Meniu
Asmeninė anketa Prisijungimas ir registracija
Atgal » » 2017 » Gruodžio » 8

Gydytojai baiminasi planšetiniai kompiuteriai vaikams daro ilgalaikę žalą

Amerikos pediatrų akademija pranešė, kad jaunesniems nei dviejų metų vaikams negalima leisti laiko priešais kokį nors ekraną. Gydytojai terapeutai baiminasi, kad pernelyg daug laiko, praleisto priešais sensorinį ekraną, gali padaryti vaikams ilgalaikę žalą.

Gydytojai baiminasi planšetiniai kompiuteriai vaikams daro ilgalaikę

XXI amžiuje vaikų laisvalaikis itin smarkiai skiriasi nuo to, kuo mažyliai užsiimdavo anksčiau. Tačiau duodami ikimokyklinukams į rankas sensorinius ekranus, tėvai daro labai didelę klaidą. Tėvai galvoja, kad jie moko vaikus ir stimuliuoja jų vystymasį, tačiau gydytojai įspėja, kad tai kenkia dar tik besiformuojantiems vaikiškiems organizmams. Kaip teigia gydytoja terapeutė Lindsė Marzoli: jeigu jie visą laiką praleidžia žaisdami su iPad’u ir nepiešia ant popieriaus, nors turėtų tuo užsiimti, raumenys, kurie aktyvizuojami piešimo metu, susiformuoja labai nusilpę“.

Kaip ir dauguma šešiamečių, sėdėdamas namuose Nolanas Ulričius mėgsta žaisti su šeimos iPad’u. Motina riboja laiką, kurį sūnus gali praleisti priešais ekraną, tačiau vis dėlto jai neaišku kiek gi trunka tasai „nedaug laiko“? Ypač turint galvoje, kad šita veikla gali sukelti raumenų neišsivystymą.

Temi Ulrič domisi: „Ar normalu žiūrėti į tuos ekranus po 20-30 minučių? Aš nežinojau, kad tai taps tėvo bei mamos pareigų ir vaiko auklėjimo dalimi.“

Dabar Nolanas užsiima darbo terapija. Jo veikla susijusi su regimąja ir motorine koordinacija bei pirštų judesiais, o jei konkrečiau – su gnaibymu ir čiuopimu, o taip pat su pusiausvyros ir tiesios kūno pozicijos išlaikymu – tai kaip tik tos problemos, kurių gali turėti vaikai, jeigu jie praleidžia pernelyg daug laiko priešais sensorinius ekranus, vietoje to, kad bėgiotų, šokinėtų, konstruotų ir pieštų.

Marzoli teigia: „Dabar į mus kreipiasi daug tėvų, kurių vaikams pastebėtas motorinio vystymosi tempų sulėtėjimas ir kai kurių raumenų nusilpimas“.

Terapeutai stebi vis daugiau vaikų, panašių į Nolaną. Neseniai paskelbtas mažylių naudojimosi planšetėmis tyrimas parodė, kad per pastaruosius du metus vaikų, kurie naudojasi sensoriniais ekranais, skaičius išaugo: tokiais įrenginiais naudojasi beveik 40% vaikų iki dviejų metų amžiaus ir maždaug 75% vaikų iki aštuonerių metų amžiaus.

„Jie prisiliečia ir kažkas atsitinka. Štai jie vėl paspaudžia ir oho! Ten vėl kažkas atsitiko. Vaikus tai labai traukia“ – sako terapeutas Timotis Doranas.

Kaip tai atsilieps ateities kartoms? Technologija yra tokia nauja, kad specialistai dar negali numatyti, kokią žalą ji gali padaryti. Tai gydytojus labiausiai ir jaudina.

Doranas teigia: “ Neribotas naudojimas, trys-keturios valandos savarankiško žaidimo su iPad’u nedalyvaujant tėvams – tai pakankamai rizikinga“.

Į šį įspėjimą įsiklausė Nolano šeima: „Dabar mes įsijungiame taimerį“.

Tokiu būdu kai kurie žmonės mėgina apriboti laiką, kurį vaikai praleidžia priešais sensorinius ekranus, galinčius pakeisti ištisos kartos vystymosi eigą. Kaip teigia terapeutai, galima rasti daugybę naudingų mokomųjų aplikacijų vaikams, tačiau gydytojai taip pat pataria riboti laiką prie sensorinių ekranų iki 15 minučių per vieną kartą.

Įvertink šį straipsnį. Prieš tai pakomentuodami, arba parašykite patys! Norėdami tobulėti, suteikiame jums galimybę įvertinti skaitomą PARANORMAL turinį.
Nutiko kažkas, ko negalite paaiškinti? Persekioja paranormalūs reiškiniai? Žinote liaudies receptą ir ne tik? Pasidalinkite savo istorija - rašykite patys. Nemokamai! Laukiame Jūsų straipsnių, naujienų, apžvalgų ar istorijų.
Niekas neišdrįso palikti komentaro.
Būkite pirmi, kurie pasidalins savo nuomonėmis su kitais. Galima rašyti anonimiškai, po komentaro apačioje paspaudę Anonimas.
avatar
TAIP PAT SKAITYKITE:
15.08.2020 laikas 16:38 Endometritas (gimdos gleivinės uždegimas) liaudies medicina be vaistų

Ligą dažniausiai sukelia bakterijos, virusai, grybeliai, paprasčiausi arba kelių mikroorganizmų derinys. Ligos paūmėjimo laikotarpiu skiriama antibakterinė terapija.

Skaityti daugiau

15.08.2020 laikas 12:27 Nuo skausmų gelbsti garstyčios ir medus
Skausmas baisiai išsekino. Matyt, ir mano veidas turėjo tokią skausmingą išraišką, kad viena pagyvenusi moteris, iš manęs pirkusi vaisius, paklausė, kas man. Papasakojau jai apie varginančius sąnarių skausmus.

Skaityti daugiau

15.08.2020 laikas 11:45 Paslaptingasis kolitas. Kaip gydyti kolitą?
Storosios žarnos gleivinės uždegimas - kolitas - laikomas vienu iš labiausiai paplitusių skrandžio ir virškinimo trakto susirgimų, ypač pagyvenusiems žmonėms. Tačiau šią ligą gaubia nemažai paslapčių, net ir gydytojai dar iki galo nesutaria, ką iš tiesų laikyti kolitu....

Skaityti daugiau

15.08.2020 laikas 10:59 Širdies aritmijos profilaktika ir gydymas
Skiriamos kelios aritmijos rūšys: sinusinė (tachikardija, bradikardija, ekstrasistolija), virpamoji prieširdžių arba skilvelių aritmija, paroksizminė tachikardija, širdies blokada.

Skaityti daugiau

14.08.2020 laikas 20:18 Miškuose pasirodė kažkas, kas žudo arklius
Per paskutines kelias visa Europos ir JAV žiniasklaidoje intensyviai buvo diskutuojama apie keistą, žiaurų arklio nužudymą Prancūzijoje.

Skaityti daugiau

14.08.2020 laikas 16:49 Skausmas krūtinės ląstoje: dusulys, pneumonija
Sergant pneumonija, skausmai krūtinės ląstos srityje gali būti paviršutiniai ir gilūs. Paviršutiniai skausmai atsiranda dėl tarpšonkaulinių raumenų uždegimo. Skausmai paprastai sustiprėja, giliai įkvėpus.

Skaityti daugiau