Pagrindinis » Kategorija: Sveikatos patarimai / Liaudies medicina » Peržiūrų: (440) Komentarų: (0) (13.07.2018 - 19:16)

Kaip padėti stuburui?

Net jei ir sergate osteochondroze, dar ne viskas prarasta ir stuburui įmanoma padėti. Osteochondrozės ir stuburo išvaržos priežasčių - ne viena. Tai: paveldimumas, nejudrus gyvenimo būdas, nusilpę pilvo ir nugaros raumenys, nutukimas, didelis ūgis ir pilvas bei didelės moterų krūtys.

stuburas, išvarša, cukrus, nugara, osteochondrozė

Stuburo ligoms nemažai įtakos turi ir profesija. Osteochondrozė labiau gresia kirpėjams, pardavėjams ir tiems, kam didžiąją darbo dienos dalį tenka stovėti ant kojų.

Nuo stuburo ligų, kurios pastaruoju metu vis labiau plinta, neapdraustas niekas. Norėdami išvengti osteochondrozės ar stuburo išvaržos, laikykitės svarbiausių taisyklių.

Pirmoji taisyklė

Būtina taisyklinga eisena ir stovėsena. Vaikščiokite ir sėdėkite tiesia nugara. Kaklas taip pat turi būti tiesus. Miegokite ant ortopedinių čiužinių ir pagalvių.

Antroji taisyklė

Dirbdami su kompiuteriu sėdėkite ant šiam darbui pritaikytų ortopedinių krėslų. Tačiau ir juose pernelyg ilgai nesėdėkite, kas pusę valandos atsistokite, kelias minutes pasimankštinkite.

Trečioji taisyklė

Būtinai sportuokite ar mankštinkitės. Idealus užsiėmimas stuburui -plaukiojimas. Taip pat tinka jogos pratimai. O štai darydami fizinius pratimus būkite atsargūs. Atminkite, kad negalima nešioti ar ištiestose rankose laikyti sunkių daiktų, nes tai daugeli kartų padidina stuburo išvaržos pavojų. Besiskundžiantiems nugaros skausmais patariama atsisakyti: bėgiojimo, tinklinio, greitų šokių, aerobikos, teniso, stalo teniso. Staigūs judesiai ir kūno pasisukimai padidina nugaros skausmų pavojų.

Ketvirtoji taisyklė

Moterims aukštakulnius batelius patariama pakeisti žemakulne patogia avalyne. Aukštakulnius batelius galima užsimauti tik ypatingais atvejais ir jų neavėti pernelyg ilgai.

Penktoji taisyklė

Išmokite taisyklingai nešioti krepšius su produktais ar kitais daiktais.

Sulenkę kojas per kelius, pritūpkite ir pakelkite krepšį. Sunkesnius daiktus patariama nešti ne viena, o abiem rankomis. Visgi geriausia įsigyti krepšį ant ratų ar kokybišką kuprinę su kieta nugarėle. Sergantiems osteochondroze nepatariama nešioti sunkesnių nei 10 kg daiktų.

Šeštoji taisyklė

Nėščioms moterims ir dirbantiems sunkų fizinį darbą patariama nešioti specialų korsetą. Taip pat naudinga reguliariai kaboti ant skersinio.

Septintoji taisyklė

Patariama nuolat grūdintis. Ryte išsimaudykite kontrastinio vandens duše. Tai stiprina nugaros raumenis, stuburo plote pagerina kraujotaką.

Aštuntoji taisyklė

Atminkite, kad stresas pablogina kraujotaką, todėl į tarp stuburo slankstelių esančius diskus patenka mažiau kraujo ir padidina stuburo išvaržos pavojų.

Devintoji taisyklė

Meskite rūkyti. Nikotinas spazmuoja kraujagysles, todėl sutrinka kraujotaka. Sutrikusi kraujotaka pakenkia stuburui.

Dešimtoji taisyklė

Jei norite išvengti nugaros skausmų, turite kasdien valgyti tokio maisto, kuriame būtų gausu žmogaus organizmui reikalingų mineralinių medžiagų: kalcio, fosforo, kalio ir magnio. Geriausias šių mikroelementų derinys yra riebioje varškėje, kopūstuose, morkose, graikiniuose riešutuose, pupelėse, žirniuose, ryžiuose, lazdynų riešutuose, burokėliuose.

Teigiama, jog rafinuotas cukrus - vienas didžiausių nugaros priešų. Norėdamas įsisavinti rafinuotą cukrų, žmogaus organizmas priverstas iš kaulų paimti kalcį, fosforą ir magnį, todėl kaulų audiniai tampa puresni ir minkštesni.

Žalingas ne tik grynas rafinuotas cukrus. Cukrus žalingas ir kitų produktų sudėtyje: ketčupe, saldžiuosiuose gėrimuose, pyragaičiuose, saldainiuose, pieniškame šokolade. Todėl saldumynų mėgėjams reikia sumažinti apetitą saldėsiams ir vartoti kompleksinių vitaminų su mineralinėmis medžiagomis.

Patiko straipsnis? Pasidalinkite su draugais tinkluose!


ŽYMĖS: Stuburas, nugara, Osteochondrozė, išvarša, cukrus
Svetainėje sukaupta daugiau nei 1000 sveikatos patarimų. Ieškokite patarimų apie:

Leidžiamas medžiagos citavimas negavus išankstinio paranormal.lt sutikimo su sąlyga, kad tekste bus patalpinta privaloma nuoroda į paranormal.lt - Pasaulio naujienos kitaip. Interneto leidiniams privaloma tiesioginė, paieškos sistemoms atvira hipernuoroda į cituojamus straipsnius ne žemiau, kaip antroje teksto pastraipoje. Išimtinių teisių pažeidimas užtraukia baudžiamąją atsakomybę


// Susiję straipsniai »


//Taip pat skaitykite »

Komentarai: (0) Komentuoti gali tik registruoti vartotojai!
avatar