Mėnesio TOP 6
Pagrindinis » Kategorija: Medicinos naujienos » Peržiūrų: (130) Komentarų: (0) (11.02.2018 - 08:06)

Vitaminas C gali padėti išvengti leukemijos

Per du naujus tyrimus prieita prie išvados, kad vitaminas C labai svarbus leukemijos ir kitų kraujo vėžių profilaktikai.

leukemija, vitaminas C, kraujo vėžys, onkologija, moksliniai tyrimai

Švirkščiant į veną vitaminas C kaupiasi kamieninėse ląstelėse kaulų čiulpuose ir slopina leukemijos raidą, be to, jis sąveikauja su nesveikomis kamieninėmis ląstelėmis ir blokuoja jų gebėjimą sužadinti ar plėtoti kraujo vėžį, rašo nature.com.

Kad kamieninės ląstelės funkcionuotų normaliai, joms reikia daug vitamino C o tai iš dalies paaiškina, kodėl vėžiu sergantiesiems jo trūksta, - nurodo tyrėjai iš JAV Teksaso universiteto Pietvakarių medicinos centro (University of Texas Southwestern Medical Center).

Jei organizme nepakanka askorbato (vitamino C), kaulų čiulpai pasidaro hiperaktyvūs, o ląstelės pradeda intensyviau daugintis, dėl to savo ruožtu didėja leukemijos rizika. Vyresnio amžiaus pacientams gali susiformuoti ikivėžinė būsena, kuri vadinama klonine hematopoeze ir kuri taip pat gali būti ir ankstyva leukemijos Amerikiečių tyrėjai iš Niujorko universiteto Medicinos mokyklos (NYU School of Medicine) tyrinėjo, kaip vitaminas C maitina kamienines ląsteles kaulų čiulpuose. Jie konstatavo, kad šis vitaminas atlieka ypatingą vaidmenį identifikuojant patologines ląsteles, taip pat stimuliuoja jų brendimą ir žūtį. Jei vitamino C koncentracija nepakankama, ląstelės ir toliau dauginasi bei sukelia kraujo vėžį.

Tyrėjai skaičiuoja, kad apie 2,5 proc. vėžiu sergančių asmenų galbūt turi patologinių, dėl mutacijų pakitusių ląstelių, kurios negauna žūties (apoptozės) signalo. Tai ragina manyti, kad šių asmenų kraujyje būta mažos vitamino C koncentracijos.

Šaltinis: Nature, 2017-08-21; DOI:10.1038/nature23876 (Teksaso tyrimas); Cell.2017; 170:1079-95 Niujorko tyrimas)

Jei ši informacija jums buvo naudingi, pasidalinkite su kitais, jums vienas paspaudimas patinka, mums vienas malonumas!

Turite naujienų, nutikimų, mistinių istorijų, sveikatos patarimų, receptų, pasveikimo istorijų? Pasidalinkite su skaitytojais... Rašykite blog‛e! Kaip galite tai padaryti.

ŽYMĖS: kaulų čiulpai, moksliniai tyrimai, leukemija, Kraujo vėžys, vitaminas C, Onkologija
reklama

Jei radote tekste klaidų, išskirkite ją ir paspauskite Ctrl + Enter Sistema Orphus

Griežtai draudžiama PARANORMAL paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu, be (gyvos) nuorodos su logotipu į PARANORMAL.LT šaltinį.

Facebook komentarai

reklama


Skaityti daugiau ...
Ligos, mutacijos
Apokaliptinės mintys apie genetiškai modifikuotus kūdik...

Praėjusį mėnesį, po to, kai kinų mokslininkai paskelbė neįprastų eksperimentų su žmogaus embrionais rezultatus, internete pasiro...
Sveikatos patarimai / Liaudies medicina
Moteris iš Bosnijos išsigydė nuo vėžio be operacijos!...

Moteris iš Bosnijos pasidalino receptu, kuris išgelbėjo jai gyvybę: ji išsigydė nuo vėžio be operacijos! Neįtikėtina! Viena po...
Sveikatos patarimai / Liaudies medicina
Šis gėrimas man padėjo pašalinti sąnarių ir kelių skaus...

Šis gėrimas atstatys jūsų raiščius ir sausgyslių sveikatą, o taip pat palengvins skausmą. Sąnarių ir kelių skausmai yra dažna s...
Sveikatos patarimai / Liaudies medicina
Išvalykite storą žarną greitai su šiomis 8 priemonėmis!...

Yra keletas būdų, kaip išvalyti storąja žarną. Jūsų storojoje žarnoje toksinų gali būti kilogramai. Štai, kaip ją reikia išva...

Komentarai: (0) Komentuoti gali tik registruoti vartotojai!
avatar