Meniu
Asmeninė anketa Prisijungimas ir registracija
Atgal Pagrindinis » Medicinos Naujienos » 2019 » Spalio » 3

Nenugriebto pieno produktai saugo nuo cukrinio diabeto

Ir vėl nesame pakankamai įvertinę nenugriebto pieno produktų poreikio maisto racione. Naujausiais duomenimis, jie padeda išvengti II tipo cukrinio diabeto, o šis dažnai pranašauja širdies ligas.

Vienas neseniai atliktas plataus masto tyrimas liudija, kad nenugriebto pieno produktai padeda sumažinti širdies kraujagyslių ligų riziką, o šis faktas ir vėl paneigia „užsikimšusių arterijų" teoriją, kuri maždaug 40 metų įspėdavo, kad kaip tik nenugriebto pieno produktai jas sukelia.

Panašiu poveikiu nenugriebto pieno produktai pasižymi ir tarp sergančiųjų II tipo cukriniu diabetu. Per naują tyrimą konstatuota, kad asmenims, kurie vartoja nenugriebto pieno ir iš tokio pieno pagaminto sūrio, yra 21 proc. mažesnė cukrinio diabeto rizika, palyginti su tais, kurie vartoja lieso pieno produktų.

Žmonėms, kurie kasdien suvalgo po 2 ar daugiau porcijų nenugriebto pieno produktų, būna:

  • 23% mažesnė grėsmė mirti nuo širdies kraujagyslių ligų;
  • 22% mažesnė širdies ligų rizika;
  • 34% mažesnė insulto rizika.

Tyrime dalyvavo 1 623 Amerikos indėnai, kurie tradiciškai valgo produktų, kuriuose mažai riebalų. Tyrėjai iš Vašingtono universiteto (The University of Washington) mano, kad jų atradimas svarbus kiekvienam asmeniui, besilaikančiam mažai riebalų turinčios dietos.

Šis atradimas sutampa su išvada, kuri padaryta per plataus masto tyrimą metais anksčiau, - kad žmonėms, kurie kasdien suvalgo po 2 ar daugiau porcijų nenugriebto pieno produktų, būna 22 proc. mažesnė širdies ligų rizika, 34 proc. mažesnė insulto rizika ir 23 proc. mažesnė grėsmė mirti nuo širdies kraujagyslių ligos.

  • J Nutr, 2019; nxz058 (tyrimas apie cukrinį diabetą);
  • Lancet, 2018; 392:2288-97 (tyrimas apie širdies ligas).

Naujausias Pasaulio naujienas kitaip... skaitykite Paranormal Telegram kanale. Jei manai, kad mano darbas yra naudingas, pasidalink, prenumeruok, padėkok ar paremk...

Niekas neišdrįso palikti komentaro. Registruokitės.
Būkite pirmi, kurie pasidalins savo nuomonėmis su kitais. Prisjungus galite komentuoti anonimiškai, po komentaro apačioje paspaudę Anonimas.
avatar
PASKUTINĖS NAUJIENOS:
22.01.2022 laikas 20:33 Atskleista tamsioji metaverslo pusė: Kodėl jūsų vaikams reikia laikytis atokiau nuo VRChat

Tėvai, Kalėdoms nupirkę savo vaikams "Oculus Quest 2", gali būti nustebinti, nes vienoje populiariausių virtualios realybės ausinių pokalbių svetainių "VRChat" buvo užfiksuoti keli vaikų viliojimo atvejai.

...

Skaityti daugiau

22.01.2022 laikas 18:32 Tyrimas: mRNA Jabs slopina imuninę sistemą ir leidžia ligoms klestėti

Penktadienį paskelbtame naujame tyrime teigiama, kad mRNA švirkštai slopina imuninę sistemą ir leidžia klestėti potencialiai pavojingoms ligoms.

Skaityti daugiau

22.01.2022 laikas 17:34 Michaelas Flynnas: "Naujoji pasaulio tvarka" netrukus bus atskleista

Buvęs nacionalinio saugumo patarėjas generolas Michaelas Flynnas (Michael Flynn) atskleidė, kad netrukus bus atskleista didžiulė korupcija visoje šalyje, susijusi su "Naująja pasaulio tvarka".

Skaityti daugiau

22.01.2022 laikas 17:01 Kinija sugrąžina išangės tamponų testavimą... kaip tik prieš žiemos olimpines žaidynes

Kinija neva nutraukė invazinius tamponų tyrimus po to, kai Japonija, JAV ir kitos šalys pareiškė, kad viruso testas buvo "nepagarbus" ir sukėlė "psichologinį stresą".

Skaityti daugiau

22.01.2022 laikas 09:20 Anomalinė gravitacija - Santa Kruze (The Mystery Spot)

The Mystery Spot – tai paslaptinga vieta Kalifornijoje, turinti gravitacinę anomaliją. Atokioje vietoje, netoli Santa Kruzo miesto, mamutmedžiais apaugusio šlaito esančioje laukymėje, maždaug 46 metrų skersmens plotas turi mįslingą poveikį tiek žmonėms, tiek daiktams bei augmenijai.

...

Skaityti daugiau

22.01.2022 laikas 09:55 Receptai | Patiekalai Kepti ryžiai su daržovėmis ir lašiša

Tokie azijietišti kepti ryžiai su daržovėmis yra puikus pasirinkimas, kai norisi panaudoti užsilikusius maisto likučius. Man asmeniškai šis patiekalas yra kažkiek ir komfortiškas. Toks tikrai paprastas ir jaukus naminis maistas su daugybe ryžių bei daržovių.

...

Skaityti daugiau

Lengvai pagaminamas sūrio pyragas su šokoladu (video)
21.01.2022 laikas 09:13 Receptai | Patiekalai Lengvai pagaminamas sūrio pyragas su šokoladu (video)

Lengvai pagaminamas sūrio pyragas su šokoladu (video) - patiekalas, kurį nesunkiai pasigaminsite pagal šį receptą. Išbandyk šį receptą jau dabar!

Skaityti daugiau

Avižinių kruopų sriuba su pievagrybiais (video)
21.01.2022 laikas 09:13 Receptai | Patiekalai Avižinių kruopų sriuba su pievagrybiais (video)

Avižinių kruopų sriuba su pievagrybiais (video) - patiekalas, kurį nesunkiai pasigaminsite pagal šį receptą. Išbandyk šį receptą jau dabar!

Skaityti daugiau