Svetainėje sukaupta daugiau nei 1000 sveikatos patarimų. Ieškokite patarimų ir ne tik:

Pagrindinis » Kategorija: Sveikatos patarimai | Liaudies medicina » Peržiūrų: (932) Komentarų: (0) (12.11.2017 - 14:05)

Kaip greitai numalšinti stresą?

Mintys kažkur klajoja, sunku susikoncentruoti, nežinia dėl ko graužia nerimas. Tai tipiniai patirto streso požymiai, išmušantys kiekvieną iš įprastos gyvenimo tėkmės. Ką daryti? Reikia mokėti valdyti stresą, nes jis netgi padeda gydyti įvairias ligas bei organizme sulėtina senėjimo procesus.

Kaip greitai numalšinti stresą?

Plaukų šukavimas. Visą dieną sėdint prie kompiuterio. įsitempia veido raumenys, todėl pasunkėja galva, ją ima skaudėti. Vienas būdų pagerinti savijautą - 10-15 minučių šukuoti plaukus. Tokia procedūra galvoje pagreitina kraujotaką ir atpalaiduoja veido raumenis.

Suvalgykite ledų. Skanus maistas - veiksminga antistresinė priemonė. Išlaikyti gerą nuotaiką, numalšinti žalingąjį streso poveikį padeda riebi žuvis, kurioje yra riebiųjų rūgščių Ome-ga-3. Šios rūgštys ypač naudingos centrinei nervų sistemai. Jei nemėgstate riebios žuvies, suvalgykite ledų ar bananą, nes šių produktų poveikis yra ne mažiau veiksmingas nei antidepresantų.

Masažas. Norėdami numalšinti žalingąjį streso poveikį, po 30 sekundžių masažuokite taškus, esančius po nosimi, tarp antakių, po apatine lūpa ir delno centre.

Patrinkite delnus. Jei esate susinervinę, tarpusavyje patrinkite delnus. Tai dar viena veiksminga antistresinė priemonė. Reikia energingai patrinti tarpusavyje delnus, kad jie įkaistų. Taip pat naudinga energingai patrinti ausis. Tokie pratimai žvalina ir dirbant padeda labiau susikoncentruoti.

Nuplaukite konfliktą ir stresą. Nuslopinti negatyvias emocijas padeda 15 minučių trukmės dušas. Veiksminga. kai šilto vandens srovė masažuoja galvą ir pečius. Netrukus pajusite, kaip vanduo nuo Jūsų nuplauna visa tai. kas nereikalinga.

Laiptai. Jei kamuoja nerimastingos mintys. 30 sekundžių aukštyn ir žemyn pabėgiokite laiptais. Po tokių pratimų daugiau deguonies patenka į tas galvos smegenų dalis, kurios valdo emocinį stresą.

27 daiktai. Rytų medicinos žinovai teigia: „Jei norite nuslopinti liūdesį, namuose perstatykite 27 daiktus". Teigiama jog tai padidina erdvę energijai, todėl dabar ji gali judėti reikiama linkme. Pabandykite tai padaryti ir patys, tuomet įsitikinsite, kad galvos smegenų veikla pasikeičia, pavyksta pamiršti problemas ir pailsėti.

Piešiniai ir tapymas. Psichologai pastebėjo, jog 2-3 minučių piešimo ir tapymo darbai pastebimai sumažina žalingąjį streso poveikį, o darbus, kurie atrodė ypač sunkūs, pavyksta atlikti laiku.

Raudonoji arbata. Kai organizme streso poveikyje kaupiasi žalingieji laisvieji radikalai, žmogus jaučia nerimo ir net panikos jausmą. Raudonoji arbata išskaido laisvuosius radikalus, jiems neleidžia koncentruotis, juos tarsi skystina ir pastebimai žvalina.

Mosavimas rankomis. Patyrę stresą nemažai žmonių susigūžia jų pečių. kaklo, nugaros ir juosmens raumenys sustingsta todėl ima kamuoti galvos, nugaros ir juosmens skausmai. Tokiais atvejais naudingas masažas ir plaukiojimas. Namuose ir darbe galima atlikti nesudėtingus raumenų atpalaidavimo pratimus. Tam tikslui reikia pasukioti rankas, palankstyti į įvairias puses, jomis ir kojomis pamosuoti.

Namų ruoša. Neskubi namų ruoša padeda susikaupti, „sustatyti" mintis į savo vietas. Be to, lentynų, spintų, dėžių ir dėžučių tvarkymas - savitas psichologinis efektas, suteikiantis pasitenkinimo savimi ir aplinka jausmą.

Pabūkite vieni. Patyrus stresą. reikia rasti laiko pabūti vieniems, nes tik taip pavyks suvaldyti chaotiškas mintis. Paklausykite mėgstamos muzikos, suvalgykite kažko skanaus, patogiai atsisėskite fotelyje. Pagalvokite, ko Jums norėtųsi labiausiai, ir savo norą užrašykite popieriaus lape. Sudarę tikslų planą sužinosite, ką daryti toliau.

Aromaterapija. Kvapai yra tampriai susiję su emocine atmintimi, todėl puiku, kai namuose yra kvapų, sukeliančių malonius prisiminimus. Tokiais kvapais kvėpuokite kiek galima dažniau: jie padės išlaikyti gerą nuotaiką.

Šokiai. Namuose būtina... šokti. Ritmiški judesiai skambant muzikai veiksmingai malšina žalingąjį streso poveikį. Šokiai - malonus užsiėmimas, o ne sunkus fizinis darbas.


Taip pat skaitykite:

Patiko straipsnis? Pasidalinkite su draugais tinkluose! Prisijunkite prie mūsų paskyroje, kad nepraleistumėte įdomių dalykų!


ŽYMĖS: streso poveikis, stresas, sveikatos patarimai, antistresinė priemonė

Paranormal.lt medžiagos citavimas negavus išankstinio paranormal.lt sutikimo neleidžiamas. Išimtinių teisių pažeidimas užtraukia baudžiamąją atsakomybę.


// Susiję straipsniai »

Komentarai: (0) Komentuoti gali tik registruoti vartotojai!
avatar