Meniu
Asmeninė anketa Prisijungimas ir registracija
Atgal » » 2019 » Gegužės » 18

Piramidė: slaptas XX amžiaus 8-o dešimtmečio amerikiečių projektas

Neseniai visuomenei tapo žinoma apie keistą statinį JAV teritorijoje. Pirmosios piramidės nuotraukos iš tiesų sukėlė nuostabą:neįmantrus statinys kelia neaiškias asociacijas su slaptomis draugijomis, sąmokslo teorijomis ir kitais pseudomoksliniais niekais. Be to, buvo paskelbta ir kaina, kurią sumokėjo JAV vyriausybė už keistąjį objektą - beveik 6 milijardai dolerių. Kuo toliau, tuo daugiau faktų aiškėjo - piramidė buvo sugalvota kaip karinė bazė, tačiau pasikeitusi geopolitinė padėtis pakeitė pirminius planus.

„Safeguard“ programa

XX amžiaus 8-o dešimtmečio pradžioje JAV armija ėmė vykdyti programą „Safeguard“ („Apsauga“). Vykdant šią programą buvo numatyta pastatyti keletą bazių, kurios galėtų užtikrinti atsakomąjį smūgį, apsaugant branduolinių raketų pozicijas nuo priešininko smūgio. Buvo numatyti du gynybos ešelonai: tolimasis, panaudojant tolimojo veikimo raketas LIM-49 „Spartan“, ir artimasis, kurį saugojo trumpojo nuotolio veikimo raketos „Sprint“. (Pasaulio naujienos kitaip - paranormal.lt)

piramidė, Safeguard programa, Stenlio Mikelsono bazė, JAV

Stenlio Mikelsono bazė

1975 metais Šiaurės Dakotoje karinį budėjimą pradėjo Stenlio Mikelsono bazė. Joje esančios raketos turėjo apginti balistines raketas, kuriomis JAV planavo suduoti atsakomąjį smūgį.

Ideali vieta

Šiaurės Dakota ir Pietų Dakota tapo amerikiečių raketų „Minutemen“ dislokavimo aikštele. Šios raketos buvo nukreiptos prieš galimą SSRS agresiją. Tai buvo ideali geografinė padėtis, iš kurios buvo galima perimti per Šiaurės ašigalį paleistas raketas. Sistema „Safeguard“ kovinį budėjimą pradėjo 1975 metų gegužės 6 dieną, o jau gegužės 8 dieną JAV Kongresas nusprendė nutraukti visus darbus pagal šį projektą: pasikeitė šalies saugumo užtikrinimo doktrina.

piramidė, Safeguard programa, Stenlio Mikelsono bazė, JAV

Blogos naujienos

Laimei, įtampa pasaulyje nuslūgo. JAV ir SSRS pasirašė susitarimą dėl branduolinių arsenalų sumažinimo. Visam pasauliui tai buvo gera naujiena, tačiau bloga naujiena JAV biudžetui. Piramidės statyba mokesčių mokėtojams atsiėjo milžinišką sumą - 5,7 milijardo dolerių. 1976 metų vasario mėnesį, praėjus metams ir trims mėnesiams aktyvios veiklos, jos eksploatacija buvo paprasčiausiai nutraukta.

piramidė, Safeguard programa, Stenlio Mikelsono bazė, JAV

Tuščias gaubtas

Visa ginkluotė iš piramidės buvo išgabenta į El Pasą. Vidinės patalpos buvo užlietos betonu, šimtai žmonių neteko darbo, rangovai išvogė viską, ką tik buvo įmanoma išgabenti, palikdami tik tuščią gaubtą paranojiškos baimės paminklui. Keturiasdešimt metų piramidėje kaupėsi gruntinis vanduo, nes visi siurbliai buvo išjungti. Šiandien JAV vyriausybė nesėkmingai bando pastatą parduoti aukcione, tačiau kol kas norinčių įsikurti buvusioje karinėje bazėje neatsiranda.

Virtualus pasivaikščiojimas po šią bazę ir jame esančius objektus iš vidaus.

Įvertink šį straipsnį Norėdami tobulėti, suteikiame jums galimybę įvertinti skaitomą PARANORMAL turinį.

Niekas neišdrįso palikti komentarą.
Būkite pirmi, kurie pasidalins savo nuomone su kitais.
avatar