Asmeninė anketa Prisijungimas ir registracija
Atgal Pagrindinis » Paranormal.lt - Pasaulio naujienos kitaip » Istorija » 2019 » Liepos » 28

Kiek iš tikrųjų buvo arkų?

Tuo, kad Biblijoje aprašytas Pasaulinis tvanas iš tiesų buvo, šiandien jau mažai kas abejoja. Ši mūsų planetą ištikusi katastrofa aprašyta ne viename senovės šventajame senovės šventajame tekste ir patvirtinta šiuolaikiniais moksliniais tyrimais. Tuo pačiu metu kyla klausimas: nejaugi Nojus buvo vienintelis, kuris sugalvojo pastatyti arka? Žinoma, kad ne...

Utnapištimo laivas

Šiuolaikinė istorija mano, jog laivas, kuriame atskiri senosios žmonijos atstovai išgyveno tvaną, pastatytas Nojaus ir jo šeimos, buvo toks vienintelis. Tačiau tuo pačiu metu mokslininkai mano, jog pasakojimas apie arkos statybą į Senąjį Testamentą pateko iš šumerų pasakojimo apie Gilgamešą. Nieko nuostabaus, kad Turkijos vyriausybė jau daug metų neleidžia tyrinėtojams lankytis Ararato kalno viršūnėje, kur, kaip manoma, guli suakmenėję biblinės arkos likučiai (istorijos paslaptys - paranormal.tl).

Kaip teigia žinomas rusų istorikas, paleoetnografas ir mirusių kalbų vertėjas Vladimiras Degtiariovas, Turkijos valdžia, greičiausiai, baiminasi to, kad biblijinė legenda gali ir nepasitvirtinti, tačiau bus aptikti artefaktai, galintys iš esmės pakeisti mūsų žinias apie senovės žmonių istoriją. Tuo pačiu metu būtų keista nekreipti dėmesio į nuotraukas, padarytas iš palydovų, kuriose iš tiesų matoma kažkokia akmeninė struktūra, primenanti didžiulį laivą, esanti viename Ararato kalno šlaite.

Kaip teigiama istorijos kronikose, į Europą dar XIV amžiuje ateidavo žinios apie tai, kad arabų, rusų ir armėnų pirkliai Masio kalne (taip tuomet vadinosi Araratas) matė daugiau kaip 100 metrų ilgio suakmenėjusį laivą. Laikui bėgant šis didžiulis laivas dėl natūralių priežasčių nučiuožė prie Niciro viršukalnės. Priekalnėse, kai buvo leidžiama prieiti prie suakmenėjusio laivo, buvo aptikti netgi didžiuliai akmeniniai inkarai.

Kyla klausimas: koks laivas guli ant Ararato? Kaip mano Degtiariovas, ant kalno tikrai yra arka, tačiau pastatyta ne Nojaus, o šumerų herojaus Utnapištimo, kuris vėliau savo istoriją papasakojo Gilgamešui. Šiuo atveju Senojo Testamento tekstas gana tiksliai perteikė šumerų molio lentelių turinį. Tiesa, pats laivas slepia keletą neįmintų mįslių, kurių nuslėpimu nuo visuomenės kai kas yra suinteresuotas.

Titano kniedės

Vienas iš garsiausių taip vadinamos Nojaus arkos liekanų tyrinėtojų Ronaldas Eldonas Vajatas (Ronald Eldon Wyatt) 1977-ais metais organizavo keletą ekspedicijų į Araratą, tuo tikslu įkūręs specialų fondą „Vajato archeologiniai tyrimai“. Paieškų metu mokslininkas aptiko ne tik laivo liekanas, bet ir suakmenėjusius inkarus. Panašius inkarus vėliau gana ilgai naudojo Viduržemio jūroje plaukiojantys jūrininkai. Buvo aptikti ir špangautai - šoninės sijos.

Vajetas įrodė, kad laivas atsitrenkė į kalno išsikišimą, jo korpuse atsirado skylė, todėl laivas nusėdo ant kalno šlaito. Kai vandens lygis leidosi, arka lėtai šliaužė žemyn, kol atsidūrė toje vietoje, kurioje yra šiandien.

Tačiau visas įdomumas dar tik laukė. Laboratorinių tyrimų metu netikėtai paaiškėjo, kad arkos statybai buvo panaudota daugybė metalinių detalių ir konstrukcijų, nors Biblijoje teigiama, kad laivo statybai buvo panaudotas išimtinai tik medis. Tačiau, mokslininkų duomenimis, arkoje kaip balastas buvo naudojami daiktai, turintys daug aliuminio, mangano ir netgi titano. Lyg to dar nebūtų gana, laivas prieš plaukiojimą buvo sutvirtintas metalinėmis kniedėmis su titano veržlėmis, o laivo dugnas buvo sutvirtintas specialiomis juostomis. Visose laivo metalinėse dalyse įvairiomis proporcijomis buvo titano ir aliuminio, nors titanas oficialiai buvo atrastas tik 1791 metais.

Po šių laboratorinių tyrimų paskelbimo Turkijos valdžia uždraudė bet kokias ekspedicijas į Ararato kalną. Iš tiesų, kaip piemuo Nojus galėjo pastatyti laivą iš medžio, sutvirtinimui panaudodamas titano kniedes ir metalines juostas? Visai kitaip šis dalykas atrodytų, jeigu Senajame Testamente tik būtų perpasakojama istorija, nutikusi Utnapištimui.

Epe apie Gilgamešą pasakojama, kad Utnapištimui statyti laivą padėjo būtybės, atkeliavusios iš dangaus, kurias šumerai laikė dievais. Jeigu tai buvo kažkokios kosminės civilizacijos atstovai, tai viskas sustoja į savo vietas, ypač atsižvelgiant į paleokontakto teoriją, kuri dabartiniu metu yra populiari tarp anomalių reiškinių tyrinėtojų.

laivas, nojaus arka, tvanas, Jakutija, mitai, istorija, paranormal.lt

Plaustai Jakutijoje

Įdomu tai, kad mūsų dienomis žinoma ne vien apie arką, esančią šiuolaikinio Ararato viršūnėje. Jakutijoje taip pat buvo aptiktos arkos, kurių amžius sutampa su Pasaulinio tvano laikotarpiu. Tiesa, šiuos statinius sunku pavadinti arkomis. Išoriškai jie labiau primena didžiulius medinius plaustus, kurių ilgis yra 12 m, o plotis - 6 m. Beje, mokslininkų nuomone, svarbi ne plaukiojimo priemonės forma, o paskirtis. Nei Ararato šlaite gulinti arka, nei plaustai Jakutijoje nebuvo tiesiogiai skirti plaukiojimui. Jie buvo statomi tik tam, kad būtų galima išlaukti tvaną, nelabai nutolstant nuo stovėjimo vietos. Apie šį faktą knygoje „Folkloras Senajame Testamente“ užsimena Džeimsas Frezeris, pateikdamas daugiau kaip šimtą legendų ir mitų apie Pasaulinį tvaną, pasakojamų įvairių Žemės tautų. Praktiškai kiekviename tokiame pasakojame minimas savas laivas.

Senovės Indijos mite vienas iš pirmųjų valdovų Vaivasvata kartą pagavo žuvį, kuri buvo dievo Višnaus įsikūnijimu. Nepaprasta žuvis ją pagavusiam žvejui pasakė, kad greitai įvyks tvanas ir pasiūlė jam pastatyti laivą. Kai laivas buvo baigtas, Vaivasvata patalpino jame gyvūnus, augalus ir jam artimus žmones. Netrukus prasidėjo tvanas, kuris nunešė laivą prie kalno, kuriame Vaivasvata paaukojo dievams, išgelbėjusiems jį nuo neišvengiamos žūties.

Panašias istorijas turi kiekviena iš 130 Šiaurės ir Pietų Amerikos genčių. Beje, daugumoje jų pagrindinis herojus yra tas pats - Koitas, kuris išsigelbėjo nuo tvano laivu, kurį pasistatė, gavęs dievų patarimą.

laivas, nojaus arka, tvanas, Jakutija, mitai, istorija, paranormal.lt

Anot daugumos senovės šaltinių (o šie duomenys patvirtinti šiuolaikiniais tyrimais) Pasaulinio tvano metu įvairiose Žemės vietose vanduo pakilo nevienodai, tačiau niekur daugiau kaip 1000 metrų. Pasiekus aukščiausią lygį jau po savaitės vanduo ėmė slūgti. Mažiausiai nuo tvano nukentėjo netoliese poliarinio rato gyvenančios gentys. Pavyzdžiui, inuitų legendose pasakojama, kad jų protėviai, nuo tvano gelbėdamiesi plaustais, pririšdavo juos prie medžių odiniais diržais ir juos atlaisvindavo kylant vandeniui.

Milžiniškos arkos

Kaip savo darbuose tvirtina Vladimiras Degtiariovas, Rusijos teritorijoje yra ne tik jakutų ir inuitų plaustai. Žinomos, tačiau sunkiai prieinamos Putorano plynaukštės rajone (Vidurio Sibiro plynaukštės šiaurės vakaruose) yra suakmenėjusios arkos liekanos. Arkos ilgis buvo 2,5 km. Šio milžiniško laivo kontūrai matomi iš palydovų danytose nuotraukose. Tyrinėtojų nuomone, stebėtis arkos dydžiu neverta, nes, kaip jau paminėta, niekas ja nesirengė plaukioti - senovėje gyvenusiems žmonėms buvo svarbu išlaukti laikiną vandens lygio pakilimą.

Panašus objektas yra iš Šiaurės Urale netoliese Saranpaulio gyvenvietės. Tiesa, dabartiniu metu jis atrodo ne kaip arka, o kaip kalnas, kuris buvo suneštas per tūkstančius metų.

Lieka tik stebėtis, kodėl oficialusis mokslas netiria šių artefaktų, juo labiau, kad yra žinoma jų buvimo vieta. Nejaugi informacija, kuri gali paaiškėti senųjų arkų tyrinėjimų metu yra tokia neįtikėtina, jog ją geriau nugramzdinti į užmarštį, nei viešai paskelbti?

Įdomus pasaulis:
Pasaulio naujienas kitaip... skaitykite Paranormal Telegram, FB ir X(twitter) kanale

Pasaulio naujienas kitaip... skaitykite Paranormal Telegram, FB ir X(twitter) kanale

...kadangi jau perskaitėte šį straipsnį iki pabaigos, prašome Jus prisidėti prie šio darbo. Skaitykite „Paranormal.lt“ ir toliau, skirdami kad ir nedidelę paramos sumą. Paremti galite Paypal arba SMS. Kaip tai padaryti? Iš anksto dėkojame už paramą! Nepamirškite pasidalinti patikusiais tekstais su savo draugais ir pažįstamais.

O dabar įvertink šią naujieną, padaryk gerą darbą šiandieną + komentuok:

Niekas neišdrįso palikti komentaro.
Komentarai su keiksmažodžiais bus šalinami automatiškai, be atsiprašymo.
avatar

Nemokami skelbimai

Skanaus:
19.05.2019 laikas 15:16 Receptai Liaudiški patarimai uždegimų mažinimui

Uždegimams mažinti liaudies medicinoje, Liaudiški patarimai uždegimų mažinimui, liaudiški patarimai gydant ligas, kaip išgyti, netradicinė medicina, kaip gydytis vaistažolėmis, kaip gydytis uogomis, kaip gydytis vaisiais.

...

Skaityti daugiau

21.08.2018 laikas 10:13 Receptai Vaistažolių mišiniai žaizdoms gydyti

Liaudies medicinos patarimai - kaip būti sveikiems ir išsaugoti sveikatą. Žaizdos liaudies medicinoje, Vaistažolių mišiniai žaizdoms gydyti, liaudiški patarimai gydant ligas, kaip išgyti, netradicinė medicina, receptai žaizdoms...

Skaityti daugiau

25.03.2018 laikas 17:13 Receptai Liaudiški patarimai kaip gydytis juodaisiais serbentais

Receptai su juoduoju serbentu. Liaudiški patarimai kaip gydytis juodaisiais serbentais. Juodasis serbentas liaudies medicinoje, juodaisiais serbentais, liaudiški patarimai gydant ligas, kaip išgyti, netradicinė medicina.

...

Skaityti daugiau

Taip pat skaitykite:
21.11.2024 laikas 08:16 Varnalėšų lapai: nauda, vartojimas ir atsargumo priemonės
Varnalėšos yra gerai žinomos dėl savo šaknų gydomųjų savybių, tačiau daugelis žmonių nežino, kad ir varnalėšų lapai gali pasiūlyti daugybę naudos sveikatai. Šiame straipsnyje išnagrinėsime, kaip šie lapai gali prisidėti prie jūsų gerovės, jų teikiama...

Skaityti daugiau

21.11.2024 laikas 08:00 Žemas kraujospūdis (hipotenzija): priežastys, simptomai ir gydymas
Žemas kraujospūdis, arba hipotenzija, dažnai yra ignoruojama sveikatos problema, tačiau ji gali turėti rimtų pasekmių. Nors dauguma žmonių žino apie aukšto kraujospūdžio pavojus, apie žemą kraujospūdį žinoma gerokai mažiau. Šiame straipsnyje išnagrin...

Skaityti daugiau

21.11.2024 laikas 07:44 Kaip greitai užmigti po naktinio prabudimo: patarimai
Naktinis prabudimas gali būti nemalonus ir varginantis, ypač jei po to sunkiai užmigsite. Daugelis žmonių patiria šią problemą, tačiau yra efektyvių būdų, kaip greitai ir neskausmingai grįžti į miegą. Gydytojas Michfelis Bruce'as pristato paprastus, ...

Skaityti daugiau

20.11.2024 laikas 21:36 Neįsižeiskite ant vaikų: tylos reikšmė ir tėvų palaikymas
Šiuolaikiniame pasaulyje, kai vaikai dažnai užimti savo reikalais, tėvams gali kilti klausimų, kodėl jų vaikai nebekontaktuoja taip dažnai, kaip anksčiau. Tačiau tylos užkulisiuose gali slypėti ne abejingumas, o gili emocinė dinamika. Šiame straipsny...

Skaityti daugiau

20.11.2024 laikas 13:57 Česnako nauda ir žala širdies sveikatai: kokias savybes žinoti?
Širdies ir kraujagyslių ligos išlieka viena iš pagrindinių suaugusiųjų mirties priežasčių, ypač Jungtinėse Amerikos Valstijose. Rūpindamiesi savo širdies sveikata, galime pasiekti puikių rezultatų, pasitelkdami ne tik subalansuotą mitybą ir fizinį ak...

Skaityti daugiau