Meniu
Asmeninė anketa Prisijungimas ir registracija
Atgal » » 2017 » Gruodžio » 7

Vaikai raukosi nuo cigarečių

Kiekvieną kartą, kai užtraukiate dūmą, jūs, būsimos mamos, veikiate savo vaikus. O tie nedviprasmiškai raukosi ir judina rankutes įsčiose, – išsiaiškino britų mokslininkai.

Vaikai raukosi nuo cigarečių

Kiekviena rūkanti moteris žino, kad nėštumo metu nuo kenksmingo įpročio geriau atsisakyti. Viso pasaulio gydytojai įtikinėja pacientes nukišti cigaretes kuo toliau, juk rūkymas gali išprovokuoti priešlaikinį gimdymą ir pakenkti vaiko sveikatai.

Dabar gydytojai gavo į rankas naują argumentą kovai už nėštumą be dūmų uždangos: pasirodo, moteriai įtraukiant cigarečių dūmą, embrionai raukosi.

Nadia Reisland, Daremo universiteto Londone psichologijos fakulteto profesorė, išsaiškino, kad rūkančių mamų vaisiai dažniau judina burną ir liečia save rankutėmis, nei tie, kurie nešiojami nerūkančių mamų. Daktarė Reisland stebėjo 20 besilaukiančių moterų, kurios lankė Džeimso Kuko universitetinę ligoninę Midlsbore. Keturios mamos surūkydavo iki 14 cigarečių per dieną, likusios kenksmingo įpročio neturėjo.

Naudodamasi 4D ultragarso tyrimais, Reisland fiksavo tūkstančius pačių nežymiausių embrionų judesių įsčiose 24-oje, 28-oje, 32-oje ir 38-oje nėštumo savaitėse. Daktarei pavyko fiksuoti netgi mažylių veidų raumenų mikrojudesius. Kaip taisyklę, vis labiau augdami embrionai vis mažiau judina burną ir rečiau save liečia, kadangi artėdami prie gimimo, vis geriau kontroliuoja savo kūną.

Tačiau tyrimas parodė, kad rūkorių vaisiai ir toliau gestikuliavo bei raukėsi, o tai liudija galimą centrinės nervų sistemos vystymosi pristabdymą.

Projekto autorė taip pat iškėlė hipotezę, kad burnos ir rankų judesiai – tai mėginimas susidoroti su stresu, kuris kyla vaisiui po kiekvienos jo mamos surūkytos cigaretės. Su tyrimo rezultatais galima susipažinti medicinos žurnale Acta Pаediatrica arba štai čia.

„Kad būtų patvirtinti gauti rezultatai, reikia atlikti didesnio masto eksperimentą. – mano Nadia Reisland. Ateityje projekto autorė ketina tirti kaip besilaukiančių moterų depresija atsiliepia emociniam ir socialiniam vaisiausi vystymuisi. Daktarė taip pat ruošiasi tirti, ar skiriasi rūkančių ir nerūkančių tėvų pradėtų vaikų būsena.

Nadia Reisland viliasi, kad besiraukančių vaisių nuotraukos padės būsimoms mamoms iš anksto atsikratyti kenksmingo įpročio. Daktarė tvirtina, kad visgi negalima įžeidinėti rūkančių nėščių moterų, jas reikia tiesiog palaikyti. Šiuo momentu Anglijoje rūko 12 procentų besilaukiančių moterų. Pasaulinė statistika byloja, kad tik penktadalis moterų, draugaujančių su tabaku, atsisveikina su kenksmingu įpročiu per nėštumą.

Tuo tarpu būsimoms mamoms reikia vengti ne tik aktyvaus, bet ir pasyvaus rūkymo.

Visos besilaukiančios moterys, dalyvavusios Reisland projekte išnešiojo sveikus normalaus ūgio ir svorio kūdikius. „Esu dėkinga visoms mamoms, ypač rūkančioms, nes jos įveikė gėdos jausmą, kad padėtų kitiems žmonėms“ – sako projekto autorė. „Tyrimai leido mums pamatyti tai, apie ką anksčiau niekas nesusiprotėjo, ir pademonstruoti, kaip rūkymas veikia vaisiaus vystymąsi būdais, apie kuriuos mes neįtarėme. – teigia Brajenas Frensis, Lankasterio universiteto profesorius ir Nadios Reisland kolega. – Mes gavome dar vieną argumentą kenksmingo įpročio atsisakymo nėštumo periodu naudai“.

Versijos.lt

Įvertink šį straipsnį. Prieš tai pakomentuodami, arba parašykite patys! Norėdami tobulėti, suteikiame jums galimybę įvertinti skaitomą PARANORMAL turinį.
Nutiko kažkas, ko negalite paaiškinti? Persekioja paranormalūs reiškiniai? Žinote liaudies receptą ir ne tik? Pasidalinkite savo istorija - rašykite patys. Nemokamai! Laukiame Jūsų straipsnių, naujienų, apžvalgų ar istorijų.
Niekas neišdrįso palikti komentaro.
Būkite pirmi, kurie pasidalins savo nuomonėmis su kitais. Galima rašyti anonimiškai, po komentaro apačioje paspaudę Anonimas.
avatar
TAIP PAT SKAITYKITE:
14.08.2020 laikas 20:18 Miškuose pasirodė kažkas, kas žudo arklius
Per paskutines kelias visa Europos ir JAV žiniasklaidoje intensyviai buvo diskutuojama apie keistą, žiaurų arklio nužudymą Prancūzijoje.

Skaityti daugiau

14.08.2020 laikas 16:49 Skausmas krūtinės ląstoje: dusulys, pneumonija
Sergant pneumonija, skausmai krūtinės ląstos srityje gali būti paviršutiniai ir gilūs. Paviršutiniai skausmai atsiranda dėl tarpšonkaulinių raumenų uždegimo. Skausmai paprastai sustiprėja, giliai įkvėpus.

Skaityti daugiau

14.08.2020 laikas 16:11 Loch Neso pabaisa

Jau pusantro tūkstančio metų žmonės stengiasi sugauti Nesę, keistą gyvūną, neva gyvenantį Škotijos Loch Neso ežere. Anot metraščių, pirmą kartą šį povandeninį monstrą, labai panašų į priešistorinį pleziozaurą, pamatė net VI mūsų eros amžiuje. Nuo tų laikų juoda pabaisa su ilgu kaklu ir dviem kupr...

Skaityti daugiau

14.08.2020 laikas 14:30 Viešbučio su vaiduokliais 311 kambario istorija
Viešbutis „Read House“ Čatanugos mieste Tenesio valstijoje laikomas viena iš vietinių įžymybių. Viskas dėl keistų įvykių, nutikusių viename iš viešbutyje rengiamos ekskursijos, per kurias išsamiai pasakojama apie įvykius 311 kambaryje....

Skaityti daugiau

14.08.2020 laikas 14:18 Vaiduoklių namas Londono centre

Berklio aikštė yra Londono širdyje. Čia jau beveik du amžius kuriasi miesto ir šalies aukštuomenė. Kartu su Park Lane, Chelsea ir Mayfair rajonais ši aikštė yra savarankiškumo ir sėkmės prototipas.

Skaityti daugiau

13.08.2020 laikas 21:41 Saulėje pasirodė milžiniški skaičiai. NASA ruošiasi blogiausiam ir pradeda melstis

2020 m. rugpjūčio 11 d., stebėdamas Saulės vaizdus per SOHO NASA, aš radau milžinišką numerį 2. Iš pradžių beveik nekreipiau dėmesio į tai, nes negalėjau tuo patikėti, taip nebūna

Skaityti daugiau