Svetainėje sukaupta daugiau nei 1000 sveikatos patarimų. Ieškokite patarimų ir ne tik:

Pagrindinis » Kategorija: Sveikatos patarimai | Liaudies medicina » Peržiūrų: (1.0K) Komentarų: (0) (20.09.2017 - 19:11)

Kaip išvengti inkstų akmenligės?

Manoma, kad stambesnių ar smulkesnių akmenų yra pas kas trečią žmogų. Kodėl akmenys susidaro inkstuose? Specialistų teigimu, akmenų susidarymą inkstuose skatina įvairios priežastys, pavyzdžiui, kietas geriamasis vanduo, infekcinės šlapimtakių ligos, pernelyg gausus mėsos ir pieno produktų vartojimas, skysčių trūkumas organizme ir t.t. Inkstų akmenligę nulemia ir sutrikusi kalcio apykaita organizme bei vitaminų A ir D trūkumas.

Kaip išvengti inkstų akmenligės?

Ką daryti, jei inkstuose pastebėti akmenys?

Akmenis iš inkstų galima pašalinti chirurginės operacijos metu arba akmenis suskaldyti ultragarsu. Deja, nei vienas šių gydymo būdų nėra 100 procentų patikimas, nes po kurio laiko akmenys vėl gali susidaryti inkstuose, todėl bene svarbiausia - inkstų akmenligės profilaktika.

Inkstų akmenligės priežastys

Ypač svarbi yra inkstų akmenligės profilaktika. Patariama vengti neracionalios mitybos, nepiktnaudžiauti alkoholiniais ir saldžiais gazuotais gėrimais, bet tuo pat metu neleisti, kad organizme trūktų skysčių.

• Viena inkstų akmenligės priežasčių - nejudrus gyvenimo būdas.

• Jei Jums iš inkstų pašalino akmenis, neatsipalaiduokite, nes jie ir vėl gali atsirasti.

• Norėdami vėl išvengti pakartotino akmenų susidarymo inkstuose, panaudokite lakmuso popierėlį ir šlapime nustatykite rūgščių ir šarmų balansą. Atminkite, kad fosfatiniai akmenys dažniausiai susidaro šarminėje, o uratiniai ir oksalatiniai akmenys - rūgštinėje terpėje. Pagal lakmuso popierėlį galima parinkti tinkamą inkstams valgiaraštį. Normalus šlapimo pH turi būti tarp 6,0-7,0. Jei pH yra mažesnis nei 5,0, tai požymis, jog šlapime daug rūgšties, o jei pH didesnis nei 7,5, tai perspėjimas, jog šlapime pernelyg daug šarminių medžiagų. Sergančiųjų inkstų akmenlige šlapimo rūgštingumą reikia tikrinti 2 kartus per savaitę.

Ar inkstų akmenligę įmanoma gydyti be chirurginės operacijos?

Inkstų akmenligę galima pabandyti gydyti ir įvairiais augaliniais preparatais. Pavyzdžiui, Pietryčių Azijoje ir Indonezijoje chirurginės operacijos atliekamos ypač retai.

Inkstų akmenligės požymiai

Priklausomai nuo to, kokiose inkstų dalyse susidaro akmenys, galite jausti įvairius inkstų akmenligės simptomus.

Jei skausmai yra panašūs į priepuolį

Kartais skausmai ištinka staiga. Jie būna panašūs į priepuolį. Tai požymis, jog akmenys susidarė viršutinėje inkstų dalyje. Dažniausiai šie skausmai pajuntami nugaroje ar šonuose.

Skausmai gali būti aštrūs ar buki ir trukti 20-60 minučių. Šiuos skausmus dažnai nulemia padidėjęs fizinis krūvis, gausūs skysčių ar šlapimo išsiskyrimą skatinančių priemonių kiekiai.

Judant akmenims, skausmų pobūdis keičiasi. Skausmus galima jausti juosmens ar pilvo plote. Skausmus gali papildyti padažnėjęs šlapinimasis. Ypač svarbu šių skausmų neįvertinti kaip ūmaus apendicito, ūmaus cholecistito, ūmaus pankreatito, žarnyno nepraeinamumo ar kitų požymių, todėl, pajutus simptomus, būtina kuo greičiau kreiptis į gydytojus ir nustatyti tikslias skausmų ir negalavimų priežastis.

Patiko straipsnis? Pasidalinkite su draugais tinkluose! Prisijunkite prie mūsų paskyroje, kad nepraleistumėte įdomių dalykų!


ŽYMĖS: chirurginės operacijos, akmenligė, inkstų, sveikatos patarimai, inkstai, inkstų akmenligės

Paranormal.lt medžiagos citavimas negavus išankstinio paranormal.lt sutikimo neleidžiamas. Išimtinių teisių pažeidimas užtraukia baudžiamąją atsakomybę.


// Susiję straipsniai »

Komentarai: (0) Komentuoti gali tik registruoti vartotojai!
avatar