Mėnesio TOP 6
Pagrindinis » Kategorija: Medicinos naujienos » Peržiūrų: (181) Komentarų: (0) (13.06.2018 - 20:34)

Sveikai maitinantis galima perprogramuoti „blogą" DNR

Tai, kad turite tokią DNR, kokią turite, dar savaime nereiškia, kad tikrai susirgsite konkrečia liga, pvz., cukriniu diabetu ar krūties vėžiu. Genetinę predispoziciją galima perprogramuoti bet kada, tiesiog pradedant sveikiau maitintis ir pakeičiant gyvenimo būdą.

sveika mityba, dnr, cukrinis diabetas, dnr ekspresija

Nors žmogus negali pakeisti savo DNR grandinės, jis gali paveikti jos ekspresiją - t. y. pakeisti chemines struktūras, kurios sąlygoja genetinį kodą (kuris, ko gero, susiformavo dar embriono stadijoje ar dėl to maisto, kuriuo asmuo buvo maitinamas kūdikystėje). Taip galima išvengti ligos, kuri potencialiai galėtų susiformuoti.

JAV Ilinojaus universiteto (University of Illinois) tyrėjai nustatė, kad geresnis maistas, didesnis fizinis aktyvumas ir net persikėlimas gyventi į ekologiškai švaresnį regioną gali pakeisti žmogaus DNR ekspresiją.

Tai susiję su epigenomu, kuris veikia genų pasireiškimą visose organizmo ląstelėse. Nors epigenomą galima paveldėti, ne visada jis pasireiškia. Kad būtų lengviau tai suprasti, pasinaudosime palyginimu su pianinu: jis turi daug klavišų, bet ne per kiekvieną kūrinį jais visais būtina naudotis.

Tyrėjai konstatavo, kad epigenomą galima nesunkiai pakeisti, be to, tai gali nutikti bet kada. Per tyrimą mokslininkai nustatė riebiu maistu maitintų laboratorinių žiurkių epigenomo seką. Kai kuriuos graužikus po to šerdavo liesu maistu, ir to visiškai pakako, kad jų kepenyse pasikeistų DNR ekspresija. Vadinasi, maistas pakeitė riebalų metabolizmą ir numalšino uždegimą kepenyse, o tai savo ruožtu sumažino tikimybę susirgti, pvz., cukriniu diabetu.

Epigenomics, 2017; doi: 10.2217/epi-2017-0066

Patiko straipsnis? Pasidalinkite su draugais tinkluose!

ŽYMĖS: dnr, cukrinis diabetas, sveika mityba, dnr ekspresija
Svetainėje sukaupta daugiau nei 1000 sveikatos patarimų. Ieškokite patarimų apie:

Griežtai draudžiama PARANORMAL paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu, be (gyvos) nuorodos su logotipu į PARANORMAL.LT šaltinį.

Komentarai: (0) Komentuoti gali tik registruoti vartotojai!
avatar

//Taip pat skaitykite »

Sveikatos patarimai / Liaudies medicina
Jūsų organizmas užrūgštėjęs. Štai ką jums reikia padary...

Daug diskutuojama, kokios vėžio atsiradimo priežastys. Pasak gydytojo Oto Heinricho Varburgo, Nobelio premijos laureato, vėžį...

Medicinos naujienos
Bendrasis kraujo tyrimas neparodo tikrosios organizmo b...

Dažniausiai skiriamas bendrasis kraujo tyrimas yra išsamus, tačiau jis neparodo visko, kas vyksta žmogaus organizme, LRT Radijui...
Medicinos naujienos
Geriau susilaužyti koją nei pažeisti kelio kremzlę...

Parkritus turbūt geriau susilaužyti koją nei pažeisti kelio kremzlę. Kremzlė, priešingai nei kaulai, nesugis ir neataugs, rodo n...
Sveikatos patarimai / Liaudies medicina
Prieskonių sąrašas padėsiantis gerinti sveikatą...

Kartais girdime mitą, kad prieskonių vartojimas kenkia sveikatai, tačiau mitybos specialistė Eglė Šinkevičiūtė pabrėžia, kad sve...