Svetainėje sukaupta daugiau nei 1000 sveikatos patarimų. Ieškokite patarimų ir ne tik:

Pagrindinis » Kategorija: Medicinos naujienos » Peržiūrų: (475) Komentarų: (0) (11.02.2018 - 08:06)

Vitaminas C gali padėti išvengti leukemijos

Per du naujus tyrimus prieita prie išvados, kad vitaminas C labai svarbus leukemijos ir kitų kraujo vėžių profilaktikai.

leukemija, vitaminas C, kraujo vėžys, onkologija, moksliniai tyrimai

Švirkščiant į veną vitaminas C kaupiasi kamieninėse ląstelėse kaulų čiulpuose ir slopina leukemijos raidą, be to, jis sąveikauja su nesveikomis kamieninėmis ląstelėmis ir blokuoja jų gebėjimą sužadinti ar plėtoti kraujo vėžį, rašo nature.com.

Kad kamieninės ląstelės funkcionuotų normaliai, joms reikia daug vitamino C o tai iš dalies paaiškina, kodėl vėžiu sergantiesiems jo trūksta, - nurodo tyrėjai iš JAV Teksaso universiteto Pietvakarių medicinos centro (University of Texas Southwestern Medical Center).

Jei organizme nepakanka askorbato (vitamino C), kaulų čiulpai pasidaro hiperaktyvūs, o ląstelės pradeda intensyviau daugintis, dėl to savo ruožtu didėja leukemijos rizika. Vyresnio amžiaus pacientams gali susiformuoti ikivėžinė būsena, kuri vadinama klonine hematopoeze ir kuri taip pat gali būti ir ankstyva leukemijos Amerikiečių tyrėjai iš Niujorko universiteto Medicinos mokyklos (NYU School of Medicine) tyrinėjo, kaip vitaminas C maitina kamienines ląsteles kaulų čiulpuose. Jie konstatavo, kad šis vitaminas atlieka ypatingą vaidmenį identifikuojant patologines ląsteles, taip pat stimuliuoja jų brendimą ir žūtį. Jei vitamino C koncentracija nepakankama, ląstelės ir toliau dauginasi bei sukelia kraujo vėžį.

Tyrėjai skaičiuoja, kad apie 2,5 proc. vėžiu sergančių asmenų galbūt turi patologinių, dėl mutacijų pakitusių ląstelių, kurios negauna žūties (apoptozės) signalo. Tai ragina manyti, kad šių asmenų kraujyje būta mažos vitamino C koncentracijos.

Šaltinis: Nature, 2017-08-21; DOI:10.1038/nature23876 (Teksaso tyrimas); Cell.2017; 170:1079-95 Niujorko tyrimas)

Jei ši informacija jums buvo naudingi, pasidalinkite su kitais, jums vienas paspaudimas patinka, mums vienas malonumas!

Patiko straipsnis? Pasidalinkite su draugais tinkluose! Prisijunkite prie mūsų paskyroje, kad nepraleistumėte įdomių dalykų!


ŽYMĖS: kaulų čiulpai, moksliniai tyrimai, leukemija, Kraujo vėžys, vitaminas C, Onkologija

Paranormal.lt medžiagos citavimas negavus išankstinio paranormal.lt sutikimo neleidžiamas. Išimtinių teisių pažeidimas užtraukia baudžiamąją atsakomybę.


// Susiję straipsniai »


//Taip pat skaitykite »

Komentarai: (0) Komentuoti gali tik registruoti vartotojai!
avatar