Meniu
Asmeninė anketa Prisijungimas ir registracija
Atgal Pagrindinis » Paslapčių ir Žinių Pasaulis » Technologijos, Mokslas » 2018 » Vasario » 5

Amerikiečiai jau prieš šimtmetį sukūrė žmogaus ir šimpanzės hibridą

Garsus mokslininkas tvirtina, kad žmogaus ir šimpanzės hibridas buvo sukurtas atliekant mokslinius tyrimus dar prieš 100 metų. Tačiau netrukus padaras buvo nužudytas supanikavusių gydytojų ir mokslininkų, ufospace.net cituoja tv3.lt.

humanzee, žmoganzė, laboratorija, šimpanzė, beždžionė, hibridas

Evoliucinis psichologas ir Albany universiteto profesorius Gordonas Gallupas sukūrė terminą „žmoganzė“ (angl. „humanzee“ = human +chimpanzee), kuris vartojamas apibūdinti moksliškai įmanomą hibridą tarp žmogaus ir šimpanzės, bandytą sukurti XX amžiuje.

Tai mokslininkas, kuriam priskiriami garsiojo veidrodinio „savęs atpažinimo“ testo sukūrimo laurai. Šis testas leido įrodyti, kad primatai gali suprasti savo paties atvaizdą. G.Gallupas tvirtina, kad jo pažįstamas profesorius pasakojo, jog „žmoganzė“ buvo sukurta mokslinėje laboratorijoje, kurioje jis dirbo.

„Vienas įdomiausių užfiksuotų atvejų buvo JAV, Floridoje, Orange parke įkurtame pirmajame primatų tyrimų centre. Viskas vyko trečiame XX amžiaus dešimtmetyje. Moteriškos lyties šimpanzė buvo apvaisinta nežinomo donoro sperma ir buvo pranešta, kad ji ne tik ėmė lauktis, bet ir pagimdė hibridą. Tačiau po kelių dienų mokslininkai ėmė spręsti moralines bei etines dilemas ir gimusiam hibridui netrukus buvo pritaikyta eutanazija“, – pasakoja G.Gallupas.

humanzee, žmoganzė, laboratorija, hibridas, Gordonas Gallupas

Mokslininkas D.Galupas tvirtina, kad minėtasis profesorius pirmiausiai dirbo Yerkes nacionaliniame primatų centre, o maždaug apie 1930-uosius metus persikėlė dirbti į Emory universitetą esantį Atlantoje, Džordžijos valstijoje.

„Jis pasakojo, kad gandai buvo tikri. Ir nėra pagrindo juo abejoti, nes jis savo laiku buvo laikomas pažangiu ir žinomu mokslininku“, – sako evoliucinis psichologas.

Garsiausiai pasaulyje kalbėta apie Rusijos biologo Iljos Ivanovo „žmoganzės“ projektą, vykdytą irgi apytiksliai tuo pačiu metu. Naudodamas vyrų spermą ir šimpanzes jis nesėkmingai bandė sukurti patingus sovietų super-karius „žmoganzes“.

Dar vienas paskelbtas „žmoganzių“ projektas vykdytas Kinijoje 1967 metais, kur šimpanzės patelė taip pat buvo apvaisinta žmogaus sperma. Hibridas mirė dėl nepriežiūros po to, kai laboratoriją apleido mokslininkai, skubėję gelbėtis prasidėjus kultūrinei revoliucijai.

humanzee, žmoganzė, laboratorija, šimpanzė, beždžionė, hibridas

„Žmoganzės“ terminas paplito po to, kai 1970-aisiais visuomenei buvo parodytas padaras, žinomas kaip Oliveris – tai buvo plika šimpanzė, vaikščiojusi ant užpakalinių kojų. Tačiau 1996 metais atlikti tyrimai parodė, kad Oliveris turėjo 48 chromosomas ir nebuvo žmogaus ir beždžionės hibridas.

Amerikiečiai jau prieš šimtmetį sukūrė žmogaus ir šimpanzės hibridą

Įdomus pasaulis:
Pasaulio naujienas kitaip... skaitykite Paranormal Telegram, FB ir X(twitter) kanale

Pasaulio naujienas kitaip... skaitykite Paranormal Telegram, FB ir X(twitter) kanale

...kadangi jau perskaitėte šį straipsnį iki pabaigos, prašome Jus prisidėti prie šio darbo. Skaitykite „Paranormal.lt“ ir toliau, skirdami kad ir nedidelę paramos sumą. Paremti galite Paypal arba SMS. Kaip tai padaryti? Iš anksto dėkojame už paramą! Nepamirškite pasidalinti patikusiais tekstais su savo draugais ir pažįstamais.

O dabar įvertink šią naujieną, padaryk gerą darbą šiandieną + komentuok:

Niekas neišdrįso palikti komentaro.
Komentarai su keiksmažodžiais bus šalinami automatiškai, be atsiprašymo.
avatar

Nemokami skelbimai

Skanaus:
2020-07-15 laikas 07:19 Receptai Sveikesni varškėčiai su avižų miltais ir bananais
Nuo tos dienos kai pamėgau avižų miltus, pas mane namuose jų būna visada, nes noriu atrasti dar naujų receptų su jais. Taip pat puikiai suprantu, kad gamindama su jais, gaminu sveikesniu patiekalus, kas man irgi labai patinka. O š...

Skaityti daugiau

2017-11-02 laikas 09:04 Receptai Ajeras gydo bronchitą
Liaudies medicinos receptas. Gydo nuo: Bronchitas. Ingredientai: Ajerų šaknų miltelių.

Skaityti daugiau

2020-12-05 laikas 11:08 Receptai Orkaitėje kepta žuvis - Upėtakis su citrina ir daržovių garnyru
Labai džiaugiuosi, kad mano vaikai žuvį noriai valgo ir šį kartą jie pietums užsiprašė, kad iškepčiau. Aš su savo vyru taip pat labai mėgstame žuvį, todėl ta mintis labai patiko mums abiem. Tad nusprendžiau iškepti upėtakį orkaitė...

Skaityti daugiau

Taip pat skaitykite:
2025-07-24 laikas 11:43 Kodėl SSRS geležinkelių konduktoriai į arbatą dėjo sodos? Moksliniai paaiškinimai
Kodėl SSRS laikais į arbatą buvo dedama soda? Sužinokite mokslinius paaiškinimus ir praktines priežastis, kurios formavo šią unikalią tradiciją.

Skaityti daugiau

2025-07-24 laikas 11:25 Tiesa ar melas: Kaip savivertė ir asmeninės ribos formuoja mūsų santykius
Sužinokite, kaip savivertė ir asmeninės ribos formuoja jūsų santykius. Praktiniai patarimai ir moksliniai paaiškinimai padės pakeisti toksiškų santykių ciklą. Šiame straipsnyje nagrinėsime, kaip mūsų vidiniai įsitikinimai ir elgesio modeliai formuoja...

Skaityti daugiau

2025-07-22 laikas 21:11 Tiesa ar melas: Kaip sąmoningai kurti laimingus santykius?
Sužinokite, kaip sąmoningai kurti laimingus santykius! Praktiniai žingsniai ir moksliniai patarimai padės atrasti harmoniją ir meilę. Šiame straipsnyje atskleisime, kaip mokslas ir psichologija padeda suprasti santykių kūrimo procesą, ir pateiksime p...

Skaityti daugiau

2025-07-21 laikas 08:21 Jungtinės Karalystės migrantų viešbutyje kilo protestai po to, kai prieglobsčio prašytojas buvo apkaltintas seksualiniais nusikaltimais
Demonstracija virto smurtiniais neramumais prie „The Bell Hotel“ viešbučio po to, kai buvo suimtas Etiopijos prieglobsčio prašytojas, apkaltintas seksualine prievarta prieš moksleivę ir moterį Eppingo miesto centre....

Skaityti daugiau

2025-07-21 laikas 08:02 Ką apie jus pasakoja jūsų akių spalva? Moksliniai faktai ir hipotezės
Švedijos Erebro universiteto studijos, rodo, kad genai, lemiantys rainelės spalvą, taip pat daro įtaką smegenų priekinės dalies formavimuisi, kuri atsakinga už mūsų elgesį ir asmenybės bruožus. Šiame straipsnyje gilinsimės į tai, kaip akių spalva sie...

Skaityti daugiau