Asmeninė anketa Prisijungimas ir registracija
Atgal Pagrindinis » Paranormal.lt - Pasaulio naujienos kitaip » Ligos, Mutacijos » 2019 » Gegužės » 28

Retas sutrikimas: gyvo lavono sindromas

Vienas Jungtinės Karalystės gyventojas papasakojo stulbinamą gyvenimo istoriją apie ligą, kuria sirgdamas jis mano esąs miręs.

Liga buvo pažengusi taip, kad vyriškį pradėjo nenumaldomai traukti į kapines. „Nes tai buvo prieinamiausia vieta, kur galėjau būti arčiausiai mirties“, – pasakoja Kotardo sindromu (Cotard’s syndrome) arba „gyvo lavono sindromu“ sergantis Grehemas.

Prieš devynerius metus vyriškis vardu Grehemas (Graham) prabudo absoliučiai įsitikinęs, kad jis yra nebegyvas, nors ir kvėpuoja. Gydytojai jam diagnozavo Kotardo sindromą, kuris dar žinomas kaip „vaikščiojančio lavono sindromas“ – juo susirgę žmonės mano virtę zombiais.

Grehemas zombių egzistavimu netiki. Visgi jis primygtinai tikino esą jo smegenys mirę. Tokia pozicija Grehemo (jis sirgo depresija) poelgiuose išryškėjo po suicidinio mėginimo – vyriškis mėgino atsisveikinti su gyvenimu vonioje naudodamasis elektros prietaisu. Po mėginimo praėjus aštuoniems mėnesiams jis gydytojams netikėtai pareiškė, kad jo smegenys mirė arba, geriausiu atveju, jų galvoje nebėra. (Paranormalūs reiškiniai: nso, ateiviai, anomalija, mistika, mutacijos, ligos, sveikata - paranormal.lt)

Vyriškis prarado norą rūkyti, nustojo kalbėti, atsisakė valgyti – „kokia prasmė tai daryti, jei esi miręs?“ Visgi ilgi terapijos ir gydymo mėnesiai iš lėto grąžina britą į normalų gyvenimą.

Kotardo sindromas – vienas rečiausių psichinių sutrikimų. Manoma, kad „gyvo lavono sindromu“ pasaulyje serga ne daugiau kaip keli šimtai žmonių. Susirgimas susijęs su depresija ir pasireiškia įvairiomis formomis – pavyzdžiui, kai kurie ligoniai įsitikinę, kad nebeturi galūnių.

lavono sindromas, ligos, mutacijos, paranormal.lt, Kotardo sindromas

Žurnalui „New Scientist“ Grehemu prisistatęs vyriškas pasakoja, kaip suglumę gydytojai nusiuntė jį pas neurologus Adamą Zemaną (Adam Zeman) iš Ekseterio universiteto (Jungtinė Karalystė) ir Stiveną Lorisą (Steven Laureys) iš Lježo universiteto (Belgija). Tuo metu Grehemą akylai prižiūrėjo ir saugojo namiškiai – liga buvo pažengusi pernelyg toli.

„Nenorėjau matyti žmonių, – pasakoja Grehemas. – Nebuvo jokio tikslo. Apskritai, niekas man neteikė malonumo. Anksčiau aš tiesiog dievinau savo automobilį, o susirgus neliko nieko panašaus. Pasidariau visiškai abejingas viskam, kas mane domino. Praradau uoslę. Taip pat ir skonį. Nebuvo jokios prasmės valgyti – o kam, jei aš vis tiek miręs? Kam kalbėti, jei esi miręs? Tuščias laiko švaistymas, daugiau nieko. Tad ir neturėdavau ką pasakyti.“

„Sunku paaiškinti, – prisiminimais dalijasi Grehemas. – Man tikrai atrodė, kad mano smegenys nebeegzistuoja. Gydytojams kartojau, kad piliulės nepadės, nes smegenų juk nebeturiu. Aš jas iškepiau, mėgindamas nusižudyti vonioje.“

Gydytojai netrukus įsitikino, kad perkalbėti Grehemą ir įtikinti, kad jis gyvas, yra beviltiška. Na ir kas, kad jis sėdi priešais gydytoją, kvėpuoja, kalbasi su juo ir yra gyvas – Grehemas niekaip negalėjo įsisąmoninti, kad jo smegenys gyvos.

„Mane tai net pradėjo siutinti – aš neįsivaizdavau, kaip čia yra, kad galiu kalbėti, matyti ir viską daryti, nors smegenų nebėra! Tačiau man buvo aiškiau nei dieną – smegenų mano galvoje nelikę.“

Žemiausias regreso taškas buvo pasiektas, kai jis pajuto nenumaldomą norą ir pareigą eiti ir leisti laiką vietos kapinėse, nes manė, kad ten jausis geriau.

„Man atrodė, kad ten ir privalau pasilikti, – prisimena Grehemas. – Tai buvo prieinamiausia vieta, kur galėjau būti arčiausiai mirties. Manęs vis atvažiuodavo policija – vis parveždavo namo.“

Grehemo gijimas prasidėjo po to, kai gydytojai nustatė, kad kai kurių jo galvos smegenų sričių aktyvumas yra toks menkas, jog tokios būklės būna tik vegetacinės būklės pacientų smegenys.

„Galvos smegenų skenogramas analizuoju jau 15 metų, tačiau dar niekada nebuvau matęs vaikščiojančio ir bendraujančio žmogaus su tokiu nenormaliai mažu smegenų aktyvumo lygiu, – pasakoja neurologas S. Lorisas. – Grehemo galvos smegenų aktyvumas prilygo anestetikais paveikto arba giliai įmigusio žmogaus galvos smegenų aktyvumui.“

Pradėjus psichoterapinį ir medikamentinį gydymą, Grehemas po truputį grįžta į ankstesnį gyvenimą. Vyriškas pasakoja nesijaučiąs visiškai pasveikęs, tačiau jau galįs išeiti iš namų vienas ir besijaučiąs „kur kas geriau“.

„Nebejaučiu, kad mano smegenys yra mirusios, – pasakoja Grehemas. – Keistai pasijuntu tik retkarčiais. Mirties nebijau. Tačiau tai neturi nieko bendro su tuo, kas įvyko – juk visi anksčiau ar vėliau mirsime. Man pasisekė, kad tebesu gyvas.“ Rašo: technologijos.lt

Įdomus pasaulis:
Pasaulio naujienas kitaip... skaitykite Paranormal Telegram, FB ir X(twitter) kanale

Pasaulio naujienas kitaip... skaitykite Paranormal Telegram, FB ir X(twitter) kanale

...kadangi jau perskaitėte šį straipsnį iki pabaigos, prašome Jus prisidėti prie šio darbo. Skaitykite „Paranormal.lt“ ir toliau, skirdami kad ir nedidelę paramos sumą. Paremti galite Paypal arba SMS. Kaip tai padaryti? Iš anksto dėkojame už paramą! Nepamirškite pasidalinti patikusiais tekstais su savo draugais ir pažįstamais.

O dabar įvertink šią naujieną, padaryk gerą darbą šiandieną + komentuok:

Niekas neišdrįso palikti komentaro.
Komentarai su keiksmažodžiais bus šalinami automatiškai, be atsiprašymo.
avatar

Nemokami skelbimai

Skanaus:
14.06.2019 laikas 16:02 Receptai Grybukų receptas. Meduoliniai grybukai
Gardžių ir lengvai pagaminamų meduolinių grybukų receptas. Pasigaminkime namuose. Kitoks grybukų paruošimo receptas. Žiūrėkite vaizdo įrašą. Skanaus!

Skaityti daugiau

04.09.2020 laikas 12:58 Receptai Orkaitėje kepti vištų ketvirčiai su bulvėmis ir obuoliais

O jau skonis šios vištienos, iškeptos su bulvėmis ir obuoliais, kvapni ir labai minkšta. Nieko nelaukite ir eikite gaminti!

Skaityti daugiau

16.11.2019 laikas 21:46 Receptai Sultingi obuolių varškės blynai pusryčiams. Nepakartojamas skonis!
Šie varškėčiai yra skanesni ir švelnesni nei tradiciniai. Nepakartojamas skonis! Patiekiame su grietine.

Skaityti daugiau

Taip pat skaitykite:
21.12.2024 laikas 21:26 Storosios žarnos valymas nuo toksinų: 1 paprastas receptas
Virškinimo sistemos problemos, tokios kaip dirgliosios žarnos sindromas ar lėtinis vidurių užkietėjimas, yra vis labiau paplitusios. Daug žmonių ieško natūralių būdų, kaip pagerinti savo savijautą ir išvalyti gaubtinę žarną. Šiame straipsnyje pristat...

Skaityti daugiau

21.12.2024 laikas 19:19 Stebuklingas svorio metimas tinginiams: imbiero mišinys
Naujausi Kinijos mokslininkų tyrimai atskleidžia revoliucingus atradimus apie litocholinę rūgštį, natūraliai gaminamą organizme. Šis junginys, kuris pasireiškia, kai organizmas patiria badavimo būseną, gali tapti raktu į senėjimo procesų sulėtėjimą i...

Skaityti daugiau

21.12.2024 laikas 11:40 Kaip Neužversti Artimųjų Savo Negatyvumu?

Kiekvienas iš mūsų susiduria su iššūkiais ir sunkumais gyvenime, tačiau kaip mes juos sprendžiame, gali reikšmingai paveikti mūsų santykius su artimaisiais. Pagalbos ieškojimas yra natūralus, tačiau svarbu žinoti, kada ir kaip tai daryti, kad neap...

Skaityti daugiau

21.12.2024 laikas 11:06 Atleidimas: Kelias į Emocinę Laisvę ir Ramybę
Atleidimas – tai galinga savybė, leidžianti mums išsilaisvinti nuo praeities skausmų ir nuoskaudų. Nors dažnai manome, kad atleidimas yra susijęs su kitais, iš tiesų jis labiausiai veikia mus pačius. Šiame straipsnyje nagrinėsime atleidimo procesą, j...

Skaityti daugiau

20.12.2024 laikas 18:37 Gyvenimas dviese: kinė 5 metus apsimetinėjo savo mirusia seserimi
Šeimos ryšiai kartais gali būti tokie sudėtingi, kad net tragiškos aplinkybės skatina mus ieškoti neįprastų sprendimų. Kinijos internetas šiuo metu mirga nuo Annie Niu pasakojimo apie tai, kaip ji penkerius metus slėpė savo sesers dvynės mirtį nuo se...

Skaityti daugiau