Pagrindinis » Kategorija: Medicinos naujienos » Peržiūrų: (384) Komentarų: (0) (21.05.2018 - 20:43)

Asmenukės verčia žmones keisti nosies išvaizdą

Asmenukių įtaka žmonių įvaizdžiui jų pačių akyse pasidarė visuomenės sveikatos problema. Amerikos veido plastikos ir rekonstrukcijos chirurgų akademija (The American Academy of Facial Plastic and Reconstructive Surgery) praneša, kad 55 proc. chirurgų jau turėjo priimti žmones, norinčius pakeisti nosies išvaizdą, kad geriau atrodytų asmenukėse.

medicinos naujienos, asmenuke, veidas, nosis

Borisui Paskhoveriui, Ratgerso Naujojo Džersio medicinos mokyklos Otolaringologijos fakulteto (Department of Otolaryngology, Rutgers New Jersey Medical School) profesoriaus asistentui, kurio specializacija - veido plastinė ir rekonstrukcinė chirurgija, pacientai dažnai rodo asmenukes kaip pavyzdį, kodėl nori sumažinti savo nosį. Tyrėjas aiškina: „Jauni žmonės nuolat darosi asmenukes ir mano, kad šios nuotraukos parodo, kaip jie atrodo, ir tai veikia jų emocinę būseną. Norėčiau, kad jie suprastų, jog, darydami asmenukę, jie iš tikrųjų žvelgia į kreivą veidrodį."

Siekdamas geriau paaiškinti pacientams asmenukių efektą, chirurgas kartu su dr. Ohadu Friedu iš JAV Stanfordo universiteto Kompiuterinių mokslų fakulteto (Department of Computer Science, Stanford University) sukūrė matematinį modelį, parodantį, kaip vizualiai iškraipoma nosis, kai nuotrauka daroma iš labai arti. Ratgerso-Stanfordo modelis vaizduoja, kad vidutiniškai asmenukėje, kuri daryta iš maždaug 30 cm atstumo nuo veido, nosies galas ir šnervės atrodo apie 30 proc. platesni, o pats nosies galiukas dar ir 7 proc. storesnis nei nuotraukose, kurios darytos iš 1,5 m atstumo - standartinio atstumo, kuriuo, fotografuojant portretą, užtikrinamas daug proporcingesnis veido bruožų vaizdas.

JAMA Facial Plastic Surgery, 2018;

DOI: 10.1001/jamafacial.2018.0009

Paranormal.lt naujienos

Patogiausias būdas SUŽINOTI DAUGIAU – sekti naujienas mūsų „Facebook“ „Twitter“ paskyroje!

Paranormal.lt medžiagos citavimas negavus išankstinio paranormal.lt sutikimo neleidžiamas. Išimtinių teisių pažeidimas užtraukia baudžiamąją atsakomybę.


// Susiję straipsniai »

Komentarai: (0) Komentuoti gali tik registruoti vartotojai!
avatar