- 17.07.2018
- 0.0 Reitingas
- 1553 Peržiūrų
- Komentarai
Mūsų organizmas – tai kompleksinis, sunkiai įsivaizduojamas, daugybės sistemų derinys. Viena tokių sistemų yra apsaugos sistema. Jis saugo mus 24 valandas per parą, 7 dienas per savaitę nuo išorinių veiksnių, kurie mums gali pakenkti. Šiandien mes papasakosime apie 9 žmogaus apsauginių reakcijų.
Žiovulys.
Žiovulys atvėsina mūsų smegenis, kai jos perkaista arba persikrauna.
Čiaudulys.
Paprastai mes pradedame čiaudėti, kai nosies ertmėje susikaupia per daug alergenų, mikrobų, dulkių ar kitų dirgiklių, atsikratydami nereikalingų dirgiklių.
Rąžymasis.
Mes rąžomės, paruošdami organizmą fiziniams krūviams. Taip mes sušildome raumenis, atstatome kraujotaką ir pakeliame sau nuotaiką.
Žagsulys.
Žagsulys kyla, kai žmogus valgo labai greitai, ryja dideliais kąsniais arba persivalgo. Tai yra nervo, glaudžiai susijusio su mūsų skrandžiu ir diafragma, sudirginimas.
Miokloniniai traukuliai.
Tai būsena, kai prieš užmiegant, visas jūsų kūnas krūpteli. Tuo metu visi jūsų raumenys susitraukia taip, kad jūs krūptelėjate ir pabundate. Taip atsitinka dėl to, kad smegenys klaidingai suvokia miegą kaip mirties būseną, nes kvėpavimas ir pulsas sulėtėja, raumenys atsipalaiduoja,. Todėl smegenys prižadina jus dėl viso pikto.
Odos ant pirštų pabrinkimas nuo drėgmės.
Odos ant pirštų pabrinkimas nuo drėgmės atlieka labai svarbų vaidmenį. Organizmas pajutęs didelę santykinę drėgmę, pasiruošia galimybei, kad aplinkos paviršiai gali būti slidūs. Todėl oda mūsų pirštų pabrinksta, pagerindama sukibimą su aplinkos paviršiais.
Amnezija.
Amnezija – atminties praradimas, dažnai atsiranda po labai nemalonių įvykių. Todėl smegenys ištrina tuos prisiminimus iš mūsų atminties.
„Žąsies oda“.
Pirmoji ir svarbiausia šios reakcijos funkcija – sumažinti šilumos išskyrimą į aplinką: taip mūsų organizmas gali daug lengviau atlaikyti netikėtą atšalimą.
Ašaros.
Verkimas – be akių gleivinės apsaugos, pašalinant svetimkūnius iš akių, atlieka dar ir emocinės apsaugos funkciją. Mokslininkai mano, kad streso situacijoje, organizmas sukuria naują dirgiklį, atitraukdamas žmogaus dėmesį nuo patirto skausmo.
Mes turime būti dėkingi mūsų organizmui, nes jis saugo mus kiekvieną dieną.
...kadangi jau perskaitėte šį straipsnį iki pabaigos, prašome Jus prisidėti prie šio darbo. Skaitykite „Paranormal.lt“ ir toliau, skirdami kad ir nedidelę paramos sumą. Paremti galite Paypal arba SMS. Kaip tai padaryti? Iš anksto dėkojame už paramą! Nepamirškite pasidalinti patikusiais tekstais su savo draugais ir pažįstamais.
Susijusios naujienos:
Komentarai su keiksmažodžiais bus šalinami automatiškai, be atsiprašymo.
Skaityti daugiau
Skaityti daugiau