Asmeninė anketa Prisijungimas ir registracija
Atgal Pagrindinis » Ligos, Mutacijos » 2017 » Gruodžio » 7

Vaikai raukosi nuo cigarečių

Kiekvieną kartą, kai užtraukiate dūmą, jūs, būsimos mamos, veikiate savo vaikus. O tie nedviprasmiškai raukosi ir judina rankutes įsčiose, – išsiaiškino britų mokslininkai.

Vaikai raukosi nuo cigarečių

Kiekviena rūkanti moteris žino, kad nėštumo metu nuo kenksmingo įpročio geriau atsisakyti. Viso pasaulio gydytojai įtikinėja pacientes nukišti cigaretes kuo toliau, juk rūkymas gali išprovokuoti priešlaikinį gimdymą ir pakenkti vaiko sveikatai.

Dabar gydytojai gavo į rankas naują argumentą kovai už nėštumą be dūmų uždangos: pasirodo, moteriai įtraukiant cigarečių dūmą, embrionai raukosi.

Nadia Reisland, Daremo universiteto Londone psichologijos fakulteto profesorė, išsaiškino, kad rūkančių mamų vaisiai dažniau judina burną ir liečia save rankutėmis, nei tie, kurie nešiojami nerūkančių mamų. Daktarė Reisland stebėjo 20 besilaukiančių moterų, kurios lankė Džeimso Kuko universitetinę ligoninę Midlsbore. Keturios mamos surūkydavo iki 14 cigarečių per dieną, likusios kenksmingo įpročio neturėjo.

Naudodamasi 4D ultragarso tyrimais, Reisland fiksavo tūkstančius pačių nežymiausių embrionų judesių įsčiose 24-oje, 28-oje, 32-oje ir 38-oje nėštumo savaitėse. Daktarei pavyko fiksuoti netgi mažylių veidų raumenų mikrojudesius. Kaip taisyklę, vis labiau augdami embrionai vis mažiau judina burną ir rečiau save liečia, kadangi artėdami prie gimimo, vis geriau kontroliuoja savo kūną.

Tačiau tyrimas parodė, kad rūkorių vaisiai ir toliau gestikuliavo bei raukėsi, o tai liudija galimą centrinės nervų sistemos vystymosi pristabdymą.

Projekto autorė taip pat iškėlė hipotezę, kad burnos ir rankų judesiai – tai mėginimas susidoroti su stresu, kuris kyla vaisiui po kiekvienos jo mamos surūkytos cigaretės. Su tyrimo rezultatais galima susipažinti medicinos žurnale Acta Pаediatrica arba štai čia.

„Kad būtų patvirtinti gauti rezultatai, reikia atlikti didesnio masto eksperimentą. – mano Nadia Reisland. Ateityje projekto autorė ketina tirti kaip besilaukiančių moterų depresija atsiliepia emociniam ir socialiniam vaisiausi vystymuisi. Daktarė taip pat ruošiasi tirti, ar skiriasi rūkančių ir nerūkančių tėvų pradėtų vaikų būsena.

Nadia Reisland viliasi, kad besiraukančių vaisių nuotraukos padės būsimoms mamoms iš anksto atsikratyti kenksmingo įpročio. Daktarė tvirtina, kad visgi negalima įžeidinėti rūkančių nėščių moterų, jas reikia tiesiog palaikyti. Šiuo momentu Anglijoje rūko 12 procentų besilaukiančių moterų. Pasaulinė statistika byloja, kad tik penktadalis moterų, draugaujančių su tabaku, atsisveikina su kenksmingu įpročiu per nėštumą.

Tuo tarpu būsimoms mamoms reikia vengti ne tik aktyvaus, bet ir pasyvaus rūkymo.

Visos besilaukiančios moterys, dalyvavusios Reisland projekte išnešiojo sveikus normalaus ūgio ir svorio kūdikius. „Esu dėkinga visoms mamoms, ypač rūkančioms, nes jos įveikė gėdos jausmą, kad padėtų kitiems žmonėms“ – sako projekto autorė. „Tyrimai leido mums pamatyti tai, apie ką anksčiau niekas nesusiprotėjo, ir pademonstruoti, kaip rūkymas veikia vaisiaus vystymąsi būdais, apie kuriuos mes neįtarėme. – teigia Brajenas Frensis, Lankasterio universiteto profesorius ir Nadios Reisland kolega. – Mes gavome dar vieną argumentą kenksmingo įpročio atsisakymo nėštumo periodu naudai“.

Versijos.lt

Naujausias Pasaulio naujienas kitaip... skaitykite Paranormal Telegram kanale. Jei manai, kad mano darbas yra naudingas, pasidalink, prenumeruok, padėkok ar paremk...


Niekas neišdrįso palikti komentaro. Registruokitės.
Būkite pirmi, kurie pasidalins savo nuomonėmis su kitais. Prisjungus galite komentuoti anonimiškai, po komentaro apačioje paspaudę Anonimas. Nepykite komentatoriai, bet komentarai su keiksmažodžiais bus šalinami automatiškai, be atsiprašymo.
avatar
PASKUTINĖS NAUJIENOS:
19.08.2022 laikas 22:15 Tūkstančiai geriausių mokslininkų pripažįsta: ‘Pasaulinis atšilimas yra apgavystė’
Tūkstančiai geriausių mokslininkų pasirašė dokumentą, kuriame teigiama, kad visuotinis atšilimas yra apgaulė, skirta kraštutinių kairiųjų globalistų politinei darbotvarkei įgyvendinti.

Skaityti daugiau

19.08.2022 laikas 20:54 Potvyniai Kinijoje: 16 žuvusiųjų ir 36 dingusieji be žinios Činghajaus provincijoje
Staigi liūtis sukėlė nuošliaužą ir nukreipė upės tėkmę į šoną, sukeldama potvynį

Skaityti daugiau

19.08.2022 laikas 20:50 Ankstyvas sniegas Ridderyje, Rytų Kazachstane
Pirmasis sniegas iškrito 1870 m aukštyje virš jūros lygio Ridderyje, Rytų Kazachstane.

Skaityti daugiau

19.08.2022 laikas 17:23 Receptai | Patiekalai Lašiša su kreminiu špinatų padažu

Ruošdama patiekalą iš lašišos visada žinau, kad tai bus greita ir be galo skanu. Kadangi lašišai pakanka vos kelių minučių keptuvėje arba 12-15 minučių orkaitėje, dėl to lašišą ruošti vakarienei yra vienas malonumas. Ir tikiuos...

Skaityti daugiau

Puiki idėja vakarienei – gardūs kukurūzų blyneliai (video)
16.08.2022 laikas 18:16 Receptai | Patiekalai Puiki idėja vakarienei – gardūs kukurūzų blyneliai (video)

Gardūs kukurūzų blyneliai - labai gardus patiekalas, kuri nesunkiai pasigaminsite pagal pateikta receptą šioje svetainėje. Daug geru ir išbandytu receptu vienoje vietoje, kuriuos tiesiog privalote išmėginti!

...

Skaityti daugiau

15.08.2022 laikas 23:34 Receptai | Patiekalai Nekeptas šokoladinis maskarponės sūrio tortas

Atsipjaunate torto, paragaujate kąsnelį ir sakote “mmmmm, kaip nerealiai skanu…!!“ –  būtent taip nutiks, kai paragausite pirmąjį šio nuostabaus torto kąsnelį. Tirpstantis burnoje, nepakartojamai š...

Skaityti daugiau