- 02.09.2024
- 0.0 Reitingas
- 452 Peržiūrų
- 1 komentarai
Sinusitas yra dažna, tačiau nemaloni būklė, sukelianti nosies sinusų uždegimą ir skausmą. Nors medicininis gydymas yra būtinas sunkiais atvejais, daugelis žmonių ieško natūralių būdų palengvinti simptomus ir paspartinti atsistatymą. Šiame straipsnyje apžvelgsime efektyvias liaudies gydymo priemones, kurios gali padėti sumažinti diskomfortą ir pagerinti savijautą.
Sinusitas yra uždegiminė nosies sinuso būklė, dažnai sukelianti diskomfortą ir skausmą. Nors svarbu konsultuotis su gydytoju, kai kurie liaudies gydymo būdai gali padėti palengvinti simptomus ir skatinti sveikimą. Štai keletas efektyvių priemonių:
1. Inhaliacijos
- Eukalipto aliejus: Įdubkite karštą vandenį, pridėkite kelis lašus eukalipto aliejaus ir kvėpuokite garais. Eukaliptas padeda atpalaiduoti nosies gleivinę ir palengvinti kvėpavimą.
- Druskos tirpalas: Sumaišykite arbatinį šaukštelį druskos su puodeliu karšto vandens ir inhaliuokite šiuos garus.
Nepaisant išorinio saugumo, inhaliacijos turi daugybę kontraindikacijų. Inhaliacijų karštais garais neturėtų atlikti žmonės, sergantys sunkiomis ligomis: plaučiai; širdies ir kraujagyslių sistemos; kvėpavimo sistemos (įskaitant dažną kraujavimą iš nosies).
Tokiais atvejais alternatyva gali būti eteriniai aliejai. Norint pasinaudoti jų savybėmis, patalpoje patariama patalpinti eukaliptų aliejaus, sumaišyto su bazilikais, ir įkvėpti jų aromatų. Šis metodas gali būti naudojamas kaip puiki sinusito profilaktika vaikams ir suaugusiems.
Svarbu: inhaliacijų metu ĮKVĖPTI reikia per burną, o IŠKVĖPTI per nosį.
Praplovimams patariama naudoti silpną jodo arba kalio permanganato tirpalą šiltame vandenyje. Į stiklinę vandens ant peilio galo kalio permanganato arba įlašinkite 3 lašus jodo.
Skalavimas
Ryte 10 dienų skalaukite nosį šiltu vandeniu ir druska.
Nosies skalavimo ir gargaliavimo tirpalai sergant sinusitu:
1 stiklinė verdančio vandens +1 arbatinis šaukštelis valgomosios druskos. Įlašinkite 1-2 lašus jodo.
1 stiklinė vandens ištirpinkite 1 arbatinį šaukštelį jūros druskos, ant peilio galo įdėkite valgomosios druskos ir 1-2 lašus jodo.
2. Nosies plovimas
- Druskos tirpalas: Naudojant specialius nosies plovimo indus (neti pot), plaukite nosies ertmę druskos tirpalu, kad sumažintumėte uždegimą ir pagerintumėte gleivių nutekėjimą.
3. Vaistažolių arbatos
- Imbierų arbata: Imbieras turi priešuždegiminių savybių. Paskrudinkite šiek tiek šviežio imbiero, virkite jį vandenyje 10-15 minučių ir gerkite šiltą arbatą.
- Ramunėlių arbata: Ramunėlės gali padėti sumažinti uždegimą ir nuraminti.
4. Natūralūs kompresai
- Šilti kompresai: Prie nosies ir akių srities uždėkite šiltą, drėgną skudurėlį. Tai gali padėti sumažinti skausmą ir slėgį.
5. Medus ir citrina
- Sumaišykite medų su šviežiai spaustų citrinų sultimis ir vartokite šį mišinį, kad sumažintumėte uždegimą ir sustiprintumėte imunitetą.
6. Česnakai
- Česnakai turi antibakterinių savybių. Vartokite šviežių česnakų skiltelių, kad sustiprintumėte imuninę sistemą.
Penkias skilteles česnako reikia sutraiškyti, užpilti stikline verdančio vandens, po to į tirpalą įpilti šaukštelį acto. Viską sumaišykite ir kvėpuokite virš garų, užsidengdami galvą rankšluosčiu. Ši procedūra turėtų būti atliekama kasdien. Česnakai turi stiprių baktericidinių savybių, kurios gali išgelbėti žmogų nuo stafilokokų ir streptokokų.
*
Smulkiai supjaustyti arba sutrinti 2 nuluptas česnako skilteles ir trečdalį vidutinio svogūno. Užpilti nedidelį kiekį augalinio aliejaus. Leisti prisitraukti 2 savaites. Nukošti. Patariama įlašinti po 1-2 lašus į kiekvieną šnervę 4-5 kartus per dieną. Kursas – 2 savaitės.
*
Patariama kasdien į nosies šnerves įkišti česnako skiltelės puseles ir prakentėti bent 15 minučių. Jos stipriai degins, bet „pramuš“ nosies kanalus. Čiaudėsite ir kosėsite. Česnakai sunaikins visus mikrobus ir palengvins kvėpavimą. Galima kaitalioti su svogūnais.
*
4 susmulkintos česnako skiltelės +1 arbatinis šaukštelis obuolių acto +0,5 stiklinės verdančio vandens. Patariama įkvėpti garus, užsidengdami antklode. Įpilkite verdančio vandens, kai mišinys pradės atvėsti. Procedūrą atlikite kasdien 10-15 minučių 3-4 kartus per dieną.
*
Tamponėlius su česnako košele rekomenduojama iš pradžių dėti 7–8 minutėms. Po pertraukos pakartoti 3–4 minutėm. Gleivinės sudirginimas sukelia čiaudulį ir išvalo nosį.
*
Odą virš žandikaulio sinusų patariama įtrinti česnaku. Jei atsiranda odos dirginimas, pirmiausia patepkite kremu.
*
Nulupti ir nuplauti vieną česnako skiltelę, sutarkuoti smulkia tarka, sumaišyti su tokio pat dydžio sviesto gabalėliu kaip ir česnako skiltelė. Šiuo tepaliuku patariama vakare ištepti kaktą, apie nosį, po akimis, žodžiu ten, kur sergant sinusitu, susikaupia pūlingos išskyros. Tuo pačiu tepaliuku ištepti kojų padus, palaukti kol apdžius ir, užsimovus šiltas kojines, gulti miegoti. Ryte išvirti bulvių ir, užsidengus galvą storu rankšluosčiu ar kuo kitu, apie 10-15 min pakvėpuoti garais. Teigiama, kad jau po pirmos procedūros gausiai pasipila išskyros, nurimsta skausmas. Šias procedūras rekomenduojama pakartoti bent 3 kartus.
7. Alyvuogių aliejus
- Šiek tiek pašildykite alyvuogių aliejų, pridedant česnako skiltelių. Kai aliejus atvės, galite tepti jį ant nosies gleivinės. Tai padės sumažinti uždegimą.
Kėnio aliejus
Perkamas vaistinėje. Aliejus įpilamas į verdantį vandenį. Patariama lėtai įkvėpti kėnio garų, iki tol kol jie nustos skleisti aromatą. Šiais sočiais garais kėnio aliejus malšina slogą ir padeda išgydyti sinusitą.
8. Vandens vartojimas
- Gerkite daug skysčių, kad išlaikytumėte drėgmę organizme ir padėtumėte gleivėms lengviau nutekėti.
9. Lauro lapai
10 lauro lapų +3 litrai verdančio vandens. Pakaitinti ant mažos ugnies apie septynias minutes. Patariama naudoti garų įkvėpimui. Kurso trukmė – savaitė.
*
Tris pakelius lauro lapų susmulkinti į mažesnius gabalėlius, įpilti 0,5 litro vandens ir virti dešimt minučių. Nukošti. Patariam sudrėkinti servetėlę gautame šiltame tirpale ir uždėti ant nosies tiltelio, kaktos ir nosies. Uždengti šiltu audiniu. Kai kompresas atvės, pakeisti servetėlę. Procedūrą rekomenduojama atlikti prieš miegą. Kursas – 7 dienos.
*
Kelis kartus per dieną į nosies ertmes patariama įkišti nedidelius vatos tamponėlius, suvilgytus lauro lapų nuoviru.
10. Obuolių actas
Norint pašalinti nosies užgulimą, patariama ant karštos keptuvės užpilti obuolių acto ir pakvėpuoti garais 3-5 minutes. Teigiama, kad nosies užgulimas kuriam laikui išnyks.
*
1 stiklinė šilto vandens +2 valgomieji šaukštai obuolių acto +1 valgomasis šaukštas natūralaus medaus. Gerti patariama 1-2 kartus per dieną po 1 stiklinę. Teigiama, kad sinusitas praeis per kelias dienas.
*
100 ml obuolių acto +200 ml vandens. Pakaitinti ant viryklės iki užvirimo, bet neužvirinti. Patariama įkvėpti garus per nosį, užsimerkus ir užsičiaupus.
11. Svogūnas
Vidutinio dydžio svogūną reikia susmulkinti ir tada išspausti sultis. Gautas skystis užpilamas karštu vandeniu ir išmaišomas. Svogūnų tirpalui atvėsus, į jį įpilkite šaukštą bičių medaus. Palikite produktą tokioje būsenoje maždaug tris valandas. Vėliau juo patariama skalauti nosies ertmę.
*
Į stiklinį indą supilti 50 ml aliejaus ir įdėti į vandens vonią. Tada išimkite indą ir leiskite jam atvėsti. Sutarkuoti svogūną, išspausti sultis ir sumaišyti su aliejumi, palaipsniui jas pilant. Rekomenduojama šį mišinį įlašinti į nosį po 5 lašus į abi šnerves 3 kartus per dieną. Po procedūros nepūskite nosies 5-10 minučių. Jei pasirodo daug pūlių ir kraujo, tuomet reikia dažniau lašinti.
*
Svogūną reikia sutarkuoti, įpilti karšto vandens, iš anksto sumaišyto su medumi santykiu 1:1. Prieš naudojimą gautą mišinį patariama palaikyti penkias valandas. Patariama naudoti nosies sričiai plauti.
*
Sutarkuotą nedidelio svogūno minkštimą užpilti karštu medaus vandeniu (0,5 stiklinės vandens +0,5 arbatinio šaukštelio medaus). Suvyniotą palikti 4-6 valandas. Nukošti. Gautu antpilu patariama skalauti nosį kelis kartus per dieną.
*
Svogūną perpjauti per pusę, uždengti marle ar tvarsčiu, o tada patariama uždėti ant nosies pusės, kurios pusėje yra sinusitas.
Svogūną, apvyniotą tvarsčiu, taip pat galima pritvirtinti taip, kad jis būtų tiesiai prieš šnerves. Užrišus tvarstį ant pakaušio, šį kompresą galite palikti nakčiai. Teigiama, kad svogūnų garų įkvėpimas visą naktį padeda užmušti infekciją.
*
Patariama kvėpuoti 2–3 kartus per dieną tarkuotų svogūnų ar krienų.
12. Sviestas
Patariama kiekvieną vakarą į nosies šnervę įdėti kukurūzo grūdo dydžio šviežio naminio sviesto gabalėlį. Pirmą vakarą įdėti sviesto į vieną nosies šnervę, kitą vakarą – į kitą.
13. Krienai
Šviežius krienus sutarkuoti, (120 ml) ir supilti į butelį. Į tą patį butelį įpilti dviejų ar 3trijų citrinų sulčių. Gausis tiršta masė. Patariama naudoti po 1/2 arbatinio šaukštelio šio turinio ryte ir po pietų -kasdien. Krienai sukels gausų ašarojimą, kuris trunka apie pusvalandį, tačiau šį procesą patariama atkakliai tęsti gana ilgai.
Po kelių savaičių, o kartais ir mėnesių ašarojimas vartojant vaistą nutrūks: kuo mažiau gleivių liks organizme, tuo mažiau krienai sukelia ašarų. Šaldytuve gautą turinį galima laikyti gana ilgai.
*
Sutrinti krieną vidutine tarka, užpilti baltu actu, kad visiškai padengtu krienus, tada sandariai uždaryti stiklainį. Laikyti mišinį 10 dienų, kambario temperatūroje ir periodiškai pamaišyti.
Po 10 dienų, atidaryti stiklainį ir rekomenduojama kvėpuoti 10 minučių skleidžiamais garais. Kartoti šią procedūrą patariama keletą kartų per dieną. Gydymas trunka penkias dienas iš eilės, to pakanka, kad pašalinti sinusitą ir nemalonų galvos skausmą.
*
50 gramų krienų reikia sumalti, įdėti juos į indą su 0,5 litro vandeniu, uždėti ant ugnies ir pavirti 5 minutes. Nuimti mišinį nuo ugnies. Patariama pasilenkus virš mišinio, užsidengus galvą rankšluosčiu kvėpuoti garais apie 3-5 minutes.
14. Ciberžolė
Į 2 valgomuosius šaukštus ciberžolės, citrinos sulčių, žiupsnelį raudonųjų pipirų, 1 valgomąjį šaukštą medaus įpilti optimalaus vandens kiekio (ne mažiau 0,5 litro) ir patariama gerti 2-3 kartus per dieną.
*
Karštame vandenyje ištirpinti 1 arbatinį šaukštelį ciberžolės miltelių, įberti žiupsnelį juodųjų pipirų miltelių. Atvėsus rekomenduojama įdėti medaus ir citrinos pagal skonį. Gerti patariama po 1 stiklinę per dieną.
Tepalai
Lygiomis dalimis: augalinis aliejus + medus + degtinė + pienas + svogūnų sultys + susmulkintas ūkinis muilas. Viską sudėti į puodą arba dubenį ir mišinį vandens vonelėje pašildyti iki vientisos konsistencijos. Leisti atvėsti. Rekomenduojama sudrėkinti tepale vatos tamponėlius ir įdėti į kiekvieną šnervę 15 minučių. Procedūrą atlikti patariama 3 kartus per dieną – 20 dienų.
*** Galvos skausmą malšins laukinių dobilų žiedų arbata. Vienas valgomasis šaukštas +1 stiklinė verdančio vandens. Paliekamas maždaug dvidešimt penkioms minutėms. Nukošti. Užpilo rekomenduojama gerti po pusę stiklinės tris kartus per dieną.
Svarbu:
Prieš pradedant bet kokį liaudies gydymo būdą, pasitarkite su gydytoju, ypač jei simptomai yra sunkūs arba ilgai trunkantys. Sinusitas gali reikalauti medicininio gydymo, ypač jei jį sukelia infekcija.
...kadangi jau perskaitėte šį straipsnį iki pabaigos, prašome Jus prisidėti prie šio darbo. Skaitykite „Paranormal.lt“ ir toliau, skirdami kad ir nedidelę paramos sumą. Paremti galite Paypal arba SMS. Kaip tai padaryti? Iš anksto dėkojame už paramą! Nepamirškite pasidalinti patikusiais tekstais su savo draugais ir pažįstamais.
Susijusios naujienos:
Skaityti daugiau
Skaityti daugiau
Skaityti daugiau
Skaityti daugiau