Mėnesio TOP 6
Pagrindinis » Kategorija: Medicinos naujienos » Peržiūrų: (1.0K) Komentarų: (0) (31.07.2017 - 20:48)

Standartiniai vaistai nuo osteoporozės didina kaulų trapumą

Tradiciniai medikamentai, kurie taikomi osteoporoze sergantiems asmenims gydyti, iš tikrųjų padaro jų kaulus trapesnius. Bisfosfonatai paprastai skiriami senyvo amžiaus ir vėžiu sergantiems pacientams jų griaučiams apsaugoti, tačiau neseniai atliktas tyrimas parodė, kad šie vaistai didina kaulų lūžių riziką.

Osteoporotic bone, coloured scanning electron micrograph

Tarp žmonių, vartojančių minėtų medikamentų, griaučiuose matyti mikroskopinių plyšelių - taip, ištyrę asmenis po klubakaulio lūžio, tvirtina britų tyrėjai iš Londono Imperinio koledžo (Imperial College London).

Osteoporosis drugs may make bones weaker

Bisfosfonatai sukurti tam, kad lėtintų natūralų procesą organizme - slopintų senus ar pažeistus griaučius ardančių ląstelių (osteoklastų) aktyvumą. Vis dėlto gydytojai nerimauja, kad pacientams, kurie ilgesnį laiką buvo gydomi šiais medikamentais, vis dar lūžta kaulai.

Tyrėjai paėmė mėginių iš 16 asmenų, vartojusių bisfosfonatų ir patyrusių klubakaulio lūžį, ir palygino šiuos ėminius su paimtais iš panašaus amžiaus tyrimo dalyvių, nevartojusių minėtų medikamentų.

Visų tyrimo dalyvių, kurie vartojo bisfosfonatų, griaučiuose buvo matyti plyšelių, todėl kaulai buvo trapesni, o lūžių rizika - didesnė.

Šie medikamentai paprastai skiriami osteoporoze sergantiems asmenims gydyti, o taip pat chemoterapija gydomiems vėžiu sergantiesiems, kad šie išvengtų kaulų masės mažėjimo.

BBCNews, 2017-03-01; www.bbc.com/news/health-39122541

ŽYMĖS: farmacija, kaulų trapumas, vaistai, osteoporozė

Griežtai draudžiama PARANORMAL paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu, be (gyvos) nuorodos su logotipu į PARANORMAL.LT šaltinį.

Komentarai: (0) Komentuoti gali tik registruoti vartotojai!
avatar

//Taip pat skaitykite »

Sveikatos patarimai / Liaudies medicina
Kas atsitinka su jūsų organizmu, kai valgote lašinius: ...

Tai bent! Artėjant šalčiui, gydytojai primina žmonėms veiksmingą ir nebrangų būdą apsaugoti organizmą nuo infekcijų.

...
Sveikatos patarimai / Liaudies medicina
Gerkite citrinų vandenį vietoj tablečių...

Gerkite citrinų vandenį vietoje tablečių, jai jūs susidūrėte su viena iš 13 sveikatos problemų. Šilto vandens stiklinė su citrin...
Sveikatos patarimai / Liaudies medicina
Kaip imuninė sistema reaguoja į maistą: virškinimas, ps...

Tai jūsų sveikatos pagrindas ir daugelis procesų, vykstančių jūsų organizme, prasideda šiame organe, dar žinomame kaip žarnyn...

Sveikatos patarimai / Liaudies medicina
Vietoje Viagros: natūralus impotencijos gydymo būdas ar...

Puiki priemonė! Kiekvienas vyras turi tai žinoti! Šiuo išradingu receptu jūs galite smagiai praleisti laiką....