Meniu
Asmeninė anketa Prisijungimas ir registracija
Atgal » » 2018 » Gegužės » 27

Nuodingo aliuminio šaltiniai

Mūsų laikais aliuminio esama visur - pastatų apdailoje ir stogų dangose, lėktuvuose, traukiniuose, automobiliuose, puoduose, keptuvėse, folijoje.

aliuminis, vakcina, maistas, aliuminio šaltiniai, sveikata

Mikroskopinėmis koncentracijomis aliuminio būna net ore, kuriuo kvėpuojame. Paprastai šis rodiklis svyruoja nuo 0,005 iki 0,18 µg/m3, priklausomai nuo vietovės ir oro sąlygų, bet, kaip rodo JAV ligų kontrolės centro duomenys, miestuose ir pramonės teritorijose ji gali siekti net 0,4-8,0 µg/m3 oro. (1)

Negaminkite aliumininiuose induose

Mokslininkai įrodė, kad, gaminant aliumininiuose puoduose ir keptuvėse arba įvyniojant produktus į aliuminio foliją, aliuminis patenka į maistą. Kaitinimas, taip pat maisto produktuose esanti druska ar rūgštis šį efektą dar labiau padidina. Ištyrę aliuminio koncentraciją maisto produktuose po jų pagaminimo, tyrėjai padarė išvadą, kad per gausus aliuminio folijoje pagaminto maisto vartojimas, ko gero, gali kelti rimtą grėsmę sveikatai. (2)

Atsargiai su medikamentais!

Antacidai. Vienoje tabletėje, kapsulėje ar 5 ml antacidų skysčio yra apie 104-208 mg aliuminio. (1)Tai reiškia, kad vos viena dozė gali viršyti Pasaulio sveikatos organizacijos nustatytą saugią aliuminio vartojimo ribinę vertę (1 kilogramui kūno svorio per dieną).

Nors ir vaistų nuo rėmens (pvz., protonų siurblio inhibitorių) vartojimas apie 44 proc. padidina demencijos riziką, kai kurie gydytojai iškėlė hipotezę, kad galbūt iš tikrųjų šią ligą sukelia tuo pačiu tikslu vartojami aliuminio turintys antacidiniai vaistai. (3)

Aspirinas apvalkale. Aspirine, kuris įdėtas į apvalkalą, siekiant sumažinti skrandžio ir žarnyno kraujavimo tikimybę, paprastai esama aliuminio hidroksido, ir (JAV ligų kontrolės centro duomenimis) vienoje tabletėje būna 10-20 mg šios medžiagos.

Vakcinos. Aliuminiu papildoma daugybė vakcinų, siekiant stimuliuoti imuninę sistemą. Jo aptikta kombinuotose „penki viename" vakcinose Pediacel ir Infanrix; konjuguotoje pneumokokų vakcinoje Prevenar13; ikimokyklinio amžiaus vaikams skirtose vakcinose Repevax, lnfanrix IPV ir Boostrix-IPV; ŽPV vakcinoje Gardasil; paaugliams skirtoje vakcinoje Revaxis, taip pat hepatito ir meningito vakcinose.

Skiepai nuo alergijos. Europoje dauguma tokių skiepų (t. y. sisteminės alergenų imunoterapijos) papildyta aliuminiu. Gydomojo kurso metu pacientai gauna iki 54 injekcijų, kuriose iš viso būna 45-67,5 mg aliuminio. (4)

Aliuminis virtuvės spintoje

Kepimo miltelių sudėtyje neretai būna apie ketvirtadalis aliuminio natrio sulfato. Taigi, jei perkate ką nors kepto, kas, be to, dar ir parduodama sufasuota (pvz., keksiukus, pyragus ar sausainius), greičiausiai šiame produkte yra ir aliuminio. Tiesa, parduotuvėse galima nusipirkti ir kepimo miltelių be aliuminio.

aliuminis, vakcina, maistas, aliuminio šaltiniai, sveikata

Kepimo soda - grynas natrio bikarbonatas, ir nepriklausomai nuo to, ar ant pakuotės parašyta, kad joje „nėra aliuminio", ar ne, jo ten būti neturėtų.
Aliuminis kosmetikos priemonėse

Antiperspirantai. Antiperspirantuose esama aliuminio druskų, kurios blokuoja prakaito poras. Kadangi aliuminis iš dezodoranto per odos nubrozdinimus gali patekti į kraujotaką ir sukelti krūties vėžį, dalis mokslininkų pataria tokių nenaudoti. (5) Kai kurie dezodorantai, ant kurių parašyta, kad juose nėra aliuminio, tokie ir yra (pvz., „Bionsen"), tačiau daugelyje aliuminio tariamai neturinčių dezodorantų kristalų faktiškai esama aliuminio druskų.

Kosmetikos priemonės. Daugelyje kosmetikos gaminių, įskaitant makiažo pagrindus, lūpdažius ir pudras, esama ne tik parabenų ir kitų kenksmingų chemikalų, bet ir aliuminio nanodalelių, kurios yra tokios mažytės, kad pajėgia įveikti ląstelių barjerus ir patekti į ląsteles.

aliuminis, vakcina, maistas, aliuminio šaltiniai, sveikata

Nuorodos:

  1. CDC, Visuomenės sveikatos ataskaita, 2008 m. rugsėjis, CAS#:7429-90-5
  2. Int J Electrochem Sci, 2012; 7:4498-509
  3. JAMA Neurol, 2016; 73:1025
  4. World Allergy Organ J, 2015; 8:7
  5. Federalinis rizikos vertinimo institutas, Vokietija, konsiliumas Nr. 007/2014, 2014-02-26
Įvertink šį straipsnį Norėdami tobulėti, suteikiame jums galimybę įvertinti skaitomą PARANORMAL turinį.

Niekas neišdrįso palikti komentaro.
Būkite pirmi, kurie pasidalins savo nuomonėmis su kitais.
avatar