Asmeninė anketa Prisijungimas ir registracija
Atgal Pagrindinis » Paranormal.lt - Pasaulio naujienos kitaip » Liaudies medicina, Sveikata » 2017 » Gruodžio » 18

Kaip vartoti tinkamai česnakus?

Česnakai gydomaisiais tikslais pasitelkiami daugiau kaip tris tūkstančius metų. Tačiau ar žinote, kada ir kaip juos vartoti, kad gautumėte kuo didesnę naudą?

česnakų, česnakai, vartoti, česnakus

Prieš vartodami susmulkinkite

Česnakų teikiama nauda – ne naujiena. Tačiau apie efektyviausius jų vartojimo būdus vargu ar daugelis žino. Visų pirma derėtų žinoti, kad česnakus kaitinant, t. y. termiškai apdorojant, prarandama svarbiausia jų gydomoji medžiaga alicinas. Tad, nors česnakai dažnai naudojami sriuboms, troškiniams ir kitiems karštiesiems patiekalams gardinti, taip vartojami jie ne tokie vertingi. Alicinas išskiriamas tada, kai česnakai kramtomi, pjaustomi ar tarkuojami. Kuo smulkiau česnakai supjaustomi ir kuo ilgiau (apie 5–10 minučių) jie sąveikauja su oru, tuo daugiau išsiskiria veikliųjų medžiagų.

Termiškai apdorodami česnakus išsaugosite daugiau naudingųjų jų savybių, jeigu susmulkinsite juos likus 10 minučių iki terminio apdorojimo pradžios ir tik tada dėsite į puodą ar keptuvę.

Pasak maisto technologų, česnakai tinka įvairiems patiekalams gardinti – mėsos, žuvų, sriuboms, troškiniams, padažams, salotoms. Smulkintais česnakais skaninti maistą patariama ruošimo pabaigoje, tada išliks aštrus jų skonis, aromatas bei gydomasis poveikis. Jeigu aštrus česnakų kvapas erzina, apšlakstykite paruoštą patiekalą šviežių citrinų sultimis, papuoškite obuolių skiltelėmis ar užberkite čiobrelių, bazilikų. Tuomet česnakų kvapas taps švelnesnis.

Vartokite žalius

Kaip žinoma, česnakai turi stiprų ne visiems malonų kvapą. Norėdami jo išvengti žmonės neretai vartoja tik česnakų papildus. Tačiau švieži česnakai – kur kas veiksmingesni. Jie padės išvengti daugelio ligų, o susirgus – greičiau pasveikti.

„Peršalę česnakų tyrele ištrinkite krūtinę. Skaudant gerklę, peršalus labai veiksminga pakramtyti česnakų skiltelių. Svarbiausia – rinktis šviežius česnakus. Jeigu nejaukiai jaučiatės dėl nemalonaus kvapo, pavartoję česnakų pakramtykite petražolių šakelių ar citrinų žievelių“, – pataria klinikos „InMedica“ šeimos gydytoja Edita Puolienė.

Pasak gydytojos, turintiesiems širdies ir kraujagyslių problemų vietoj aspirino rekomenduojama kasdien suvartoti porą česnakų skiltelių. Česnakai mažina arterinį kraujospūdį, gerina širdies darbą, stimuliuoja virškinimą, mažina puvimo ir rūgimo procesus žarnyne. Česnakai – tinkama priemonė ir nuo spalinių.

Šaltuoju metų laiku tiek profilaktiškai, tiek susirgus viršutinių kvėpavimo takų uždegimu, bronchitu naudinga vartoti smulkintų česnakų ir medaus mišinio. Jeigu norite įveikti infekcines ligas, vienos česnako skiltelės per parą nepakaks, teks suvalgyti jų daugiau. Kosulio, slogos, peršalimo ar kitos ligos mažas kiekis česnakų tikrai neįveiks. Optimali gydomoji dozė – 2–3 vidutinio dydžio skiltelės per dieną. O suvartojant tiek česnakų du kartus per dieną galima nugalėti gana rimtas virusines ar bakterines infekcijas. Sloguojant taip pat naudinga įkvėpti šviežių česnakų kvapo.

Kadangi česnakai veikia kaip natūralūs antibiotikas, reikėtų nepamiršti pasirūpinti ir žarnyno mikroflora. Geriant antibiotikus žarnyne sumažėja gerųjų bakterijų, todėl patariama vartoti probiotikų. Taigi, vartodami daug česnakų, valgykite daugiau fermentuotų maisto produktų, t. y. natūralaus jogurto, sojų pastos, raugintų kopūstų.

Gydantis česnakais pašnekovė pataria sumažinti cukraus, saldumynų ir termiškai apdorotų maisto produktų vartojimą, priešingu atveju jų poveikis bus mažesnis. Gydomąjį česnakų poveikį sustiprins žalios daržovės, vaisiai, liesi baltyminiai produktai. Taip pat gerkite daug vandens, natūralių žolelių arbatų.

Kada vartoti negalima?

Pasak šeimos gydytojos E. Puolienės, būna atvejų, kai žali česnakai jautresniems žmonėms sudirgina skrandžio gleivinę ir sutrikdo virškinamosios sistemos veiklą, ypač jeigu vartojami ryte nevalgius.
Trintuose česnakuose yra daug glicino. Tai gamtinis antibiotikas, gydantis uždegimus, naikinantis bakterijas, mažinantis cholesterolio kiekį kraujyje, reguliuojantis kraujospūdį.

Vis dėlto aštrių česnakų nepatariama vartoti tiems, kurių skrandis jautrus, kurie serga gastritu, pankreatitu, kepenų, inkstų ligomis, kuriuos vargina skrandžio ar dvylikapirštės žarnos opos (ypač joms paūmėjus). Antraip gali sutrikti virškinimas, imti skaudėti pilvą, pūsti vidurius ir t. t. Tiems, kurie nesiskundžia skrandžiu, česnakų taip pat reikėtų vartoti saikingai – per dieną nederėtų suvalgyti daugiau kaip 3 skilteles. Didesni kiekiai galimi tik retkarčiais.

„Beje, nereikėtų česnakų kišti į šnerves ar ausis. Tai ne tik nenaudinga, bet ir ganėtinai pavojinga. Juolab jei šią procedūrą bandysite atlikti mažam vaikui“, – pabrėžia šeimos gydytoja.

Receptai jūsų sveikatai

Imunitetui stiprinti ir virškinimui gerinti
Šaukštelį smulkintų česnakų užpilkite 0,5 l šilto (25 oC) vandens ir palaikykite 1,5 valandos. Gerkite šio antpilo po 0,5 stiklinės 3 kartus per dieną prieš valgį. Antpilas ypač tinkamas negalintiesiems vartoti žalių česnakų.

Aterosklerozės profilaktikai
Smulkiai supjaustykite 4 česnakų skilteles, sumaišykite su išspaustomis citrinos sultimis ir 2 šaukšteliais medaus. Mišinio vartokite po šaukštelį 2 kartus per dieną, likus pusvalandžiui iki pusryčių ir vakarienės.

Nuo bronchito ir gripo
Sumaišykite medų ir smulkiai pjaustytus česnakus (arba krienų sultis) lygiomis dalimis (1:1). Šio mišinio valgykite po šaukštą prieš miegą užgerdami šiltu vandeniu.

Kaip vartoti visų pripažintus česnakus?

Įdomus pasaulis:
Pasaulio naujienas kitaip... skaitykite Paranormal Telegram, FB ir X(twitter) kanale

Pasaulio naujienas kitaip... skaitykite Paranormal Telegram, FB ir X(twitter) kanale

...kadangi jau perskaitėte šį straipsnį iki pabaigos, prašome Jus prisidėti prie šio darbo. Skaitykite „Paranormal.lt“ ir toliau, skirdami kad ir nedidelę paramos sumą. Paremti galite Paypal arba SMS. Kaip tai padaryti? Iš anksto dėkojame už paramą! Nepamirškite pasidalinti patikusiais tekstais su savo draugais ir pažįstamais.

O dabar įvertink šią naujieną, padaryk gerą darbą šiandieną + komentuok:

Niekas neišdrįso palikti komentaro.
Komentarai su keiksmažodžiais bus šalinami automatiškai, be atsiprašymo.
avatar

Nemokami skelbimai

Skanaus:
28.08.2019 laikas 19:31 Receptai Dažnai gaminu jį vakarais: lengviausiai pagaminamas tortas
Mano uošvė taip pat dažnai jį gamina! Užmaišyti tešlą, padalinti į 6 dalis. Iškepti 180–200 laipsnių temperatūroje. Kiekvieną tešlos dalį plonai iškočioti ir iškepti papločius. Atvėsinti.

Skaityti daugiau

23.11.2019 laikas 12:50 Receptai Purūs Naminiai Mieliniai Blynai

Kaip pasigaminti namuose purius, naminius mielinius blynus, blynelius pusryčiams? Gaminame namuose. Purūs mieliniai blynai. Skanaus!

Skaityti daugiau

23.07.2019 laikas 20:14 Receptai Kepti varškėčiai
Gaminame namuose. Kepti varškėčiai. Varškėčius apvoliojame miltuose ir kepame keptuvėje įkaitintame aliejuje, iš abiejų pusių. Kepti varškėčiai tiekiami su grietine ir/ar mėgstama uogiene. Skanaus!

Skaityti daugiau

Taip pat skaitykite:
02.11.2024 laikas 17:50 Ruduo prie upės: graži gamta, upė ir paukščių garsai
Ruduo prie upės: graži gamta, upė ir paukščių garsai. Pabūkite ir prisiminkite šių metų šilta rudenį prie upės. Nuostabus oras, net uodai, mašalai skraido

Skaityti daugiau

02.11.2024 laikas 14:06 Senos sielos: ar tikrai gyvename daugybę gyvenimų?
Klausimas apie tai, ar žmogus gali turėti ne vieną, o daugybę gyvenimų, peržengia laikų ir kultūrų ribas. Senovės išminčiai ir šiuolaikiniai ezoterikai tvirtina, kad mūsų siela keliauja per nesuskaičiuojamas inkarnacijas. Tačiau kaip mokslo požiūris ...

Skaityti daugiau

02.11.2024 laikas 12:53 Dirbtinis intelektas bepiločių orlaivių koordinavimui: nauja era
Plačiai diskutuojama apie dirbtinio intelekto (AI) panaudojimą kare, tačiau naujausi Kinijos mokslininkų pasiekimai kelia klausimų dėl ateities karo strategijų. Naudodami pažangias technologijas, kuriamos AI sistemos, galinčios koordinuoti bepiločių ...

Skaityti daugiau

02.11.2024 laikas 08:32 Bilas Gatesas Skelbia Pasaulinės Religijos Idėją DI Eroje
Globalistų milijardierius Billas Gatesas neseniai sukėlė diskusijų audrą, pareikšdamas, kad žmonijai reikia „vienos pasaulinės religijos“, kuri sujungtų elementus iš krikščionybės, judaizmo ir islamo, kad galėtume sėkmingai gyventi dirbtinio intelekt...

Skaityti daugiau

01.11.2024 laikas 20:51 COVID-19 vakcinų ir širdies ligų rizika: nauji tyrimo duomenys
Paskutiniu metu vykstantys tyrimai apie COVID-19 vakcinas atskleidžia nerimą keliančius rezultatus dėl širdies ligų rizikos. Neseniai Pietų Korėjos tyrėjų komanda, analizavusi didelį duomenų kiekį, nustatė, kad asmenims, gavusiems mRNA vakcinas, rizi...

Skaityti daugiau