Svetainėje sukaupta daugiau nei 1000 sveikatos patarimų. Ieškokite patarimų ir ne tik:

Pagrindinis » Kategorija: Ligos, mutacijos » Peržiūrų: (842) Komentarų: (0) (07.12.2017 - 11:26)

Vaikai raukosi nuo cigarečių

Kiekvieną kartą, kai užtraukiate dūmą, jūs, būsimos mamos, veikiate savo vaikus. O tie nedviprasmiškai raukosi ir judina rankutes įsčiose, – išsiaiškino britų mokslininkai.

Vaikai raukosi nuo cigarečių

Kiekviena rūkanti moteris žino, kad nėštumo metu nuo kenksmingo įpročio geriau atsisakyti. Viso pasaulio gydytojai įtikinėja pacientes nukišti cigaretes kuo toliau, juk rūkymas gali išprovokuoti priešlaikinį gimdymą ir pakenkti vaiko sveikatai.

Dabar gydytojai gavo į rankas naują argumentą kovai už nėštumą be dūmų uždangos: pasirodo, moteriai įtraukiant cigarečių dūmą, embrionai raukosi.

Nadia Reisland, Daremo universiteto Londone psichologijos fakulteto profesorė, išsaiškino, kad rūkančių mamų vaisiai dažniau judina burną ir liečia save rankutėmis, nei tie, kurie nešiojami nerūkančių mamų. Daktarė Reisland stebėjo 20 besilaukiančių moterų, kurios lankė Džeimso Kuko universitetinę ligoninę Midlsbore. Keturios mamos surūkydavo iki 14 cigarečių per dieną, likusios kenksmingo įpročio neturėjo.

Naudodamasi 4D ultragarso tyrimais, Reisland fiksavo tūkstančius pačių nežymiausių embrionų judesių įsčiose 24-oje, 28-oje, 32-oje ir 38-oje nėštumo savaitėse. Daktarei pavyko fiksuoti netgi mažylių veidų raumenų mikrojudesius. Kaip taisyklę, vis labiau augdami embrionai vis mažiau judina burną ir rečiau save liečia, kadangi artėdami prie gimimo, vis geriau kontroliuoja savo kūną.

Tačiau tyrimas parodė, kad rūkorių vaisiai ir toliau gestikuliavo bei raukėsi, o tai liudija galimą centrinės nervų sistemos vystymosi pristabdymą.

Projekto autorė taip pat iškėlė hipotezę, kad burnos ir rankų judesiai – tai mėginimas susidoroti su stresu, kuris kyla vaisiui po kiekvienos jo mamos surūkytos cigaretės. Su tyrimo rezultatais galima susipažinti medicinos žurnale Acta Pаediatrica arba štai čia.

„Kad būtų patvirtinti gauti rezultatai, reikia atlikti didesnio masto eksperimentą. – mano Nadia Reisland. Ateityje projekto autorė ketina tirti kaip besilaukiančių moterų depresija atsiliepia emociniam ir socialiniam vaisiausi vystymuisi. Daktarė taip pat ruošiasi tirti, ar skiriasi rūkančių ir nerūkančių tėvų pradėtų vaikų būsena.

Nadia Reisland viliasi, kad besiraukančių vaisių nuotraukos padės būsimoms mamoms iš anksto atsikratyti kenksmingo įpročio. Daktarė tvirtina, kad visgi negalima įžeidinėti rūkančių nėščių moterų, jas reikia tiesiog palaikyti. Šiuo momentu Anglijoje rūko 12 procentų besilaukiančių moterų. Pasaulinė statistika byloja, kad tik penktadalis moterų, draugaujančių su tabaku, atsisveikina su kenksmingu įpročiu per nėštumą.

Tuo tarpu būsimoms mamoms reikia vengti ne tik aktyvaus, bet ir pasyvaus rūkymo.

Visos besilaukiančios moterys, dalyvavusios Reisland projekte išnešiojo sveikus normalaus ūgio ir svorio kūdikius. „Esu dėkinga visoms mamoms, ypač rūkančioms, nes jos įveikė gėdos jausmą, kad padėtų kitiems žmonėms“ – sako projekto autorė. „Tyrimai leido mums pamatyti tai, apie ką anksčiau niekas nesusiprotėjo, ir pademonstruoti, kaip rūkymas veikia vaisiaus vystymąsi būdais, apie kuriuos mes neįtarėme. – teigia Brajenas Frensis, Lankasterio universiteto profesorius ir Nadios Reisland kolega. – Mes gavome dar vieną argumentą kenksmingo įpročio atsisakymo nėštumo periodu naudai“.

Versijos.lt


Taip pat skaitykite:

Patiko straipsnis? Pasidalinkite su draugais tinkluose! Prisijunkite prie mūsų paskyroje, kad nepraleistumėte įdomių dalykų!


Paranormal.lt medžiagos citavimas negavus išankstinio paranormal.lt sutikimo neleidžiamas. Išimtinių teisių pažeidimas užtraukia baudžiamąją atsakomybę.


// Susiję straipsniai »

Komentarai: (0) Komentuoti gali tik registruoti vartotojai!
avatar