Meniu
Asmeninė anketa Prisijungimas ir registracija
Atgal » » 2019 » Spalio » 3

Belaidis internetas ir mobilus telefonas veikia vyrų vaisingumą

Elektromagnetinės bangos, kurias skleidžia belaidis internetas ir mobilieji telefonai, sumažina vyrų vaisingumą, - tokia išvada padaryta per vieną naują tyrimą.

Dėl elektromagnetinių bangų poveikio perpus sumažėja spermatozoidų judrumas - jų gebėjimas judėti ir apvaisinti kiaušialąstę, - o vyrams, kurie kasdien po 2 ar daugiau valandų laiko mobilųjį telefoną arti kūno, tokio pobūdžio poveikis galėtų būti stipriausias.

Japonų tyrėjai tikrino 51 vyrą, kuris lankė dirbtinio apvaisinimo kliniką. Mokslininkai padėjo spermos ėminius prie belaidžio interneto maršrutiza-toriaus, kuris imitavo situaciją, kai kišenėje laikomas mobilusis telefonas, ir palaikė ten 30 minučių, 1 valandą,

2 valandas ar 24 valandas. Skirtumai spermatozoidų judrumo atžvilgiu ėmė reikštis jau po 2 valandų. Šiuose ėminiuose spermatozoidų judrumas tebuvo tik 26 proc. Palyginti: ėminiuose, kurie nebuvo veikiami spinduliuotės, šis rodiklis buvo 53 proc.

Beje, ėminiuose, kurie buvo uždengti spinduliuotei nelaidžia danga, spermatozoidų judrumas buvo 45 proc., o tai leidžia daryti išvadą, kad tokia apsauga galėtų apginti nuo spinduliuotės kenksmingo poveikio.

Mokslininkai iš Jamašito Šonano Ju-mės klinikos (angl. Yamashita Shonan Yume Clinic) Japonijoje konstatavo, kad po 24 valandų 23 proc. spermatozoidų, kurie buvo veikiami spinduliuotės, buvo negyvi. Palyginti: ėminiuose, kurių neveikė spinduliuotė, žuvo tik 8 proc. spermatozoidų, bet ekranuotų ėminių grupėje tai buvo 18 proc.

Iš Azijos ir Ramiojo vandenyno šalių reprodukcines sveikatos iniciatyvos (The Asia Pacific Initiative on Reproduction - ASPIRE) 9-ojo suvažiavimo medžiagos, 2019 m. gegužę.

Reklama:
Įvertink šį straipsnį Norėdami tobulėti, suteikiame jums galimybę įvertinti skaitomą PARANORMAL turinį.

Niekas neišdrįso palikti komentaro.
Būkite pirmi, kurie pasidalins savo nuomonėmis su kitais.
avatar