Asmeninė anketa Prisijungimas ir registracija
Atgal Pagrindinis » Medicinos Naujienos » 2017 » Gruodžio » 8

Gydytojai baiminasi planšetiniai kompiuteriai vaikams daro ilgalaikę žalą

Amerikos pediatrų akademija pranešė, kad jaunesniems nei dviejų metų vaikams negalima leisti laiko priešais kokį nors ekraną. Gydytojai terapeutai baiminasi, kad pernelyg daug laiko, praleisto priešais sensorinį ekraną, gali padaryti vaikams ilgalaikę žalą.

Gydytojai baiminasi planšetiniai kompiuteriai vaikams daro ilgalaikę

XXI amžiuje vaikų laisvalaikis itin smarkiai skiriasi nuo to, kuo mažyliai užsiimdavo anksčiau. Tačiau duodami ikimokyklinukams į rankas sensorinius ekranus, tėvai daro labai didelę klaidą. Tėvai galvoja, kad jie moko vaikus ir stimuliuoja jų vystymasį, tačiau gydytojai įspėja, kad tai kenkia dar tik besiformuojantiems vaikiškiems organizmams. Kaip teigia gydytoja terapeutė Lindsė Marzoli: jeigu jie visą laiką praleidžia žaisdami su iPad’u ir nepiešia ant popieriaus, nors turėtų tuo užsiimti, raumenys, kurie aktyvizuojami piešimo metu, susiformuoja labai nusilpę“.

Kaip ir dauguma šešiamečių, sėdėdamas namuose Nolanas Ulričius mėgsta žaisti su šeimos iPad’u. Motina riboja laiką, kurį sūnus gali praleisti priešais ekraną, tačiau vis dėlto jai neaišku kiek gi trunka tasai „nedaug laiko“? Ypač turint galvoje, kad šita veikla gali sukelti raumenų neišsivystymą.

Temi Ulrič domisi: „Ar normalu žiūrėti į tuos ekranus po 20-30 minučių? Aš nežinojau, kad tai taps tėvo bei mamos pareigų ir vaiko auklėjimo dalimi.“

Dabar Nolanas užsiima darbo terapija. Jo veikla susijusi su regimąja ir motorine koordinacija bei pirštų judesiais, o jei konkrečiau – su gnaibymu ir čiuopimu, o taip pat su pusiausvyros ir tiesios kūno pozicijos išlaikymu – tai kaip tik tos problemos, kurių gali turėti vaikai, jeigu jie praleidžia pernelyg daug laiko priešais sensorinius ekranus, vietoje to, kad bėgiotų, šokinėtų, konstruotų ir pieštų.

Marzoli teigia: „Dabar į mus kreipiasi daug tėvų, kurių vaikams pastebėtas motorinio vystymosi tempų sulėtėjimas ir kai kurių raumenų nusilpimas“.

Terapeutai stebi vis daugiau vaikų, panašių į Nolaną. Neseniai paskelbtas mažylių naudojimosi planšetėmis tyrimas parodė, kad per pastaruosius du metus vaikų, kurie naudojasi sensoriniais ekranais, skaičius išaugo: tokiais įrenginiais naudojasi beveik 40% vaikų iki dviejų metų amžiaus ir maždaug 75% vaikų iki aštuonerių metų amžiaus.

„Jie prisiliečia ir kažkas atsitinka. Štai jie vėl paspaudžia ir oho! Ten vėl kažkas atsitiko. Vaikus tai labai traukia“ – sako terapeutas Timotis Doranas.

Kaip tai atsilieps ateities kartoms? Technologija yra tokia nauja, kad specialistai dar negali numatyti, kokią žalą ji gali padaryti. Tai gydytojus labiausiai ir jaudina.

Doranas teigia: “ Neribotas naudojimas, trys-keturios valandos savarankiško žaidimo su iPad’u nedalyvaujant tėvams – tai pakankamai rizikinga“.

Į šį įspėjimą įsiklausė Nolano šeima: „Dabar mes įsijungiame taimerį“.

Tokiu būdu kai kurie žmonės mėgina apriboti laiką, kurį vaikai praleidžia priešais sensorinius ekranus, galinčius pakeisti ištisos kartos vystymosi eigą. Kaip teigia terapeutai, galima rasti daugybę naudingų mokomųjų aplikacijų vaikams, tačiau gydytojai taip pat pataria riboti laiką prie sensorinių ekranų iki 15 minučių per vieną kartą.

Naujausias Pasaulio naujienas kitaip... skaitykite Paranormal Telegram kanale. Jei manai, kad mano darbas yra naudingas, pasidalink, prenumeruok, padėkok ar paremk...


Niekas neišdrįso palikti komentaro. Registruokitės.
Būkite pirmi, kurie pasidalins savo nuomonėmis su kitais. Prisjungus galite komentuoti anonimiškai, po komentaro apačioje paspaudę Anonimas. Nepykite komentatoriai, bet komentarai su keiksmažodžiais bus šalinami automatiškai, be atsiprašymo.
avatar
PASKUTINĖS NAUJIENOS:
13.08.2022 laikas 22:07 CDC pagaliau pripažino "asmenų" teisę rinktis savo sveikatą - daugiau jokių priverstinių kovidų skiepų ar karantinų

Naujos JAV Ligų kontrolės ir prevencijos centro (CDC) gairės padarė galą privalomam skiepijimui nuo Wuhan koronaviruso (Covid-19) "vakcinos" - bent jau CDC atžvilgiu.

Skaityti daugiau

13.08.2022 laikas 21:34 8 svarbiausios vėžio priežastys, apie kurias greičiausiai dar NEŽINOTE
Neįtikėtina, bet milijardai žmonių visame pasaulyje mano, kad vėžiu susergama dėl genetinio polinkio arba tiesiog nesiseka. Tada, jam susirgus, jie mano, kad vienintelis šansas jį įveikti yra operacija, chemoterapija ir spindulinis gydymas...

Skaityti daugiau

13.08.2022 laikas 21:04 CŽV vadovas: ‘Mes nužudysime Trumpą, jei jis bus pripažintas kaltu’

Buvęs CŽV ir NSA direktorius Michaelas Haydenas (Michael Hayden) pažadėjo, kad Donaldui Trumpui (Donald Trump) bus įvykdyta egzekucija, jei jis bus pripažintas kaltu dėl šnipinėjimo.

Skaityti daugiau

12.08.2022 laikas 10:27 Tauta Siūlo „Naisių vasara 2022. ŽOLINĖ“: Atsisakę kiršinti ir skaldyti visuomenę

Šią savaitę pasirodžius galutinei antrojo šiemet festivalio Naisiuose programai, internetas tiesiog ūžia. Į sceną čia lips ne tik Lietuvos muzikos pasaulio legenda Gytis Paškevičius, bet ir puikiai žinomi atlikėjai.

...

Skaityti daugiau

12.08.2022 laikas 08:53 Receptai | Patiekalai Sorų kruopų nauda tavo sveikatai, receptai
Pagal baltymų ir riebalų kiekį sorų kruopos lenkia miežines, perlines, grikių kruopas, o pagal kaloringumą nenusileidžia grikių ir ryžių kruopoms. Iš sorų kruopų ruošiama košė su vandeniu ir pienu, užkepėlės, kotletai, kroketai, s...

Skaityti daugiau

10.08.2022 laikas 17:18 Tauta Siūlo G. Nausėda pasirašė dekretą dėl M. Drobiazko ir P. Vanago išbraukimo iš apdovanotojų sąrašo

Prezidentas Gitanas Nausėda trečiadienį pasirašė dekretą, kuriuo išbraukė ledo čiuožėjų porą Margaritą Drobiazko ir Povilą Vanagą iš apdovanotųjų Lietuvos didžiojo kunigaikščio Gedimino 5-ojo laipsnio ordinu sąrašo, pažeminus a...

Skaityti daugiau