Meniu
Asmeninė anketa Prisijungimas ir registracija
Atgal Pagrindinis » Burtai, Magija » 2018 » Sausio » 4

Prietarai ir ritualai mūsų gyvenime

Kodėl iš kartos į kartą perduodamas įsitikinimas, kad kažkas atneša laimę, o kažkas – nelaimę? Kodėl smulkmenoms teikiama didžiausia reikšmė ir priskiriamos stebuklingos galios?

#prietarai, #ritualai

Visais laikais žmonėms buvo reikalingas tikėjimas stebuklingomis kai kurių daiktų savybėmis bei ritualų magija, jie stengėsi išsiaiškinti paslaptingą nesuprantamą reiškinių prigimtį. Senovėje žmonės jautėsi itin silpni ir bejėgiai galingų gamtos jėgų akivaizdoje. O tai, ko negalėdavo suprasti, siedavo su paslaptinga aukštesniąja jėga. Taip ir gimė prietarai. Prietarų šaltinis, anot mokslininkų, yra seni papročiai, tradicijos ir legendos. Nesunku pastebėti, kad visokie prietarai pagrįsti žmonių baime.

Naminukai

Anksčiau naminukai gyvendavo namuose už krosnies, o dabar persikėlė į įstaigas. Ir visokio plauko kaukai išlaikė savo senus įpročius. Jeigu įstaigoje vyrauja netvarka, stalai apversti šūsnimis popierių, visur mėtosi neaiškios kilmės daiktai, vadinasi, įstaigos dvasia yra nepatenkinta ir ją reikia pamaloninti.

Gerai nusimanantys šioje srityje pataria, kad biuro vadovas vieną dieną turėtų ateiti į darbą anksčiau nei darbuotojai. Jis turi apsivilkti išvirkščią švarką, pastatyti lėkštę su pienu po radiatoriumi (anksčiau tai būtų buvusi krosnis, už kurios gyveno naminukai). Visą tą operaciją jis turi laikyti paslaptyje, kad darbuotojai nepradėtų abejoti savo vadovo psichine sveikata. O gimtadienio proga naminukui reikia dovanoti tabako. Kada naminukų gimtadienis? Ogi vasario dešimtą dieną!

Karjeros ritualai

Kiekvienas vadovas turi žinoti, jog ypač atidus turi būti tą dieną, kai yra suplanuoti susitikimai ar pasirašomos sutartys. Jeigu tokį rytą jam iškris iš rankų pirštinė ar raktai, nieko gero nelauk. Darbuotojas, kuris, nepaisydamas visų pastangų, nesugeba atkreipti į save vadovų dėmesio ar įrodyti, kad jam teisėtai priklauso paaukštinimas, privalo atlikti kelis magiškus ritualus.

Žinantis savo vertę darbuotojas, kai vadovo nėra kabinete, turi padėti ant jo stalo tuščią popieriaus lapą, kitą dieną taip pat nepastebimai jį pasiimti, o paskui visą laiką nešiotis su savimi. Tas lapas – tai pareigų paaukštinimo ir didesnio atlyginimo garantas. Yra dar vienas būdas pakilti tarnyboje karjeros laipteliais: keletą minučių pagulėti ant viršininko stalo. Dėl viršininko likimo nereikia jaudintis – jam tie magiški ritualai nė kiek nepakenks.

Sirgalių burtai

Dar prietarais labai tiki sporto sirgaliai. Jie atlieka įvairiausius ritualus, kurie turi garantuoti mylimos komandos pergalę. Pavyzdžiui, po laimėtų rungtynių sirgaliai kruopščiai sulankstę sudeda drabužius, kuriais vilkėjo per rungtynes, ir nebeapsivelka jų iki kitų rungtynių. “Laimingi” drabužiai išsaugo pergalės dvasią. Taip pat yra prietaras, kad per rungtynes nedera keistis vietomis su kaimynu.

Patys futbolininkai taip pat neatsilieka nuo savo gerbėjų, bandydami prisišaukti sėkmę. Manoma, kad autobuse, kuriuo komanda važiuoja į rungtynes, jokiu būdu neturi važiuoti moteris. Priešingu atveju pralaimėjimas garantuotas.

Apsauga nuo pareigūnų

Vairuotojai puikiai žino, kad būtina gerai “aplaistyti” vairuotojo pažymėjimą bei naujai įsigytą automobilį, kitaip neišvengs nelaimingų atsitikimų. Automobilį derėtų dar papildomai apipilti šampanu. Kita vairuotojų prietarų “mokykla” tikina, kad tokie ritualai jokiu būdu neturėtų būti atliekami, nes alkoholis ir automobilis yra visai nesuderinami dalykai.

Seni vairuotojai nepataria apeiti automobilio iš priekio – tai blogas ženklas. Taip pat nepatariama pasiimti daiktų ar atsarginių dalių iš avarijos vietos, o juo labiau montuoti tokias dalis savo automobilyje – mat tai, kas “dalyvavo” avarijoje, gali prišaukti kitas avarijas. Anot vairuotojų, nelaimę gali atnešti ir savo automobilio fotografavimas. Jeigu dar turint senąjį automobilį įsigyjamas naujas – nelaimės ilgai laukti neteks. Automobilio nereikėtų plauti plovykloje, esančioje netoli namų, nes tai gali privilioti vagis.

 Vairuotojai žino įvairių būdų, kaip išvengti susitikimo kelyje su tvarkos sergėtojais: automobilyje nieku gyvu nevalia švilpti ar skaičiuoti pinigų. Šie veiksmai lems, kad būsi sustabdytas kelių policijos.

O pareigūnai laikosi taisyklės niekada nestabdyti kelyje jaunavedžių automobilių ir laidotuvių kolonos. Tarp kelių policininkų sklando pasakojimas apie narsuolį, kuris sustabdė limuziną, vežantį jaunavedžius. Po to visus metus, kad ir kaip stengėsi, pinigai jį aplenkdavo.

Ir medikai žmonės

Net medicinoje egzistuoja tam tikri prietarai ir laikomasi nerašytų taisyklių. Pavyzdžiui, gydytojai, baigę budėjimą, niekada nelinki jį pakeičiančiam gydytojui ar pacientui labos nakties. Nes yra įsitikinę, kad jų palinkėjimas gali išsipildyti “atvirkščiai”: pacientai negalės miegoti, pablogės jų sveikatos būklė, o budinčiam gydytojui greitoji pagalba vis veš sunkius ligonius.

Išsipildo ir dar vienas prietaras: jeigu ką nors pavaduosi per budėjimą, naktį neteks sudėti bluosto. Jeigu per operaciją instrumentus paduodančiai slaugytojai iškris instrumentas, juo reikia triskart trinktelėti į grindis ar net užminti jį.

Sėkmės ritualai

- Namie šluotą visada statyk kotu žemyn
- Pinigus imk kaire ranka, o duok dešine
- Neik apsipirkti pirmadienį, nes išlaidausi visą savaitę
- Nesiskolink pinigų antradienį, nes visą gyvenimą skęsi skolose
- Neskaičiuok pinigų vakare, nes jų niekada nepadaugės
- Išgirdus kukuojant gegutę, būtina pabarškinti monetas, tuomet piniginėje niekada netrūks pinigų
- Kad šeimos biuždete niekada netrūktų pinigų, reikia ant stalo laikyti pamerktus tris raudonus gvazdikus (geriausia – pirktus ketvirtadienį).

Parengta pagal dienraštį “Vakaro žinios”

Jei manai, kad ši informacija buvo naudinga, pasidalink, prenumeruok ir padėkok...

Niekas neišdrįso palikti komentaro.
Būkite pirmi, kurie pasidalins savo nuomonėmis su kitais. Prisjungus galite komentuoti anonimiškai, po komentaro apačioje paspaudę Anonimas.
avatar
PASKUTINĖS NAUJIENOS:
19.09.2021 laikas 22:35 Sprogimas! Visuomenės sveikatos duomenys: 80 proc. mirusiųjų nuo COVID-19 rugpjūčio mėn. buvo paskiepyti žmonės
Paskelbti dar vieni įrodymai, patvirtinantys, kad Kovid-19 vakcinacijos programa yra didžiulė nesėkmė, kurie patvirtina, kad per visą rugpjūčio mėnesį 80 % žmonių, tariamai mirusių nuo Kovid-19, buvo paskiepyti nuo šios ligos....

Skaityti daugiau

19.09.2021 laikas 19:44 Liaudiški mastopatijos gydymo metodai

Yra žinoma daug patikrintų liaudiškų metodų krūtų ligoms gydyti. Pateikiame keletą iš jų.

Skaityti daugiau

19.09.2021 laikas 18:50 Gydymas bičių pikiu

Bičių pikis dar vadinamas bičių klijais. Apie gydomąsias bičių pikio savybes žinota dar senovės Graikijoje ir Romoje bei Rytų šalyse. Bičių pikiu įvairias ligas bando gydyti ne tik liaudies medicinos žinovai, bet ir gydytojai.

...

Skaityti daugiau

19.09.2021 laikas 10:07 Naujas Misūrio COVID informatorius: ligoninės meluoja visuomenei apie COVID ir galiu tai įrodyti

Ir net uždarius tris ketvirtadalius mūsų intensyviosios terapijos skyrių pajėgumų, jie vis tiek niekada nebuvo užpildyti daugiau nei 50 proc. dėl drastiškai sumažėjusių bendrų pajėgumų. Šios medicinos sistemos, teigiančios, kad yra perpildytos COVID pacientų, greičiausiai meluoja visuomenei

...

Skaityti daugiau

19.09.2021 laikas 09:32 Arizona padavė Bideno administraciją į teismą dėl COVID-19 vakcinos įpareigojimo; tikimasi, kad kitos valstijos paseks jos pavyzdžiu
Arizona ką tik tapo pirmąja valstija šalyje, pateikusia ieškinį dėl Prezidento Džo Bideno (Joe Biden) ekstremalaus vakcinų mandato, nukreipto prieš Amerikos darbuotojus. Antradienį valstijos generalinis prokuroras Markas Brnovičius (Mark Brnovich) pateikė 15 puslapių ieškinį....

Skaityti daugiau

19.09.2021 laikas 12:52 Receptai | Patiekalai Sausainiai su kefyru recepto. Paprasta ir skanu su obuolių įdaru

Visi draugai prašo sausainiu pagamintu su kefyru recepto. Paprasta ir skanu su obuolių įdaru

Skaityti daugiau

16.09.2021 laikas 11:13 Receptai | Patiekalai Dietinis avižinių dribsnių pyragas be miltų ir cukraus

Mažo kaloringumo kepiniai pasirodo tokie pat skanūs kaip ir įprasti, originalaus ir neįprasto skonio.

Skaityti daugiau

16.09.2021 laikas 10:09 Receptai | Patiekalai Ypatingai gardūs blynai, kurie nelimpa prie keptuvės

Mano močiutė žino, kaip gaminami skaniausi blynai. Kiekvienas blynas yra tarsi meno kūrinys. Jie taip tinka prie arbatos, o jei dar pridėsite medaus…

Skaityti daugiau