- 06.07.2019
- 0.0 Reitingas
- 874 Peržiūrų
- Komentarai
Pregabalinas - vienas daugiausia parduodamų vaistų pasaulyje, tačiau tai pasiekta naudojantis nekokybiškais tyrimais ir nepagrįstais tyrėjų teiginiais.
Įkvėpti tabako industrijoje taikomo modelio - pasinaudoti „mokslu" siekiant užsitikrinti savo pelną, - Makgilio universiteto (Mc GilI University) tyrėjai Kanadoje ištyrė, kaip kilo ažiotažas dėl pregabalino. Tyrėjai nustatė, kad gydytojai išrašydavo šio vaisto nuo ligų, kurioms gydyti jų veiksmingumas nepatikrintas ar dėl jo esama itin mažai įrodymų.
Vienu atveju tyrėjai konstatavo, kad daugiau nei 10 metų vaistas buvo skirtas nugaros skausmui malšinti, bet rimtų, plataus masto mokslinių tyrimų, per kuriuos būtų įrodytas šių medikamentų taikymas malšinant skausmą, nėra.
Stebina, kad nepagrįsti teiginiai apie vaistų efektyvumą buvo pareikšti be vaistų gamintojo sutikimo, o tyrėjai gaudavo valstybinių institucijų ar medicinos centrų, kuriems jie patys vadovavo, finansavimą.
Taigi, klinikiniai tyrimai daro priešingą dalyką, nei jie turėtų daryti: jie turėtų informuoti gydytojus ir pacientus, kad toks gydymas yra neefektyvus ir brangus, o ne reklamuoti medikamentus.
Tyrėjai nurodo, kad medikamentų vartojimas ne pagal informaciniame lapelyje pateiktus nurodymus, t. y. kai vaistas taikomas gydyti asmenims su tokiomis diagnozėmis, kurioms gydyti jis nenumatytas (angl. off-label), ne visada būna neteisingas, vis dėlto taip elgtis derėtų tik tada, jei turimas pakankamas skaičius tai pagrindžiančių įrodymų.
JAMA Intern Med, 2019; 179:90-7
...kadangi jau perskaitėte šį straipsnį iki pabaigos, prašome Jus prisidėti prie šio darbo. Skaitykite „Paranormal.lt“ ir toliau, skirdami kad ir nedidelę paramos sumą. Paremti galite Paypal arba SMS. Kaip tai padaryti? Iš anksto dėkojame už paramą! Nepamirškite pasidalinti patikusiais tekstais su savo draugais ir pažįstamais.
Susijusios naujienos:
Komentarai su keiksmažodžiais bus šalinami automatiškai, be atsiprašymo.
Skaityti daugiau
Skaityti daugiau
Skaityti daugiau