Meniu
Asmeninė anketa Prisijungimas ir registracija
Atgal » » 2019 » Liepos » 6

Nekokybiški moksliniai tyrimai padeda geriau parduoti vaistus

Pregabalinas - vienas daugiausia parduodamų vaistų pasaulyje, tačiau tai pasiekta naudojantis nekokybiškais tyrimais ir nepagrįstais tyrėjų teiginiais.

Įkvėpti tabako industrijoje taikomo modelio - pasinaudoti „mokslu" siekiant užsitikrinti savo pelną, - Makgilio universiteto (Mc GilI University) tyrėjai Kanadoje ištyrė, kaip kilo ažiotažas dėl pregabalino. Tyrėjai nustatė, kad gydytojai išrašydavo šio vaisto nuo ligų, kurioms gydyti jų veiksmingumas nepatikrintas ar dėl jo esama itin mažai įrodymų.

Vienu atveju tyrėjai konstatavo, kad daugiau nei 10 metų vaistas buvo skirtas nugaros skausmui malšinti, bet rimtų, plataus masto mokslinių tyrimų, per kuriuos būtų įrodytas šių medikamentų taikymas malšinant skausmą, nėra.

Stebina, kad nepagrįsti teiginiai apie vaistų efektyvumą buvo pareikšti be vaistų gamintojo sutikimo, o tyrėjai gaudavo valstybinių institucijų ar medicinos centrų, kuriems jie patys vadovavo, finansavimą.

Taigi, klinikiniai tyrimai daro priešingą dalyką, nei jie turėtų daryti: jie turėtų informuoti gydytojus ir pacientus, kad toks gydymas yra neefektyvus ir brangus, o ne reklamuoti medikamentus.

Tyrėjai nurodo, kad medikamentų vartojimas ne pagal informaciniame lapelyje pateiktus nurodymus, t. y. kai vaistas taikomas gydyti asmenims su tokiomis diagnozėmis, kurioms gydyti jis nenumatytas (angl. off-label), ne visada būna neteisingas, vis dėlto taip elgtis derėtų tik tada, jei turimas pakankamas skaičius tai pagrindžiančių įrodymų.

JAMA Intern Med, 2019; 179:90-7

Įvertink šį straipsnį Norėdami tobulėti, suteikiame jums galimybę įvertinti skaitomą PARANORMAL turinį.

Čia galite rašyti savo paranormalų nutikimą, pranešimą spaudai, reklaminį straipsnį, istorijas, pamąstymus, sveikatos patarimą, receptą... Prisijunkite ir rašykite!
Niekas neišdrįso palikti komentarą.
Būkite pirmi, kurie pasidalins savo nuomone su kitais.
avatar