Asmeninė anketa Prisijungimas ir registracija
Atgal Pagrindinis » Paranormal.lt - Pasaulio naujienos kitaip » Medicina » 2017 » Gruodžio » 8

Gydytojai baiminasi planšetiniai kompiuteriai vaikams daro ilgalaikę žalą

Amerikos pediatrų akademija pranešė, kad jaunesniems nei dviejų metų vaikams negalima leisti laiko priešais kokį nors ekraną. Gydytojai terapeutai baiminasi, kad pernelyg daug laiko, praleisto priešais sensorinį ekraną, gali padaryti vaikams ilgalaikę žalą.

Gydytojai baiminasi planšetiniai kompiuteriai vaikams daro ilgalaikę

XXI amžiuje vaikų laisvalaikis itin smarkiai skiriasi nuo to, kuo mažyliai užsiimdavo anksčiau. Tačiau duodami ikimokyklinukams į rankas sensorinius ekranus, tėvai daro labai didelę klaidą. Tėvai galvoja, kad jie moko vaikus ir stimuliuoja jų vystymasį, tačiau gydytojai įspėja, kad tai kenkia dar tik besiformuojantiems vaikiškiems organizmams. Kaip teigia gydytoja terapeutė Lindsė Marzoli: jeigu jie visą laiką praleidžia žaisdami su iPad’u ir nepiešia ant popieriaus, nors turėtų tuo užsiimti, raumenys, kurie aktyvizuojami piešimo metu, susiformuoja labai nusilpę“.

Kaip ir dauguma šešiamečių, sėdėdamas namuose Nolanas Ulričius mėgsta žaisti su šeimos iPad’u. Motina riboja laiką, kurį sūnus gali praleisti priešais ekraną, tačiau vis dėlto jai neaišku kiek gi trunka tasai „nedaug laiko“? Ypač turint galvoje, kad šita veikla gali sukelti raumenų neišsivystymą.

Temi Ulrič domisi: „Ar normalu žiūrėti į tuos ekranus po 20-30 minučių? Aš nežinojau, kad tai taps tėvo bei mamos pareigų ir vaiko auklėjimo dalimi.“

Dabar Nolanas užsiima darbo terapija. Jo veikla susijusi su regimąja ir motorine koordinacija bei pirštų judesiais, o jei konkrečiau – su gnaibymu ir čiuopimu, o taip pat su pusiausvyros ir tiesios kūno pozicijos išlaikymu – tai kaip tik tos problemos, kurių gali turėti vaikai, jeigu jie praleidžia pernelyg daug laiko priešais sensorinius ekranus, vietoje to, kad bėgiotų, šokinėtų, konstruotų ir pieštų.

Marzoli teigia: „Dabar į mus kreipiasi daug tėvų, kurių vaikams pastebėtas motorinio vystymosi tempų sulėtėjimas ir kai kurių raumenų nusilpimas“.

Terapeutai stebi vis daugiau vaikų, panašių į Nolaną. Neseniai paskelbtas mažylių naudojimosi planšetėmis tyrimas parodė, kad per pastaruosius du metus vaikų, kurie naudojasi sensoriniais ekranais, skaičius išaugo: tokiais įrenginiais naudojasi beveik 40% vaikų iki dviejų metų amžiaus ir maždaug 75% vaikų iki aštuonerių metų amžiaus.

„Jie prisiliečia ir kažkas atsitinka. Štai jie vėl paspaudžia ir oho! Ten vėl kažkas atsitiko. Vaikus tai labai traukia“ – sako terapeutas Timotis Doranas.

Kaip tai atsilieps ateities kartoms? Technologija yra tokia nauja, kad specialistai dar negali numatyti, kokią žalą ji gali padaryti. Tai gydytojus labiausiai ir jaudina.

Doranas teigia: “ Neribotas naudojimas, trys-keturios valandos savarankiško žaidimo su iPad’u nedalyvaujant tėvams – tai pakankamai rizikinga“.

Į šį įspėjimą įsiklausė Nolano šeima: „Dabar mes įsijungiame taimerį“.

Tokiu būdu kai kurie žmonės mėgina apriboti laiką, kurį vaikai praleidžia priešais sensorinius ekranus, galinčius pakeisti ištisos kartos vystymosi eigą. Kaip teigia terapeutai, galima rasti daugybę naudingų mokomųjų aplikacijų vaikams, tačiau gydytojai taip pat pataria riboti laiką prie sensorinių ekranų iki 15 minučių per vieną kartą.

Įdomus pasaulis:
Pasaulio naujienas kitaip... skaitykite Paranormal Telegram, FB ir X(twitter) kanale

Pasaulio naujienas kitaip... skaitykite Paranormal Telegram, FB ir X(twitter) kanale

...kadangi jau perskaitėte šį straipsnį iki pabaigos, prašome Jus prisidėti prie šio darbo. Skaitykite „Paranormal.lt“ ir toliau, skirdami kad ir nedidelę paramos sumą. Paremti galite Paypal arba SMS. Kaip tai padaryti? Iš anksto dėkojame už paramą! Nepamirškite pasidalinti patikusiais tekstais su savo draugais ir pažįstamais.

O dabar įvertink šią naujieną, padaryk gerą darbą šiandieną + komentuok:

Niekas neišdrįso palikti komentaro.
Komentarai su keiksmažodžiais bus šalinami automatiškai, be atsiprašymo.
avatar

Nemokami skelbimai

Skanaus:
14.09.2018 laikas 07:59 Receptai Vaistažolių mišiniai nuo kraujavimo iš nosies

Kraujavimas iš nosies liaudies medicinoje, vaistažolių mišiniai nuo kraujavimo iš nosies, kraujavimas, nosis, vaistažoles, receptai kraujavimui, liaudiški patarimai gydant ligas, kaip išgyti, netradicinė medicina, kaip gydytis ...

Skaityti daugiau

14.07.2019 laikas 07:08 Receptai Gaminame namuose. Vištienos kotletukai su daržovėmis
Gaminame namuose. Vištienos kotletukai su daržovėmis. Svogūną pjaustome labai smulkiai, morką tarkuojame smulkia tarka. Šviežias petražoles arba krapus taip pat smulkiname. Skanaus!

Skaityti daugiau

22.08.2018 laikas 09:45 Receptai Vaistažolių mišiniai nuo vidurių užkietėjimo
Vidurių užkietėjimas liaudies medicinoje, Vaistažolių mišiniai nuo vidurių užkietėjimo, receptai nuo vidurių užkietėjimo, liaudiški patarimai gydant ligas, kaip išgyti, netradicinė medicina, kaip gydytis vaistažolėmis, kaip gydyti...

Skaityti daugiau

Taip pat skaitykite:
22.01.2025 laikas 07:24 WEF mokslininkai pristatė nanodaleles, galinčias nuotoliniu būdu valdyti žmogaus protą
Pietų Korėjoje vykdomi tyrimai atskleidžia neįtikėtiną galimybę: nanodalelėmis galima valdyti gyvūnų elgesį. Tačiau šios technologijos pažanga kelia rimtų etinių klausimų ir galimas grėsmes žmonijai. Ar esame pasirengę susidurti su pasekmėmis, jei ši...

Skaityti daugiau

21.01.2025 laikas 22:10 Astrofizikai mano, kad Žemė paėmė Mėnulį iš kitos planetos
Tradiciškai manoma, kad Mėnulis atsirado po didelio susidūrimo su Žeme, tačiau naujas tyrimas, atliktas Pensilvanijos universiteto mokslininkų, siūlo alternatyvų požiūrį. Jie teigia, kad Mėnulis galėjo kilti iš kitos Saulės sistemos vietos ir vėliau ...

Skaityti daugiau

21.01.2025 laikas 21:55 Gyvenamos planetos galėjo atsirasti anksčiau nei galaktikos, mano mokslininkai
Ilgą laiką astronomai buvo įsitikinę, kad galaktikos atsirado prieš formuojantis planetoms. Tačiau naujausi tyrimai, vadovaujami Danielio Valeno iš Portsmuto universiteto, atskleidžia, kad gyvybės galimybės galėjo egzistuoti ankstyvosios Visatos stad...

Skaityti daugiau

21.01.2025 laikas 07:29 Dukra ištekėjo už vyro, kuris ją tempia žemyn ir manipuliuoja ja, kaip jam patinka
Jaunos šeimos gyvenimas su tėvais gali atrodyti kaip patogus sprendimas, tačiau tai dažnai atneša nesusipratimų ir įtampų. Šiame straipsnyje nagrinėsime iššūkius, su kuriais susiduria poros, kai tėvai nori padėti, o jaunųjų šeimos nariai nesuvokia, k...

Skaityti daugiau

20.01.2025 laikas 07:40 Mano vyro tėvai nenorėjo mums padėti įsigyti butą, tačiau patys nusipirko naują automobilį

Šeimos dinamikos dažnai yra sudėtingos, ypač kai kalbama apie finansinę paramą. Mano vyro tėvai, nors ir gyvenantys gerai, atsisako padėti mums nusipirkti nuosavą būstą. Tai sukėlė daug klausimų ir iššūkių mūsų santykiuose. Šiame straipsnyje pasid...

Skaityti daugiau