uogose yra organinių rūgščių: obuolių rūgšties, vyno rūgšties, gintaro rūgšties, kurių sudėtis panaši į superuogų spanguolių.

• Šaltalankiuose esančių flavonoidų spektras toks pat, kaip garsiame dviskiaučiame ginkmedyje (Ginkgo biloba).

! Moksliniai tyrimai apie šaltalankių uogų gebėjimus malšinti simptomus ar gydyti yra prieštaringi, tačiau uogų drąsiai galima valgyti profilaktiškai, o susirgus-kaip papildomą priemonę, padedančią pasveikti.

Dera žinoti. Geriausiai šaltalankių uogose ir iš jų pagamintuose produktuose esančias medžiagas galima išsaugoti uogas užšaldant, o atitirpinus tiesiog suvalgant ar apdorojant be kaitinimo (išspaudžiant sultis) per porą dienų.

Įdomus pasaulis:
Pasaulio naujienas kitaip... skaitykite Paranormal Telegram, FB ir X(twitter) kanale

Pasaulio naujienas kitaip... skaitykite Paranormal Telegram, FB ir X(twitter) kanale

...kadangi jau perskaitėte šį straipsnį iki pabaigos, prašome Jus prisidėti prie šio darbo. Skaitykite „Paranormal.lt“ ir toliau, skirdami kad ir nedidelę paramos sumą. Paremti galite Paypal arba SMS. Kaip tai padaryti? Iš anksto dėkojame už paramą! Nepamirškite pasidalinti patikusiais tekstais su savo draugais ir pažįstamais.

O dabar įvertink šią naujieną, padaryk gerą darbą šiandieną + komentuok:

Niekas neišdrįso palikti komentaro.
Komentarai su keiksmažodžiais bus šalinami automatiškai, be atsiprašymo.
avatar

Nemokami skelbimai

Skanaus:
2018-08-30 laikas 08:11 Receptai Plaukų stiprinimas. Liaudiški patarimai plaukų gydymui

Plaukų stiprinimas liaudies medicinoje, Plaukų stiprinimas, receptai stiprinti plaukus, liaudiškomis priemonėmis, liaudiški patarimai gydant ligas, kaip išgyti, netradicinė medicina, kaip gydytis vaistažolėmis

...

Skaityti daugiau

2019-07-12 laikas 18:36 Receptai Skanus ir purus omletas “su paslaptim”
Bandžiau gaminti pagal įvairiausius receptus – kartais rezultatas džiugindavo, kartais nelabai. Ir štai pagaliau aš sugalvojau savo puikaus, puraus omleto receptą! Išeina tiesiog burnoj tirpstantis, nessmenga aušdamas, nebėga, sk...

Skaityti daugiau

2017-11-02 laikas 09:41 Receptai Vienašalė užgina vaisingumui skatinti
Liaudies medicinos receptas. Gydo nuo: Vaisingumas. Ingredientai: Vienašalės užginos, Vandens.

Skaityti daugiau

Taip pat skaitykite:
2025-07-24 laikas 11:43 Kodėl SSRS geležinkelių konduktoriai į arbatą dėjo sodos? Moksliniai paaiškinimai
Kodėl SSRS laikais į arbatą buvo dedama soda? Sužinokite mokslinius paaiškinimus ir praktines priežastis, kurios formavo šią unikalią tradiciją.

Skaityti daugiau

2025-07-24 laikas 11:25 Tiesa ar melas: Kaip savivertė ir asmeninės ribos formuoja mūsų santykius
Sužinokite, kaip savivertė ir asmeninės ribos formuoja jūsų santykius. Praktiniai patarimai ir moksliniai paaiškinimai padės pakeisti toksiškų santykių ciklą. Šiame straipsnyje nagrinėsime, kaip mūsų vidiniai įsitikinimai ir elgesio modeliai formuoja...

Skaityti daugiau

2025-07-22 laikas 21:11 Tiesa ar melas: Kaip sąmoningai kurti laimingus santykius?
Sužinokite, kaip sąmoningai kurti laimingus santykius! Praktiniai žingsniai ir moksliniai patarimai padės atrasti harmoniją ir meilę. Šiame straipsnyje atskleisime, kaip mokslas ir psichologija padeda suprasti santykių kūrimo procesą, ir pateiksime p...

Skaityti daugiau

2025-07-21 laikas 08:21 Jungtinės Karalystės migrantų viešbutyje kilo protestai po to, kai prieglobsčio prašytojas buvo apkaltintas seksualiniais nusikaltimais
Demonstracija virto smurtiniais neramumais prie „The Bell Hotel“ viešbučio po to, kai buvo suimtas Etiopijos prieglobsčio prašytojas, apkaltintas seksualine prievarta prieš moksleivę ir moterį Eppingo miesto centre....

Skaityti daugiau

2025-07-21 laikas 08:02 Ką apie jus pasakoja jūsų akių spalva? Moksliniai faktai ir hipotezės
Švedijos Erebro universiteto studijos, rodo, kad genai, lemiantys rainelės spalvą, taip pat daro įtaką smegenų priekinės dalies formavimuisi, kuri atsakinga už mūsų elgesį ir asmenybės bruožus. Šiame straipsnyje gilinsimės į tai, kaip akių spalva sie...

Skaityti daugiau