Meniu
Asmeninė anketa Prisijungimas ir registracija
Atgal » » 2019 » Birželio » 7

„Objektas 221“ - branduolinio smūgio taikinys

Šis ypač įslaptintas statinys turėjo ne vieną pavadinimą „Objektas 221“, „Alsu“, „Čirka“, „Aukštuma 495“. Vietiniai gyventojai kalną vadino Nišan Kajus, kas, išvertus iš farsi kalbos, reiškia Kalnas-taikinys.

Trijų lygių apsauga

Juodas kareiviškas humoras visiškai suprantamas, „Taikinys“ - idealus pavadinimas atsarginiam SSRS Juodosios jūros laivyno komandiniam punktui, kuris tuo pačiu metu galėjo būti ir aukštų partinių veikėjų slėptuvė, jeigu jie būtų ilsėjęsi Krymo paplūdimiuose tuo metu, kai prasidėtų karas. Vietos būtų užtekę ir žemesnio rango partiniams veikėjams, jei tik jie būtų suspėję pasiekti šią slėptuvę. Bendras visų tunelių, įrengtų pagal aukščiausius saugumo nuo branduolinio ginklo standartus, ilgis buvo daugiau nei 10 km. Bendras požeminių patalpų skirtingais duomenimis siekia nuo 13,5 iki 17,5 tūkstančių kv.km. Tačiau papasakosime viską iš eilės (paranormal.lt).

Objektas 221, objektas, karo paslaptys, paranormal.lt

1977-ais metais specialus jūreivių-statybininkų būrys kartu su specialiai atrinktais ideologiškai patikimais kelių gamyklų darbuotojais (iš viso daugiau nei 400 žmonių) tuometinio KJL vyriausiojo vado įsakymu netoli Morozovkos miestelio pradėjo statyti... žvirgždo gamyklą.

Savaime suprantama, kad gamyklos metalinės konstrukcijos buvo statomos ir suvirinamos vien tik tam, kad apdumtų akis akyliems šnipams. Iš tiesų, prisidengiant taikaus objekto statyba, Nišan Kajaus kalną, kurio papėdėje, atseit, buvo statoma gamykla, lėtai, bet užtikrintai gręžė šachtininkai ir metro statytojai.

Objektas 221, objektas, karo paslaptys. paranormal.lt

Įdomiausia tai, kad „Objektas 221“ langai nupaišyti

Šarvuoti kubai

Darbo buvo labai daug. Iš pradžių buvo skverbiamasi per ištisinę uolą. Po to iš metalo lakštų virinamos kubo formos talpos, kurios buvo apipinamos 5 cm skersmens armatūra ir tik tada užliejamos specialiai paruoštu betonu. Po to „kubeliai“ buvo užvirinami iš viršaus dar vienu plieniniu lakštu ir tik tada buvo įrenginėjama vidinė patalpa. Tokie moduliai tarpusavyje irgi buvo suvirinami, o suvirinimo siūlių hermetiškumas buvo tikrinamas rentgeno aparatu. Pagal projektą, bendras vertikalių patalpų aukštis yra 180 m. Kalne buvo išgręžti du vertikalūs šuliniai, kurių kiekvienas buvo 4,5 m skersmens - patalpų ventiliacijai ir kabeliams nutiesti prie antenos. Pats komandinis punktas turi tris lygius (ir dar yra nulinis lygis - „rūsio rūsys“), kurie tarpusavyje sujungti ilgomis galerijomis, kuriomis nesunkiai gali pravažiuoti krovininis automobilis.

Viduje - tyla

Įėjus į vidų, pirmiausia į akis krenta statinio dydis. Kitaip, kaip Trečiojo pasaulinio karo šventykla jį nepavadinsi. Didžiulis tunelis driekiasi gilyn į uolą, aplinkui tokia tyla, kad tiesiog ausyse ima spengti. Aišku, jei kur nors netoliese nevyksta filmavimai ar neklaidžioja metalo vagys. Oras labai gaivus ir vėsus, jaučiamas nedidelis traukimas. Reikia labai atidžiai žiūrėti po kojomis. Po grindimis įrengto drenažo vietose liko metro ilgio duobės - jas dengusios metalinės grotelės seniai išvogtos ir parduotos metalo supirkėjams. J šonus nukreipti tuneliai, kurie baigiasi akligatviu. Šie tuneliai turėjo nuslopinti sprogimo bangą. Daugelyje vietų ant grindų laikosi vanduo.

Objektas 221, objektas, karo paslaptys. paranormal.lt

Neišsenkantis metalo šaltinis

„Objektas 221“ buvo statomas 15 metų, tačiau taip ir nebuvo pabaigtas. Darbai buvo užbaigti 1992-ais metais, praėjus metams po to, kai Ukraina atgavo nepriklausomybę. Po to komandinis punktas buvo užkonservuotas. Šalies vyriausybe planavo šiame komplekse įrengti mineralinio vandens išpilstymo gamyklą, vyno gamyklą, dar ką nors, tačiau greičiausiai pasikeitusioje situacijoje susiorientavo vietiniai gyventojai. Praėjus vos metams po objekto užkonservavimo, iš jo jau buvo išneštas visas spalvotasis metalas. Iš sienų kyšančių pilnų varinių laidų kabelių galai buvo pririšami prie traktoriaus ir tempiami, kiek buvo pajėgiama. Juodasis metalas pjaustomas nuo komandinio punkto užkonservavimo iki šių dienų. Vyrai su automobiliais atsigabena dujų balionus ir pjaustymo aparatus bei visą naktį pjausto metalą, kurį po to parduoda į metalo supirktuves. Taip baigiamas sugriauti objektas, kurį galima pavadinti paminklu taip ir neįvykusiam branduoliniam karui.

Greitai iš objekto nieko nebeliks. Gal būt, taip bus geriau.

Įvertink šį straipsnį Norėdami tobulėti, suteikiame jums galimybę įvertinti skaitomą PARANORMAL turinį.

Niekas neišdrįso palikti komentarą.
Būkite pirmi, kurie pasidalins savo nuomone su kitais.
avatar