Asmeninė anketa Prisijungimas ir registracija
Atgal Pagrindinis » Paranormal.lt - Pasaulio naujienos kitaip » Liaudies medicina, Sveikata » 2019 » Gegužės » 19

Tikrasis imbieras. Vaistinės imbiero savybės

Tikrasis imbieras (lot. Zingiber officinale) - tai daugiametis žolinis augalas, paprastai naudojamas kaip prieskonis, kurio šakniastiebyje yra nuo 1 iki 3 % eterinių aliejų. Tačiau, imbieras arba imbiero šaknis dažnai skaitomas ir vaistiniu augalu, pasižyminčiu įvairiomis gydomosiomis savybės.

Naudojamas stambus mėsingas šakniastiebis, dar vadinamas imbiero šaknimi, nors iš tiesų tai nėra šaknis. Šviežias imbieras išsišakojęs kaip ragai, džiovintas pardavinėjamas šviesių smėlio spalvos miltelių forma. Gaivus, citriną primenantis kvapas, aštraus, šilto, „kandančio“ skonio.

Paplito iš Pietų Kinijos. Visame pasaulyje imbieras šiandien yra vienas iš svarbiausių ir labiausiai vertinamų prieskonių. Tik Europoje jis dar nėra toks paplitęs, nors prieš gerus du tūkstančius metų senovės Romoje buvo tikrai populiarus prieskonis.

Imbierą laisvai galima auginti ir kambario sąlygomis – paprastame vazone arba dėžutėje. Geriausia dirva auginti imbierus – minkštas priemolis, kuriame daug humuso. Dauginasi šakniastiebiais – šaknis dalinama į kelis gabaliukus su „akutėmis“ (dydis – maždaug 2,5–5 cm). Sodinama nuo kovo iki balandžio mėnesio. Iškasama priklausomai nuo klimato sąlygų – maždaug po 6–10 mėnesių arba tiesiog, kai lapai pradeda gelsti ir kristi. Šeima: imbieriniai (Zingiberaceae).

Imbieras, Prieskoniai, Vaistažolės, nauda, sveikata, liaudies medicina

Imbiero sudėtis

Imbieruose randama: asparaginas, aliuminis, kalcis, chromas, cholinas, riebalai, skaidulos, geležis, germanis, linolo rūgštis, manganas, magnis, oleino rūgštis, nikotino rūgštis, fosforas, silicis, kalis, natris, vitaminas C.

Vaistinė augalinė žaliava – imbiero šaknis. Šviečias imbieras sutarkuojamas arba smulkiai sukapojamas ir dedamas į patiekalus, kurių nereikia ilgai virti ar kepti. Tuomet išlieka gaivus ir sykiu aštrus pikantiškas skonis. Ilgiau verdant imbieras tampa aštresnis, tačiau jo gaivus skonis ir aromatas išnyksta.

Teigiamas poveikis

• Šviežias imbieras sukelia prakaitavimą, todėl nuo seno naudojamas kaip valantis preparatas.

• Imbieras padeda persišaldžius, mažina pykinimą.

• Moksliniai tyrimai patvirtino priešuždegiminį imbiero poveikį, imbiero arbata ilgai stimuliuoja virškinimą.

• Šiuolaikiniai tyrimai ir ajurvedos medicinos sistemos studijos patvirtino, kad imbieras efektyvus gydant neurologinius sutrikimus, pavyzdžiui, migreną.

• Imbieras pasižymi geromis antimikrobinėmis ir antioksidacinėmis savybėmis.

• Pastaraisiais dešimtmečiais atlikti tyrimai patvirtino ir seną Rytų medicinos teiginį, kad imbieras sumažina pykinimą bei padeda nuo jūros ligos – jau gaminamos ir imbiero kapsulės.

• Ištirta, kad imbieras absorbuoja bei neutralizuoja toksinus ir skrandžio rūgštį.

• Imbiero arbata gerina nuotaiką ir pasižymi tonizuojamuoju poveikiu.

• Reguliariai geriantys imbiero arbatą žmonės beveik neturi sveikatos problemų, jų veidas įgyja sveiką atspalvį, o žvilgsnis tampa pastebimai guvesnis.

• Imbiero arbata gerina smegenų veiklą ir atmintį, todėl ypač rekomenduotina dirbantiems protinį ar kūrybinį darbą, mažina aterosklerozės pasekmes.

• Jei skundžiatės skrandžio problemomis (gastritu, padidėjusiu skrandžio rūgštingumu), vertėtų rytinį kavos puodelį pakeisti būtent imbierine arbata.

• Taip pat, teko skaityti, kad imbieras turi net ir priešvėžinių savybių.

• Imbiero arbata pasižymi kraujotaką gerinančiomis savybėmis.

• Padeda nuo peršalimo ligų: peršalimo, gripo, kosulio, sinusito, galvos skausmo.

• Lengvina atsikosėjimą, smulkintas ir užpiltas verdančiu vandeniu imbieras gerai šildo kūną.

• Mažina cholesterolio kiekį kraujyje.

• Puiki priemonė pavargus tiek fiziškai, tiek protiškai. Padeda įveikti stresines situacijas ir greičiau atgauti jėgas.

• Stimuliuoja skydliaukės veiklą.

• Jeigu po valgio sukramtysite nedidelį gabaliuką imbiero šaknies, jis ilgam atgaivins jūsų kvėpavimą ir padės atsikratyti burnos ertmės problemų.

Vertėtų žinoti džiovinto imbiero skonis visiškai kitoks, jis nėra šviežio imbiero pakaitalas.

Pašalinis poveikis Vartojant imbierus gali pasireikšti nepageidaujamas šalutinis poveikis, pavyzdžiui: viduriavimas, pykinimas, vėmimas, alerginės reakcijos. Jeigu pastebite ką nors panašaus, tuoj pat nutraukite vartojimą.

Imbieras, Prieskoniai, Vaistažolės, nauda, sveikata, liaudies medicina

Draudžiama vartoti, jei:

• Sergate skrandžio ir žarnyno ligomis.
• Jeigu esate nėščia.
• Jeigu maitinate krūtimi.

Be to, jei vartojate vaistus, prieš vartojant imbierą, BŪTINAI pasitarkite su gydytoju, nes imbieras..

• Stiprina vaistų, skirtų diabetui gydyti, poveikį.
• Stiprina vaistų, skirtų skystinti kraują ir mažinti jo krešumą, poveikį.
• Stiprina vaistų, skirtų gydyti širdies ligas, poveikį.
• Kliudo arba mažina vaistų nuo aritmijos, poveikį.
• Mažina vaistų nuo hipotenzijos poveikį.

Įdomus pasaulis:
Pasaulio naujienas kitaip... skaitykite Paranormal Telegram, FB ir X(twitter) kanale

Pasaulio naujienas kitaip... skaitykite Paranormal Telegram, FB ir X(twitter) kanale

...kadangi jau perskaitėte šį straipsnį iki pabaigos, prašome Jus prisidėti prie šio darbo. Skaitykite „Paranormal.lt“ ir toliau, skirdami kad ir nedidelę paramos sumą. Paremti galite Paypal arba SMS. Kaip tai padaryti? Iš anksto dėkojame už paramą! Nepamirškite pasidalinti patikusiais tekstais su savo draugais ir pažįstamais.

O dabar įvertink šią naujieną, padaryk gerą darbą šiandieną + komentuok:

Niekas neišdrįso palikti komentaro.
Komentarai su keiksmažodžiais bus šalinami automatiškai, be atsiprašymo.
avatar

Nemokami skelbimai

Skanaus:
30.10.2017 laikas 13:03 Receptai Rugiagėlės nuoviras gydo širdies ligas

Liaudies medicinos receptas. Gydo nuo: Širdies ligos. Ingredientai: Džiovinti smulkinti rugiagėlių žiedai, Verdantis vanduo.

Skaityti daugiau

05.09.2018 laikas 13:58 Receptai Liaudiški patarimai odos alergijos gydymui

Odos alergija liaudies medicinoje, Odos alergija, liaudiškomis priemonėmis, receptai nuo odos alergijos, liaudiški patarimai gydant ligas, kaip išgyti, netradicinė medicina, kaip gydytis vaistažolėmis.

Skaityti daugiau

22.06.2019 laikas 09:21 Receptai Cukinijų blynai
Gardžių cukinijų blynų receptas. Skanaus

Skaityti daugiau

Taip pat skaitykite:
02.11.2024 laikas 21:54 Kodėl CŽV manė, kad Bormanas buvo sovietų šnipas, o SSRS - amerikiečių šnipas, ir kur dingo Hitlerio «rudasis kardinolas»
Martinas Bormanas, per visą Trečiojo reicho egzistavimo laikotarpį, tapo neatsiejamu Adolfui Hitleriui, tačiau jo paslaptingas dingimas paskutinėmis karo dienomis sužadino daugybę spekuliacijų. Kaip šis „pilkasis kardinolas“ įgijo tokį stiprų poveikį...

Skaityti daugiau

02.11.2024 laikas 17:50 Ruduo prie upės: graži gamta, upė ir paukščių garsai
Ruduo prie upės: graži gamta, upė ir paukščių garsai. Pabūkite ir prisiminkite šių metų šilta rudenį prie upės. Nuostabus oras, net uodai, mašalai skraido

Skaityti daugiau

02.11.2024 laikas 14:06 Senos sielos: ar tikrai gyvename daugybę gyvenimų?
Klausimas apie tai, ar žmogus gali turėti ne vieną, o daugybę gyvenimų, peržengia laikų ir kultūrų ribas. Senovės išminčiai ir šiuolaikiniai ezoterikai tvirtina, kad mūsų siela keliauja per nesuskaičiuojamas inkarnacijas. Tačiau kaip mokslo požiūris ...

Skaityti daugiau

02.11.2024 laikas 12:53 Dirbtinis intelektas bepiločių orlaivių koordinavimui: nauja era
Plačiai diskutuojama apie dirbtinio intelekto (AI) panaudojimą kare, tačiau naujausi Kinijos mokslininkų pasiekimai kelia klausimų dėl ateities karo strategijų. Naudodami pažangias technologijas, kuriamos AI sistemos, galinčios koordinuoti bepiločių ...

Skaityti daugiau

02.11.2024 laikas 08:32 Bilas Gatesas Skelbia Pasaulinės Religijos Idėją DI Eroje
Globalistų milijardierius Billas Gatesas neseniai sukėlė diskusijų audrą, pareikšdamas, kad žmonijai reikia „vienos pasaulinės religijos“, kuri sujungtų elementus iš krikščionybės, judaizmo ir islamo, kad galėtume sėkmingai gyventi dirbtinio intelekt...

Skaityti daugiau