Asmeninė anketa Prisijungimas ir registracija
Atgal Pagrindinis » Paranormal.lt - Pasaulio naujienos kitaip » Technologijos, Mokslas » 2015 » Gegužės » 20

Sukurtos elektroninės atminties ląstelės

Mokslininkams pavyko sukurti mažą ilgalaikės atminties ląstelę, kuri gali tiek apdoroti, tiek saugoti informaciją tuo pat metu – visai kaip žmogaus smegenys. Tai yra viena pirmųjų tokio tipo elektroninės atminties ląstelių ir labai svarbus žingsnis siekiant sukurti bionines smegenis.

Mokslininkų sukurta ląstelė, kuri yra 10 tūkst. kartų plonesnė už žmogaus plauką, atveria galimybes apdoroti ir kaupti kur kas didesnį kiekį duomenų nei anksčiau, tačiau mokslininkams dar didesnį jaudulį kelia tai, kad ji turi „atmintinių“ gebėjimų, rašo Sciencealert.com.

Tai reiškia, kad elektroninė ląstelė gali išlaikyti atmintį, o jos elgesį lemia anksčiau išmokta informacija. Dabartiniai duomenų kaupimo įrenginiai to padaryti negali.

„Tai yra panašiausia į smegenis sukurta sistema su atmintimi, kuri kaupia ir saugo analoginę informaciją ir sukauptą informaciją geba atrinkti“, – pranešime spaudai cituojamas projekto vadovas Sharathas Sriramas iš RMIT universiteto Australijoje. – Žmogaus smegenys yra itin sudėtingas analoginis kompiuteris. Jo evoliucija paremta ankstesnėmis patirtimis ir iki šiol jo funkcionalumas negalėjo būti atgamintas su skaitmeninėmis technologijoms.“

Elektroninės ląstelės dabar jau egzistuojančius atminties elementus papildo dar vienu aspektu. Dabartiniai atminties elementai, kuriuos naudojame įprastiniuose įrenginiuose, kaip USB raktai, gali kaupti informaciją iš dvinario skaičiaus ( 0 arba 1) vienu metu.

Skirtumus tarp senų ir naujų elektroninių ląstelių mokslininkai parodo pasitelkdami palyginimą su šviesa: vienu atveju šviesa gali būti tik įjungta ir išjungta, o antruoju leidžia gauti, pavyzdžiui, pritemusią šviesą ir visą skirtingą šviesos diapazoną.

Tyrime, kuris išspausdintas „Advanced Functional Materials“, mokslininkai aiškina, kad el. ląstelės yra pagamintos iš funkcinio oksido medžiagos itin plonos plėvelės formos.

Medžiagą mokslininkai sukūrė praėjusias metais ir pademonstravo, kad ji buvo efektyvi. Tačiau dabar jie kontroliuojamus defektus įdiegė į plėvelę, o tai leido kaupti atmintį iš ankstesnių įvykių.

Visa tai reiškia, kad tokia ląstelė vieną dieną gali būti panaudota dirbtinei sistemai, kuri mėgdžiotų neįprastas žmogaus smegenų funkcijas, sukurti. Dirbtinio intelekto ir pažangios kompiuterijos privalumai, kurie gali būti pasiekti su dirbtinėmis ląstelėmis, yra aiškūs, tačiau mokslininkai teigia, kad bioninės smegenys galėtų pasitarnauti ieškant vaistų nuo tokių ligų kaip Alzhaimeris ar Parkinsonas.

Įdomus pasaulis:
Pasaulio naujienas kitaip... skaitykite Paranormal Telegram, FB ir X(twitter) kanale

Remiantis: http://15min.lt

Pasaulio naujienas kitaip... skaitykite Paranormal Telegram, FB ir X(twitter) kanale

...kadangi jau perskaitėte šį straipsnį iki pabaigos, prašome Jus prisidėti prie šio darbo. Skaitykite „Paranormal.lt“ ir toliau, skirdami kad ir nedidelę paramos sumą. Paremti galite Paypal arba SMS. Kaip tai padaryti? Iš anksto dėkojame už paramą! Nepamirškite pasidalinti patikusiais tekstais su savo draugais ir pažįstamais.

O dabar įvertink šią naujieną, padaryk gerą darbą šiandieną + komentuok:

Niekas neišdrįso palikti komentaro.
Komentarai su keiksmažodžiais bus šalinami automatiškai, be atsiprašymo.
avatar

Nemokami skelbimai

Skanaus:
02.11.2019 laikas 16:40 Receptai Vištienos kepsneliai pievagrybių ir Marsala vyno padaže
Pievagrybius supjaustykite griežinėliais. Vištienos krūtinėlę perpjaukite išilgai ir išmuškite iki plonų kepsnelių, pagardinkite druska bei pipirais. Kepsnelius išvoliokite miltuose ir dėkite į įkaitintą keptuvę. Apkepkite iš abie...

Skaityti daugiau

13.06.2019 laikas 08:44 Receptai Drėgnas šokoladinis pyragas “negriukas”!
Gardaus šokoladinio pyrago gamyba ir receptas. Drėgnas pyragas “negriukas”! Gardaus šokoladinio pyrago receptas. Skanaus!

Skaityti daugiau

16.11.2017 laikas 17:27 Receptai Česnakas – baisiausias vėžio priešas
Kinijoje vėžio beveik nėra, kai kada pasitaiko lūpų vėžio atvejų. Kiniečiai kaip profilaktikos priemonę dažnai naudoja česnaką. Česnakas – stiprus antibiotikas. Jame yra jodo druskų, visi vitaminai, eteriniai aliejai....

Skaityti daugiau

Taip pat skaitykite:
22.01.2025 laikas 07:24 WEF mokslininkai pristatė nanodaleles, galinčias nuotoliniu būdu valdyti žmogaus protą
Pietų Korėjoje vykdomi tyrimai atskleidžia neįtikėtiną galimybę: nanodalelėmis galima valdyti gyvūnų elgesį. Tačiau šios technologijos pažanga kelia rimtų etinių klausimų ir galimas grėsmes žmonijai. Ar esame pasirengę susidurti su pasekmėmis, jei ši...

Skaityti daugiau

21.01.2025 laikas 22:10 Astrofizikai mano, kad Žemė paėmė Mėnulį iš kitos planetos
Tradiciškai manoma, kad Mėnulis atsirado po didelio susidūrimo su Žeme, tačiau naujas tyrimas, atliktas Pensilvanijos universiteto mokslininkų, siūlo alternatyvų požiūrį. Jie teigia, kad Mėnulis galėjo kilti iš kitos Saulės sistemos vietos ir vėliau ...

Skaityti daugiau

21.01.2025 laikas 21:55 Gyvenamos planetos galėjo atsirasti anksčiau nei galaktikos, mano mokslininkai
Ilgą laiką astronomai buvo įsitikinę, kad galaktikos atsirado prieš formuojantis planetoms. Tačiau naujausi tyrimai, vadovaujami Danielio Valeno iš Portsmuto universiteto, atskleidžia, kad gyvybės galimybės galėjo egzistuoti ankstyvosios Visatos stad...

Skaityti daugiau

21.01.2025 laikas 07:29 Dukra ištekėjo už vyro, kuris ją tempia žemyn ir manipuliuoja ja, kaip jam patinka
Jaunos šeimos gyvenimas su tėvais gali atrodyti kaip patogus sprendimas, tačiau tai dažnai atneša nesusipratimų ir įtampų. Šiame straipsnyje nagrinėsime iššūkius, su kuriais susiduria poros, kai tėvai nori padėti, o jaunųjų šeimos nariai nesuvokia, k...

Skaityti daugiau

20.01.2025 laikas 07:40 Mano vyro tėvai nenorėjo mums padėti įsigyti butą, tačiau patys nusipirko naują automobilį

Šeimos dinamikos dažnai yra sudėtingos, ypač kai kalbama apie finansinę paramą. Mano vyro tėvai, nors ir gyvenantys gerai, atsisako padėti mums nusipirkti nuosavą būstą. Tai sukėlė daug klausimų ir iššūkių mūsų santykiuose. Šiame straipsnyje pasid...

Skaityti daugiau