Meniu
Asmeninė anketa Prisijungimas ir registracija
Atgal » » 2019 » Spalio » 3

Nenugriebto pieno produktai saugo nuo cukrinio diabeto

Ir vėl nesame pakankamai įvertinę nenugriebto pieno produktų poreikio maisto racione. Naujausiais duomenimis, jie padeda išvengti II tipo cukrinio diabeto, o šis dažnai pranašauja širdies ligas.

Vienas neseniai atliktas plataus masto tyrimas liudija, kad nenugriebto pieno produktai padeda sumažinti širdies kraujagyslių ligų riziką, o šis faktas ir vėl paneigia „užsikimšusių arterijų" teoriją, kuri maždaug 40 metų įspėdavo, kad kaip tik nenugriebto pieno produktai jas sukelia.

Panašiu poveikiu nenugriebto pieno produktai pasižymi ir tarp sergančiųjų II tipo cukriniu diabetu. Per naują tyrimą konstatuota, kad asmenims, kurie vartoja nenugriebto pieno ir iš tokio pieno pagaminto sūrio, yra 21 proc. mažesnė cukrinio diabeto rizika, palyginti su tais, kurie vartoja lieso pieno produktų.

Žmonėms, kurie kasdien suvalgo po 2 ar daugiau porcijų nenugriebto pieno produktų, būna:

  • 23% mažesnė grėsmė mirti nuo širdies kraujagyslių ligų;
  • 22% mažesnė širdies ligų rizika;
  • 34% mažesnė insulto rizika.

Tyrime dalyvavo 1 623 Amerikos indėnai, kurie tradiciškai valgo produktų, kuriuose mažai riebalų. Tyrėjai iš Vašingtono universiteto (The University of Washington) mano, kad jų atradimas svarbus kiekvienam asmeniui, besilaikančiam mažai riebalų turinčios dietos.

Šis atradimas sutampa su išvada, kuri padaryta per plataus masto tyrimą metais anksčiau, - kad žmonėms, kurie kasdien suvalgo po 2 ar daugiau porcijų nenugriebto pieno produktų, būna 22 proc. mažesnė širdies ligų rizika, 34 proc. mažesnė insulto rizika ir 23 proc. mažesnė grėsmė mirti nuo širdies kraujagyslių ligos.

  • J Nutr, 2019; nxz058 (tyrimas apie cukrinį diabetą);
  • Lancet, 2018; 392:2288-97 (tyrimas apie širdies ligas).
Įvertink šį straipsnį Norėdami tobulėti, suteikiame jums galimybę įvertinti skaitomą PARANORMAL turinį.

Niekas neišdrįso palikti komentaro.
Būkite pirmi, kurie pasidalins savo nuomonėmis su kitais.
avatar