Meniu
Asmeninė anketa Prisijungimas ir registracija
Atgal » » 2017 » Liepos » 7

Maisto netoleravimo testas: atlikti turėtų ir visiškai sveiki

Apie 90 proc. žmonių kenčia nuo lėtinės alergijos maistui to nežinodami, todėl maisto netoleravimo testas rekomenduotinas net esant baimei, kad teks atsisakyti mėgstamų produktų. Taip LRT RADIJUI sako gydytoja Jadvyga Kolaitienė. Anot jos, maisto netoleravimo testą atlieka ir nusiskundimų neturintys žmonės, norintys sveikiau gyventi, o ypač jis patartinas sergantiems bronchitu, astma, net depresija.

Maisto netoleravimo testas: atlikti turėtų ir visiškai sveiki

– Kas yra maisto netoleravimo testas ir kam jis reikalingas?

– Didžioji dalis žmonių, apie 90 proc., kenčia nuo lėtinės alergijos maistui patys to nežinodami. Žmogus, suvalgęs netinkamų maisto produktų, po kelių valandų ar net dienų gali pasijusti blogai. Sunku suprasti, kokie maisto produktai sukelia negalavimus, todėl rekomenduotinas toks testas.

– Kokiais negalavimais besiskundžiantys pacientai ateina atlikti maisto netoleravimo testo?

– Džiugu, kad ateina žmonių, kurie tiesiog nori sveikai gyventi. Ateina ir žmonės, kurie dažnai jaučiasi

pavargę, jiems trūksta energijos, sutrinka miegas, vargina galvos skausmai, migrenos priepuoliai. Taip pat ateina ir turintys virškinamojo trakto sutrikimų.

Nemažai pacientų turi antsvorio ir nori jį sureguliuoti. Tarp pacientų nusiskundimų – dažni peršalimai, susilpnėjęs imunitetas, odos ligos. Maisto netoleravimo testą būtų naudinga atlikti žmonėms, sergantiems ir tokiomis ligomis, kaip bronchitas, astma, net depresija. Mityba gali turėti įtakos šių ligų eigai.

– Ar egzistuoja maisto produktų grupės, kurios nėra naudingos daugumai?

– Tai kviečiai, balti miltai ir jų gaminiai. Taip pat pienas, kiaušiniai. Atsiranda vis daugiau gliuteno netoleravimo atvejų.

– Vis daugiau kalbama apie gliuteną ir jo netoleravimą. Ar žmonės tapo jautresni, labiau alergiški?

– Mūsų aplinkoje labai daug toksinų. Maisto produktai gaminami įvairiomis technologijomis. Auginant tiek augalus, tiek gyvūnus naudojamos įvairios medžiagos. Yra naujų javų ir kviečių veislių, prie kurių mūsų organizmas nėra prisitaikęs.

– Ar žmogus gali pats eksperimentuoti, norėdamas atrasti jam kenksmingus produktus? Ar reikia tartis tik su specialistais?

– Manau, kad eksperimentuoti galima, bet tai užims daug laiko, reikės kantrybės. Tikrinant vieną produktą, reikėtų bent dešimčiai dienų jį išmesti iš raciono ir stebėti, ar pasireikš kokios nors reakcijos. Simptomai, pasireiškiantys netoleruojant maisto, pastebimi ne iš karto pavalgius, o po kelių valandų ar dienų. Stengiantis suprasti, koks produktas veikia neigiamai, galima ir apsirikti.

Aplinkiniai kartais gali patarti gerai, tačiau žmonės visiškai skirtingi, tad skirtingi ir jų negalavimai ir ligos. Produktai toleruojami ir netoleruojami skirtingai. Taigi manau, kad testas yra pranašesnis už eksperimentus, jis objektyvus, greitas ir tikslus.

– Ar teko susidurti su pacientais, kurie atliko testą, pakeitė mitybą, pritaikė patarimus ir vis tiek skundėsi negalavimais?

– Tokių atvejų neprisimenu, bet gali būti. Viskas priklauso nuo organizmo būklės. Jei yra žarnyno, kasos, kepenų pakitimų ir reikalingas papildomas gydymas, vien maisto testas problemų gali ir neišspręsti.

Maisto netoleravimo testas: atlikti turėtų ir visiškai sveiki

 

Įvertink šį straipsnį. Prieš tai pakomentuodami, arba parašykite patys! Norėdami tobulėti, suteikiame jums galimybę įvertinti skaitomą PARANORMAL turinį.
Nutiko kažkas, ko negalite paaiškinti? Persekioja paranormalūs reiškiniai? Žinote liaudies receptą ir ne tik? Pasidalinkite savo istorija - rašykite patys. Nemokamai! Laukiame Jūsų straipsnių, naujienų, apžvalgų ar istorijų.
Niekas neišdrįso palikti komentaro.
Būkite pirmi, kurie pasidalins savo nuomonėmis su kitais. Galima rašyti anonimiškai, po komentaro apačioje paspaudę Anonimas.
avatar
TAIP PAT SKAITYKITE:
07.08.2020 laikas 12:02 Jūs žinote, kad mirsite, bet jūsų protas nenori to priimti - kodėl?

Visi žinome, kad kada nors mirsime – tačiau daug apie tai negalvojame. Kodėl taip yra? Mokslininkai sako, kad taip yra todėl, jog mūsų smegenys daro viską, kad tik negalvotume apie mirtį. Atliktas tyrimas parodė, kad smegenys mus saugo nuo egzistencinės baimės, priskirdama mirtį tiesiog nel...

Skaityti daugiau

07.08.2020 laikas 10:43 Sprogimas Beirute - nutylima incidento pusė
Nors oficialiai teigiama, kad rugpjūčio 4-osios vakarą Beiruto uoste nugriaudėjęs ir pusę miesto sugriovęs sprogimas kilo dėl netinkamai saugoto didžiulio kiekio amonio nitrato ir aplaidaus angarą virinusių darbininkų elgesio, saugumo srities ekspertas Audrius Butkevičius pateikė visiškai kitokią ši...

Skaityti daugiau

07.08.2020 laikas 10:23 Lemties ženklai – prietarai ar Visatos perspėjimas?

Anot ezoterikų, žmogui kasdien siunčiami pranašiški ženklai. Reikia išmanyti jų reikšmes, tuomet pavyks išvengti nelaimių. Dar pirmosios civilizacijos sukūrė sudėtingas simbolių sistemas, kuriose kiekvienas gamtos reiškinys, augalas arba gyvūnas turėjo konkrečią reikšmę.

...

Skaityti daugiau

06.08.2020 laikas 19:19 Kaip numalšinti rėmenį be tablečių?
Ne retam turbūt teko patirti deginantį pojūtį ir skausmą skrandyje, dažniausiai atsirandantį po valgio arba stipraus fizinio krūvio. Rėmuo – vienas iš daugelio ligų simptomų. Dažniausiai ši nemaloni savijauta įspėja apie gastritą. Kaip atsikratyti šios varginančios savijautos be tablečių?...

Skaityti daugiau

06.08.2020 laikas 19:07 Liaudies medicinos patarimai, kaip apsisaugoti nuo hepatito A?
Hepatitas A – infekcinė kepenų liga, kurią sukelia virusas. Plinta fekaliniu–oraliniu keliu, gali patekti į žmogaus organizmą per nešvarias rankas, neplautas daržoves ar vaisius, geriant šaltinio vandenį.

Skaityti daugiau

06.08.2020 laikas 07:24 Jonažolė liaudies medicinoje. Šis augalas neturi sau lygių pagal savo gydomąjį poveikį
Paprastoji jonažolė (lot. Hypericum perforatum L.) nuo seno plačiai naudojama liaudies medicinoje. Liaudiškai ji dar vadinama brandžole, joniuku, švento Jono žole, strudenėliu ir kt. Šio augalo vertingos ir gydomosios savybės buvo žinomos jau Senovės Graikijoje ir Romoje....

Skaityti daugiau