Pagrindinis » Kategorija: Medicinos naujienos » Peržiūrų: (472) Komentarų: (0) (13.06.2018 - 20:47)

Trečdalis cukriniu diabetu sergančiųjų dėl sunkių šalutinių reiškinių nustoja vartoti vaistus

Pasaulyje daugiausia išrašomo vaisto nuo cukrinio diabeto šalutiniai reiškiniai tokie sunkūs, kad maždaug trečdalis sergančiųjų nustoja jį vartoti, - taip rodo naujas tyrimas.

cukrinis diabetas, vaistai, naujienos apie vaistus, farmacija, diabeta

Metforminas skirtas II tipo cukriniu diabetu sergantiems asmenims gydyti, bet jis dažnai sukelia labai trukdančius šalutinius reiškinius, pvz., viduriavimą, pykinimą ir vėmimą. Todėl apie trečdalis žmonių nustoja jų vartoję ir nesako to savo gydytojui - prie tokių išvadų priėjo tyrėjai iš Jungtinės Karalystės Sario universiteto (The University of Surrey).

Cukriniu diabetu sergantieji liaujasi gėrę ir kitus vaistus, bet tokių atvejų esą mažiau. Maždaug 23 proc. atsisako sulfonilurea grupės preparatų, pvz., gliklazido, galinčio staigiai sumažinti gliukozės koncentraciją kraujyje, sukelti sąmonės netekimą ar galvos svaigimą; 20 proc. nebevartoja pioglitazono, kurio šalutiniai reiškiniai būna, pvz., kaulų skausmai, regos pablogėjimas, per maža gliukozes koncentracija ir net mirtinos kepenų problemos.

Jei cukriniu diabetu sergantis asmuo nekeičia mitybos ir nustoja vartoti vaistus, tai reiškia, jog jis nedaro nieko, kad pasveiktų nuo savo ligos.

„Jau daug metų žinome, kad pacientai, kurie turėtų vartoti medikamentus nuo lėtinių ligų, jų iš tikrųjų negeria", - nurodė tyrimo vadovas gydytojas Andy'is McCovernas. Jis kartu su savo komanda nagrinėjo klinikinius eksperimentus ir tyrimus, analizuojančius, kaip 1,6 mln. cukriniu diabetu sergančių pacientų toleruoja gydymą.

Diabetes Obes Metab, 2017-11-14

Patiko straipsnis? Pasidalinkite su draugais tinkluose! Prisijunkite prie mūsų paskyroje, kad nepraleistumėte įdomių dalykų!

Paranormal.lt medžiagos citavimas negavus išankstinio paranormal.lt sutikimo neleidžiamas. Išimtinių teisių pažeidimas užtraukia baudžiamąją atsakomybę.


// Susiję straipsniai »

Komentarai: (0) Komentuoti gali tik registruoti vartotojai!
avatar